Mamici norocoase de sept-oct 2008 (120)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_
Eva bafta maine la eco. De acum cat de des mergi la consultatie? Al meu doctor pleaca peste o saptamana in concediu si deja intru in criza.

34+ - Andreea


Merci, Irina
Buna intrebare. Doctorita mea e in concediu de 4 saptamani, mai sta o saptamana si se intoarce la sf lunii august. Merg la control pe 28 august. Apoi la 1 sept pleaca iar in concediu 2 saptamani (e si va fi plecata din tara), si o vad direct incepand cu 14 septembrie, adica cand nasc. Eu am DPN 13-20 SEPT.
Ce parere ai? C'est la vie! Eu privesc partea pozitiva, scap de controale la col!

35+ LUCA

AMR 34 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Wow, Clau!!!! Ne dai lectura de vacanta?

Edit: ia uite Clau, ce zice studiul ala al tau: Pana recent repausul la pat a fost frecvent recomandat de catre medici, pentru a preveni declansarea prematura a travaliului. Totusi, nu exista nici o dovada care sa demonstreze ca repausul este eficient in prevenirea nasterilor premature. De fapt, repausul la pat creste riscul de aparitie a altor complicatii. Repausul absolut la pat pentru mai mult de 3 zile creste riscul de aparitie a trombozelor (cheaguri de sange in vase) la nivelul picioarelor si a plamanilor (de la 1 la 1000 pana la 16 la 1000 de cazuri).

Ia, hai, plimbarici scrie pe tine! Asa sigur ti se ridica si moralul!

35+ LUCA

AMR 34 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)



multumesc de oferta Eva, nsa atunci cand ma ridic nu numai ca ma doare in zona colului dar am si contractii, asa ca la mine repaosul la pat este eficient.

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Am intrat si noi....sa uram la timp Evei bafta la eco si sa facem galerie pentru voinicul Luca

Si ca tot am citit 'lectura de vacanta'...sunt de acord cu Clau.Nu stiu cat efect va mai avea acum pentru colul scurtat statul in pat, dar cu siguranta nu e recomandata pozitia verticala care pune presiune si mai mare asupra colului.

Clau, tu cat mai iei Gynipralul?Ca citeam ca dupa 35 de saptamani nu mai e indicat.

33+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Wow...Clau chiar ca ne-ai dat lectura .... Dar e interesant si bine de stiut .

Eva bafta la echo !!!!!

Poooooop mamicile care m-au incurajat !!

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza si de la mine (mai pe la pranz)

Boo: sa te tina starea asta si saptamana viitoare! Mi se pare asa placut sa mergi la "marea intalnire" senina si calma, bravo!
Clau: crezi ca poti sa faci link si sa pui pe prima pagina? Nu de alta, dar cando sa ma apuce pe mine nasterea, voi o sa fiti cu bebeii in brate, poate doar daca gasesc vreo "norocoasa cu colici" sa mai stati pe net, nu o sa mai aveti chef sa-mi spuneti si mie cum se declanseaza travaliul.
Apropo, am avut si eu o contractie nedureroasa, in sfarsit am recunoscut-o, m-am trezit la shushu si aveam burta rotunda si tare, parca inghitisem un balon, nu ma durea nimic, am stat un pic sa vad ce se mai intampla, dar nesimtirea a invins si am adormit la loc.

mai am un pepene la rece, ma duc sa-l intreb de sanatate, mi-e teama sa nu se plictiseasca

Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata burtici!Noi acum ne-am trezit ca am petrecut pana spre dimineata!

Felicic eu maine merg la dr apoi vad cand imi zice sa mai vin si iti spun si poate ne potriv ok?cata energie ai!

Andree and ati luat cercelusii?

Kid cu intarziere!

Laureta

babytza eu zic sa ai incredere in dr T si sa nu te mai stresezi,luni mergi la el?

300 am rezolvat cu crema dr boici a luat-o sotul deja am si probabat-o

Julax


Clau imi pare rau ca nu te simti ok,sanatate multa mamico si nu te mai gandi la travaliu ca nu te apuca inca spun eu sigur.

Andy sper sa treaca alergia


Eu raportez ca soricelului Luca nu prea i-a placut la nunta,prea multa galacie pt el,de cate ori ieseam afara dadea din manute si picioruse si cand intram la muzica se linistea brusc si nu cred ca ii placea muzica,cred ca isi baga mainile in urechi iar cand am plecat acasa a fost o veselie in burta!


asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 25 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Eva bafta la eco

si eu maine imi vad puiul la eco si imi e asa dor!!!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 25 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

musettema bucur ca te-ai simtit bine la nunta.
Deci maine merg fetele la eco sa-si vada puiutzii.Atunci:
EVA
MUSETTE

35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Musette, tinem pumnii sa fie totul bine si pentru Luca de Musette

Hai ca fac capitol nou.5 minute va rog

33+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

andy,tzitziri

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 25 ZILE

Mergi la inceput