***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (75)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Doxinu, si eu is de acord cu tine ca trebuie lasati in ritmul lor si ca nu ii bine sa le dai vitamine, dar asta in cazul unui copil sanatos. Dar cand copilul refuza multa vreme mancarea trebuie sa ne punem un semn de intrebare si sa il ducem la medic pt o evaluare.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug
Ieri i-am facut ROR-ul, insa nu are nici o reactie de la el. Dintii nu cred sa-l derajeze - mi-a zis dr ca nu mai e nici un colt care sa iasa curand. Avem 6 dinti si 4 masele.
Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA


liviana, la noi reactia la ror a aparut fix la 9 zile;febra,mucisori si ochii ii curgeau;ziceai ca are gripa;a trecut in 3 zile fara tratament;dr ne a zis ca pot sa apara si bubite,dar la noi nu au fost

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui bettyR

Doxinu, si eu is de acord cu tine ca trebuie lasati in ritmul lor si ca nu ii bine sa le dai vitamine, dar asta in cazul unui copil sanatos. Dar cand copilul refuza multa vreme mancarea trebuie sa ne punem un semn de intrebare si sa il ducem la medic pt o evaluare.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)


Si io sunt deacord cu tine.Acum cu semnul de intrebare numai tu sti cel mai bine caci este al tau si sti exact ce trebuie sa faci1

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

Ne-am intors si noi de la bunici. A fost tare placut.
Acum ne pregatim sa incepem scoala. Jacob va merg la scoala de doua ori pe sapt. cate 3 ore.

Referitor la capsunelele care nu mananca si noi suntem slabuti rau. Oamenii pe strada ne intreaba daca are 8-9 luni..ca asa arata, dar totul este sa fie sanatos.
Chiar vineri am fost la pediatru si mi-a spus ca sunt copii care mananca doi biscuiti o zi intreaba si lapte si cresc.
Deci nu mai sunt stresata. Jacob este in greva foamei 5 zile din 7...), iar cand mananca gusta cateva inghitituri si gata.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Ce slaba activitate pe aici, se vede ca e lumea in vacanta…

Pepsi, ma bucur mult ca ai scris si ca va merg toate atat de bine.Am vazut pozele cu baietii tai, tare scumpi, plus ca esti o norocoasa ca se inteleg ok si nu aveti probleme…Sa scrii mai des…si dc va e dor de zile cu muuuuult soare va invitam aici…o sa fugiti repejor inapoi si o sa regretati vremea din Canada…

Noi am fost in weekend la bunica mea, la Dambovicioara….aer curat, am dormit inveliti cu plapuma, dimineata iti inghetau picioarele, roua multa pe iarba, totul verde…Andrei a alergat dupa gaini, a vorbit cu cainele, s-a jucat prin iarba…a fost nemaipomenit.Ieri ne-am intors in Pitesti si dupa ce am vazut prognoza de canicula pt inca o saptamana am decis sa trimitem piticul pt toata saptamana, impreuna cu parintii mei, inapoi la Dambovicioara.Macar sa aiba parte de cateva zile racoroase si sa nu mai transpire in fiecare zi ca vai de el…M-am simtit tare bine dupa ce am luat decizia asta, desi imi e deja dor de el…


Lavinia, 13+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

lavini ce bine ca poti sa stai fara el .............io nu pot sa stau deloc daca nu stiu ce face,ce mananca............offf cred ca io sunt dependenta de el nu el de mine

Mie mi se face dor de el si cand doarme cate 3 ore,da' tare as vrea sa pot sta si io dor cu sotu' fie si pentrucateva zile!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

fetelor, ce spuneti de asta?
http://news.yahoo.com/s/ap/20080816/ap_on_re_mi_ea/egypt_septuplets

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Doxinu, imi place, nu imi place, am zis ca asta e cea mai buna decizie…Decat sa-l tin aici in caldurile astea, sa iasa in parc la 6 dimineata pana la 8 si apoi in casa toata ziua(ca mie nu mi se pare normal sa tii un copil de varsta lui la 40 de grade sau cate or fi la nivelul asfaltului, cum mai vad cand ma intorc de la serviciu si copiii aia sunt desfigurati de caldura, rosii si transpirati…)Imi e greu, si io sunt mamoasa rau, doar e copilu meu si mi se pare ca nimeni nu are grija de el asa ca mine, dar in cazul asta beneficiul zic io ca e mai mare…Oricum, abia astept sa vina weekendul sa imi iau odorul acasa….

Ckristina, am auzit si io de dimineata...Am inteles ca au fost 9 in total, dar nu au supravietuit 2 dintre ei...Asta e...sanatosi sa fie...oricum, pe mine ma apuca groaza cand ma gandesc...abia faci fata la unu, cum o fii cu 7 de aceeasi varsta????

Lavinia, 13+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

BettyR, cu mana lui mananca, dar eu vreau sa se hraneasca si cu legume, ori pe astea nu le poate roade crude ca sa le tina el....
ckristina, merci, bine ca mi-ai zis apropo de mucisori... Noua ne spusese doar de bubite ca reactie. Oh, Doamne, vorbea povestei pe care i-o citesc lui Matei: "7 dntr-o lovitura"! N-as vrea sa fiu in locul acelei mame.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

hello,

BettyR,
na ca v-o luam inainte , are un canin, cel de sus stanga, care da sa sparga, adica se vede in gingie bine de tot; asnoapte s-a perpelit si a plans; abia dimineata l-am cautat si am inteles de ce n-a dormit toata noaptea.



Mergi la inceput