Mamici norocoase de sept-oct 2008 (120)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

babytza..nu am mai avut pana acum si nu ma manca piele nici un pic,daca se repeta probabil ca voi lua ceva.nush de la ce am facut.

35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Fresh, Clau...va astept la apel!Mai sunteti racite?Eu da, dar ma simt mai bine ca ieri...

37+LUCAS
AMR 3 saptamani!!!



Bitza

eu sunt la fel cu raceala, nu a trecut dar nici nu s-a agravat.

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Asa este Andy. Important este ca e bine si nici nu mai conteaza daca se naste mai micut, o sa recupereze. Si fiica mea s-a nascut micuta cu 2450g si a recuperat foarte bine.La o luna avea 3950 g. Asa ca nu in privinta grautatii imi fac griji. Dar dr T a zis ca in urma masuratorilor are avans de 10 zile, iar dr de azi a zis ca are o sapt mai putin. Asta ma sperie. Ca din cate stiu eu nu in functie de greutate se spune asta. Altfel masoara ei...

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze


babytza, eu zic sa repeti eco si la un alt medic ca sa fii sigura, poate ca s-a inselat la masuratori.

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Neatza si de la noi!

Eu am dormit f bine, ca de obicei neintoarsa, desi aseara am mancat mult la Ruby Tuesday: Fire Wings cu cartofii aceia dementiali cu bacon si branza! Plus o enorma cupa de inghetata! Ma gandesc din ce in ce mai mult la utilitatea unui baby phone, ca la cat de mult si bine dorm eu macar sunt sigura ca aud puiul!

Noi azi am vrea sa mergem sa ne uitam dupa carucior! Sa vedem daca ne mobilizam si sa vedem si ce gasim!

Laureta, ai grija cu febra aia musculara de la AC, si eu am avut niste dureri doua zile we trecut, credeam ca ma sui pe pereti! Noroc cu Dr Boici-crema!

Multumim fetelor care ne-au felicitat pentru luna a 9 a, sunteti multe tare asa ca va pup all of you!

Si eu umblu cam indecenta prin casa!

Edit: maine mergem sa vedem puiul , e ultima ecografie asta de 36S, cred! Poate sa imi mai faca in spital! Sunt foarte nerabdatoare sa il vad! Au trecut vreo 9 saptamani de la ultima eco. Al meu sotz vine si el, nu credeam, dar isi ia liber dupa-amiaza ca sa vada si el ultimaa eco! Yuppppeeeeeeeeee!


35+ LUCA

AMR 34 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Clau la mine travaliul a inceput cu fisurarea membranelor. Cam la 3 ore au inceput durerile. Erau ca la menstruatie. La inceput mai slabe apoi din ce in ce mai puternice. Oricum difera de la persoana la persoana. Pot incepe direct dureroase....
La un dr ai fost ? Sti cum spun fetele, mai bine te duci degeaba decat prea tarziu....

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

mersi mult Babytza, daca e sa continue durerile merg azi sa ma vada medicul de garda (dr. mea e in concediu), insa sper sa se opreasca


35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Andy.p si Laureta pt sprijin. Daca ajung azi la medic va dau vesti diseara, dar sper totusi sa treaca.

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Eva bafta multa maine la eco, iti tinem pumnii sa fie bine bb
EVA

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

laureta eu dorm doar in chiloti si dimineata Alexei ma intreaba: Mama ai tzitzi? iar cand avem musafiri daca e mai somnoros seara le spune: Mama are tzitzi.

Si cu toate astea am dormit asa de prost, pe la doua m-am trezit uda de transpiratie si am dat drumul la aer conditionat dar parca tot prost am dormit.

Miruna 36+ si Alexei (13.07.2006)



Eu m-am trezit cu parul cretz, cretz, de la transpiratie! Zici ca l-am pus pe bigudiuri! V-am mai zis ca nu pot dormi cu parul prins, dorm cu el desfacut, si am un loc la ceafa unde transpir, asa ca dimineata am parul sarmalutze rau de tot!

35+ LUCA

AMR 34 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid2003

Gata, ne-am intors de la munte, am sarbatorit ziua mea (ca ma cheama si Maria) la Sinaia...a fost frumos, dar scurt. Am zis sa nu intindem coarda, daca ma apuca nasterea, prea repede nu ajungeam la Bucuresti (am facut 3 ore la dus din cauza centurii Ploiestiului).

Asaaa, discutii despre centura postnatala si kg!!! Eu am fost anti-centura (ca am citit peste tot ca nu e bine, ca e bine sa lasi muschii sa isi revina). Eu sunt femeia planturoasa, (va rog nu ma puneti sa zic plinuta ca urasc cuvantul asta)...am tzatze mari si fundul mare. Nu am probleme de obicei la burta, reusesc sa o tin plata...fac abdomene, d-aia mi-am zis ca nu port centura. Dupa nastere insa...am purtat. Mi-a adus-o acasa nasa mea (e farmacista), mi-a adus-o de la ea din farmacie pe aia Chicco (se prinde cu arici) si de cand mi-am pus-o (a 3-a zi de la nastere) nu am mai dat-o jos decat peste o luna. M-am simtit excelent cu ea si m-am rugat de sanatate pentru cel care a inventat-o Exact cum zicea Muuh, nu mai aveam senzatia aia ciudata ca imi cad firele de la operatie pe jos cand stranut sau ca imi ies intestinele prin gaura din burta M-am mobilizat mult mai usor, mi-am revenit infinit mai repede si ... la o luna de la nastere nu mai aveam nici burta (tzatzele si fundul insa s-au modificat in si mai "planturos" atunci si asa au ramas pana azi- sper sa le micsorez dimensiunile acum, dupa nastere, am niste haine de acum 4 ani pe care le tin de model, tb sa intru in ele din nou)...

Babytza, eu nu as avea mare incredere in ecografistii de la Medlife, am facut si eu acolo o eco mai demult si mi-a iesit ca am o piatra la rinichi de nu stiu cati cm (si nu aveam nici macar nisip). sa te linistesti!

Nu mai am rabdare...miercuri implinim 37 de sapt deci suntem bine in luna a noua , nu mai avem nici un risc daca micutza se hotaraste sa apara (poate iese totusi leu, asa mi-as dori).

Clau_geo, camasi din alea gasesti pe la tarabe, gen Obor, Sir, Piata Crangasi, alte piete care au chioscuri cu lenjerie. Eu am gasit una f f draguta (si cu halat cu maneca scurta) la mine in piata, la Domenii (deasupra, unde e un fel de complex comercial)... Nu stiu cat sunt de utile, cred ca ma va enerva, prima data nu am avut asa ceva si imi imaginez ca atunci cand dorm imi ies tzatzele pe acolo...brrr, o sa vad. Cred ca tot cu camasutele gen rochite cu bretele ma voi impaca mai usor.

Musette, distractie placuta la nunta si sa nu te dansezi f f tare. Ne vedem luni la dr

bb2


multumesc frumos Kid, a reusit sotul sa imi ia una din Cora insa marimea M care vine bine peste tot cu exceptia sanilor care ies prin fantele alea , o sa il pun sa mai ia una data viitoare marimea l sau xl ca sa fiu mai sigura.

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Neata si de la mine !! Eu azi m-am trezit ca omul normal pe la 9 fata de ieri cand am dat trezirea la 6 dimineata..
Si eu ma scol fleasca de transpiratie, mai ales la ceafa, tot din cauza parului.
Pot sa va spun ca inca n-am depasit faza de "negare" Tot altcineva naste vinerea viitoare si nu eu. Oare e bine asa ??

Felicitari pentru vestile bune pe care le-am citit despre bebei. Babytza si eu zic sa stai linistita cu masuratorile ca sigur e cam greu sa iasa bebe identic la doi dr diferiti.
Eva tinem pumnii pentru maine !!! Sa vii si tu cu poze frumoase.

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput