Mamici norocoase de sept-oct 2008 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Wow, ce surprize ne face si Claudinna de dimineata asa!

Scoatem fetele!!!

CLAUDINNA & FLORIN RAZVAN

34+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 38 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Wow.... voi vreti sa nasc si io saptamana asta, cu asa vesti? Claudinna a plecat la monitorizare si acu' naste?? Pfiuuuuu, ce emotii m-au apucat.
Claudinna, sa fii curajoasa, toate gandurile bune de la noi pt tine si bebe Razvan si niste agitate pentru decor

Multumesc fetelor pentru primirea calduroasa, se pare ca functioneaza netul asta, ca o rashnitza, dar merge... asa ca o sa mai fiu pe aci .
Subiect delicat asta cu sentimentele fata de bebe din burtica.... Nici eu nu pot spune ca imi iubesc copilul... mi-l doresc, am avut emotii tot timpul sa fie totul ok cu ea, dar cel mai puternic sentiment il am cand ma gandesc ca este copilul lu' al meu. Niciodata nu mi-am dorit un copil pur si simplu, ci copilul lui. Asta nu inseamna ca vreau sau imi inchipui ca va semana cu el, dar stiind ca e o particica din el, una din mine, cu o scanteie de la Doamne-Doamne mi se pare fenomenal si emotionant.

Si ca sa vedeti ce cuminte sunt, am dat comanda la bimbomarket, sa stau cuminte acasa

Intrebare:
N-am rezolvat cu cadita, stau si ma tot gandesc de care si cum... baia de la mine de acasa este foarte mica, n-as vrea sa iau una cu picioare, caut una care sa aiba suporti pentru pus pe cada... nu prea am vazut. Aveti vreo idee? Plus ca daca vin la mama cu bebe (daca nu e casa gata), aici e cada d-aia de colt, clar nu merg suportii aia... cum naiba impac si capra si varza?

_
Our future determines our past
Fasolica de S37+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

July vezi ca au suporti pt cada in carrefoure,sunt asa ca din plastic,nu stiu ce sa zic,trebuie sa-i vezi,mie nu prea mi-au ispirat stabilitate dar poate tie iti plac.sunt de la aceeasi firma cu caditele tot din carrefoure deci poate te aranjeaza.


De emotie am uitat ca azi schimbam semnatura!!!!!!!!!!

Kid si tu parca tot azi schimbi nu?

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Claudinna, nastere usoara si un bb sanatos, frumos si mancacios!
July, eu stiam ca cel mai indicat e sa-i faci baita bebelinei chiar in camera ei. Noi vom lua cadita care se fixeaza pe un suport de metal si o vom imbaia chiar in dormitor unde vom avea toate cele la indemana.

Andreea
32+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Noi am luat suportul de cadita din Cora, e din plastic si e destul de stabil, insa nu am luat cadita
Am luat ultimul suport si dupa noi au mai intrebat de suport inca 3 persoane, deci pp ca este ok daca are cautare.

35+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Tzitziri, merci de pont, chiar o sa incerc sa vad dc imi iese data viitoare. Pana cum insa puteam deosebi miscarile ei sau faptul ca se cuibarea intr-un loc, de contractii. Probabil si din prisma faptului ca n-am avut contractii pana acum.

Andreea
32+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

boo felicitari pentru bebe grasun...d-ne ajuta si in continuare
musette felicitari pentru schimbarea semnaturii si la mai mare!!!
july noi am luat suprt din acela cu cadita si deasupra masa de infasat si astefel o putem tine tot timpul in camera la bebe...sper sa gasesti ce iti place

33+Andrei
AMR 7 saptamani si ne intalnim cu BB !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui clau_geo

Noi am luat suportul de cadita din Cora, e din plastic si e destul de stabil, insa nu am luat cadita
Am luat ultimul suport si dupa noi au mai intrebat de suport inca 3 persoane, deci pp ca este ok daca are cautare.

35+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI


Acela alb de la baby Onda parca se cheama?eu m-am uitat la el in carrefoure si fiind ambalat nu prea mi-am dat seama cum e,mi s-a parut totusi destul de nesigur,tu l-ai pus pe cada,cum sta?are stabilitate?altul oricum nu am de cre sa iau si poate totusi il iau pe asta.cat costa in cora?in carrefoure e vre 65 ron.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 28 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Merci Andy galro suportul acela cum zici tu e f frumos dar noi aveam masuta de infasat la patut si nu avea rost sa mai luam si din ala dar imi plac f mult!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 28 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Eva am descoperit ca pe 18 octombrie este sf Apostol si Evanghelist Luca.O sa ne serbam puii!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 28 ZILE

Mergi la inceput