Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Elenuta nu te supara, si eu am raspuns pana sa ajung lasfarsit si nu ma vazut ca ai facut capitol nou. SI referitor la soacra spune-i sa-si mai ia pauza de la voi. Stiu ca e greu cu rau dar mai rau fara rau. In sensul de ajutor in casa. Si mama face la fel, am povestit eu mai demult cu crizele de nervi. Si i-am spups foarte clar sa nu mai vina daca nu rezista fara scandal. Cert e ca a inceput sa se mai abtina si parca trec mai multe zile linistite.

Mary mersi de complimente. Tot vroiam sa-ti zic, sotul meu zice ca ati fost colegi de scoala generala. Tu l-ai recunoscut? El a facut scoala aia de langa livada cu nuci in zona Ozana, nu stiu numarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Monica, mi-aduc aminte cand ne-ai povestit (despre soacra).
Ce mai, toate sunt la fel!

Despre fructe, fetele ti-au raspuns deja; si eu ii dau tot amestec, dar, cand ii mai bagi cate un fruct nou, mergi pe combinatia aia camdoua zile: adik ex mar + piersica (combinatie veche) + para (nou) - cam 2 zile, apoi mar + piersica + para (vechi) + caisa (nou) - 2 zile si tot asa; sper ca sunt coerenta ca nu stiu ce am azi, dar am impresia ca se-nghesiue cam multe litere sa iasa odata din gura si din taste

Ca, in caz de kklire sa stii cine-i "vinovatul".

Helene, atunci jos palaria si o pt mami tau.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Elle... cred ca fetele asteptau a 3 a varianta!
Sa-mi aduceti aminte sa nu ma mai supar ca s-a suparat si pc si am scapat ca prin urechile acului de reinstalare windows...nici nu cred ca mai stiu cum se face
Tot Elle pt socrela ta...iti dau adresa s-o trimiti pana la mine?si promit ca o trimit inapoi fata cuminte
Cyntia octi e un frumos!!!
Ginette ma bucur pt puita ta!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

M-am uitat la pozele de la intalnire (ca singur, webshots-ul mei merge ... inca) - niste bijuterii de clopotzei!
Si, evident c-am ascultat "monologul" Dariei - este dementiala ; ce mai comenta chiar dak nu era filmata!

Lala20 uite un si-o pt "galerie".

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:

Ah, nu am vazut ca ati deschis capitol nou.
Fructe ii dau si eu amestecate sau simple, cu branzica sau cu iaurt, depinde de toane.
Antonia mananca mai bine fructele de la borcanase, nu stiu de ce, cred ca nu nimeresc acelasi tip de mar mereu, sau piersici. Asa ca i-am luat tot felul de combinatii de fructe.

Acum mesajele din cap. trecut:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

am reusit in sfarsit sa descarc pozele de la intalnirea de aseara cu clopoteii frumosi.
fetelor sunt rupta de somn, de 2 nopti Daria se trezeste iar la 2 si la 4 si apoi la 7 si nu mai doarme pana pe la 10, dupa ce papa fructele. peste tot citesc ca dupa 5-6 luni, copii nu se mai trezesc noaptea, sunt eu cea mai ghinionista mamica in privinta asta?

Adela ne bucuram sa auzim ca esti sanatoasa. peste cateva zile vom auzi de Sara aceleasi vesti.


Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.


Mary, nu esti singura.
De 2 nopti Antonia adoarme la 21.30-22.00, adik pica rapusa, DAR se trezeste la 24, 2,4,6 si suge. M-a capiat nu alta. Ca sa nu mai spun ca la 6 o apuca joaca, ca deh, da cu ochii de tat'su, de care e indragostita, si e super incantata ca il vede si uite asa o apuca rasul. O iau cu mine in pat sa se joaca "sub supraveghere" ca eu nu pot tine prea mult ochii deschisi la ora aia. Pe la 7 adoarme la loc si o pun la ea in patut. Si asa mai dorm si eu de la 7 la 8.30, cand o apuca chicotitul, ca mi-e frica sa o las singura, ca se ridica in picioare si cine stie cum vine in cap.


Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- avem 6 lunitze.


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- avem 6 lunitze.


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristacoman spune:


TOT DIN CAP. trecut.

Azi i-am pus pentru prima data broccoli in supa, adik 1 cartof, 3 rondele de morcov, 1 patrunjel mic, 1 bucatica de ceapa, 1/2 rosie si dovlecel mult + 1 buchetzel de broccoli. I-am pasat tot fara patrunjel si ceapa. A mancat cu o pofta....deschidea guritza singura si sorbea supa din lingurita.


Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- avem 6 lunitze.


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristacoman


TOT DIN CAP. trecut.

Azi i-am pus pentru prima data broccoli in supa, adik 1 cartof, 3 rondele de morcov, 1 patrunjel mic, 1 bucatica de ceapa, 1/2 rosie si dovlecel mult + 1 buchetzel de broccoli. I-am pasat tot fara patrunjel si ceapa. A mancat cu o pofta....deschidea guritza singura si sorbea supa din lingurita.


Cristina, mami de Antonia Izabela (29.01.2008)- avem 6 lunitze.


Vedetele mele
Luna a 5a-Ghidusha
La Mare
Luna a 4a
Luna a 3a


Cristina, de care brocoli i-ai luat? proaspat sau la punga (d'ala de la frigider)? si eu vreau sa-i dau, dar n-am gasit proaspat; avea la megaimage, dar de-o saptamana nu mai au.




Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

elle te-ai suparat?


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


ORICE AJUTOR E BINE VENIT PT IOANA!!!
un scurt istoric despre caz il gasiti sub fotografie,oricine poate ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

La mulye lunitze Eva,Luca,Mihnea,Alexandra si gemenasii de Ginger

Sanatate multa Saratzelei de Gatta si pt Mathias de Ven.
Nici nu ma pot gandi la o explicatie pt ce i se intampla Saratzelei. sa ajute DoamneDoamne pe puiutza mika care tre' sa treaca prin operatzie. O sa fiu cu sufletul alaturi de Gatta maine sa fie tare si sa depasasca nenorocita de situatzie. fetelor

Despre noi: am fost in vacantza, inati mami si tati de vineri pana luni la mare, apoi bblusa la Valcea la munte. Intial a plecat duminica cat noi eram la mare, cu bunicii apoi luni ne'am infiintzat si noi acolo....rupti de dor si numai cu gandul la ea.Cel mai urat sentiment e sa fi departe de bb. Simteam ca ma sufoc.
Prima noapte nu a fost asa grea, a 2a mi'a venit dor rau...iar duminica spre luni deja nu mai suportam orele pana aveam sa o revad.

La munte s'a simtzit bine, a avut acelasi program ca acasa. A plecat bunica cu oalele dupa ea (noi avem o casa acolo, asa ca a fost confortul de acasa) si s'a ocupat saraca exclusiv de supici si piureuturi. Noi am fost responsabili de somnik si plimbari...mi'a rupt spatele...apropop de plimbari.

Acum am o intrebare...de 3 zile se trezeste sa pape la 4.30 noapstea in loc de 6.30 dimineata cum era obijuita. De ce oare?Nu se mai satura?
i'as baga de asta seara cereale....dar de care sa iau? Ea papa NAN. Ce credetzi ca ar fi compatibil cu lapticul ei?


Shose si Pipetzica (12.02.2008)

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Botez

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shose

Acum am o intrebare...de 3 zile se trezeste sa pape la 4.30 noapstea in loc de 6.30 dimineata cum era obijuita. De ce oare?Nu se mai satura?
i'as baga de asta seara cereale....dar de care sa iau? Ea papa NAN. Ce credetzi ca ar fi compatibil cu lapticul ei?


Shose si Pipetzica (12.02.2008)

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Botez

Sunt mare

Povestea Nasterii


Incearca 'orez cu 3 fructe' - eu nu i-am dat alt tip, pt ca au gluten (desi fetele au spus ca nu-i o pb, mai ales dak bb n-are fond alergen si are peste 6 luni) - dau un gust bun; i-am dat si eu (dar nu prea des, ca nu ma dau in vant dupa cereale) dar tot la 7:30 s-a trezit (cum ii este obiceiul).

Ti-am dat o 'varianta' ca si a mea tot NAN papa.

ici pentru Pipetzica "plimabareata"

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput