Mamici norocoase de sept-oct 2008 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

CLAUDINNA & BEBE RAZVAN

Sa-ti dea DD o nastere usoara si un bebe sanatos si papacios.

Hai ca iar ma ia bazaiala.

CLau_geo, nu sunt la a doua nastere, da cam acelasi lucru am experimentat si eu azi-noapte, n-am mai scris ca nu vreau sa ma sperii si vreau sa gandesc pozitiv ca bebe mai sta acolo macar pana fac 37 de saptamani.
Simt ca ma rup si in fata si in spate cand ma duc la shushu, bebe a facut niste tumbe prin toata burta de am zis ca iese ca in "Alien", il simt foarte clar cu capsorul jos la dansa, de intepaturi in col nu mai spun si o durere crunta de mijloc de nu pot sta in nici un fel. Urmaresc si eu pe hartie sa vad daca nu elimin dopul (daca nu o fi fost cel eliminat alaltaieri...). DE contractii nu mai are rost sa vb, dar vad ca de dimineata nu prea mai sunt, m-am tot gandit sa le cronometrez dar...



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
35+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 4+ SAPTAMANI

AMR 30 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Buna dimineata
CLAUDDINA
tinem pumnii stransi sa fie bine si sa apara sanatos pe lume bebe RAZVAN. Doamne Ajuta!!!!!
clau_geoimi pare rau ca nu te simti asa de bine...dar stai cumintica in pat...o sa fie bine si bebelina va mai sta in burtica atat cat trebuie
tzitziri,andy.p,andy_galro,freshanana
Multumim la toate fetele pentru urarile facute...si eu sunt tare bucuroasa ca bebe e bine si sper sa stea in burtica pana la final.
De luni raman si eu ,in sfarsit, in conceidu
Pup toate fetele si aveti grija de voi

+34+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

CLAUDINNA & BEBE RAZVAN

Sa-ti dea DD o nastere usoara si un bebe sanatos si papacios.

Hai ca iar ma ia bazaiala.

CLau_geo, nu sunt la a doua nastere, da cam acelasi lucru am experimentat si eu azi-noapte, n-am mai scris ca nu vreau sa ma sperii si vreau sa gandesc pozitiv ca bebe mai sta acolo macar pana fac 37 de saptamani.
Simt ca ma rup si in fata si in spate cand ma duc la shushu, bebe a facut niste tumbe prin toata burta de am zis ca iese ca in "Alien", il simt foarte clar cu capsorul jos la dansa, de intepaturi in col nu mai spun si o durere crunta de mijloc de nu pot sta in nici un fel. Urmaresc si eu pe hartie sa vad daca nu elimin dopul (daca nu o fi fost cel eliminat alaltaieri...). DE contractii nu mai are rost sa vb, dar vad ca de dimineata nu prea mai sunt, m-am tot gandit sa le cronometrez dar...



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
35+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 4+ SAPTAMANI

AMR 30 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI



te inteleg perfect ca exact asa ma simt si eu, sper insa sa ma insele simturile si bubulina sa stea macar pana vinerea urmatoare pe 22 cand merg la control la dr mea, ca pana pe 21 nu e in tara si ar trebui sa nasc cu altcineva.

Andy p , multumesc frumos pt sprijin

35+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria2004

Buna dimineata
CLAUDDINA
tinem pumnii stransi sa fie bine si sa apara sanatos pe lume bebe RAZVAN. Doamne Ajuta!!!!!
clau_geoimi pare rau ca nu te simti asa de bine...dar stai cumintica in pat...o sa fie bine si bebelina va mai sta in burtica atat cat trebuie
tzitziri,andy.p,andy_galro,freshanana
Multumim la toate fetele pentru urarile facute...si eu sunt tare bucuroasa ca bebe e bine si sper sa stea in burtica pana la final.
De luni raman si eu ,in sfarsit, in conceidu
Pup toate fetele si aveti grija de voi

+34+puiutul Maria (23.12.2004)


Mersi mult maria pt incurajari

35+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

WOW fetelor, lipsesc si eu putin si ce imi vad ochii....Il asteptam pe bb 2 ????????


FELICITARI ANCA !!!!!!!! SA ITI TRAIASCA BEBELINA !!!!

NASTERE USOARA CLAUDINA !!!!

Mi s-a zbarlit pielea pe mine si bazai ca toanta.... Vin boboceii....

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

simodina si eu ca si tine. Eu am mai povestit pe la inceputul odiseei ca mie dragostea de mama mi s-a trezit cand Alexei avea vreo 3-4 luni. Pana atunci a fost responsabilitate, teama, datorie ce vrei tu dar asa un sentiment de iubire in nici un caz. Cred ca va fi la fel si acum. Evident ca ma bucur ca mai vine un copil, pe deoparte imi doresc sa il vad mai repede pe de alta parte as vrea sa mai stea acolo si sa fie doar al meu. In egoismul meu feroce atunci cand l-am nascut pe Alexei pe langa multe alte sentimente mie imi parea teribil de rau ca acum se bucura toata lumea de el si nu mai este acolo la mine in burta unde numai eu puteam sa il simt. Eu incerc sa nu ma culpabilizez, sigur il voi iubi, doar este al meu stiu insa ca mai imi trebuie putin timp de adaptare dupa ce il vad ca sa il si cunosc.

pentru claudinna.

Miruna 35+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

clau, moni: Mai fetelor voi nu stiti cat de mult face gandirea pozitiva??!! Hai nu va mai lasati coplesite de ganduri negre ca atunci chiar influentati pe bebe sa iasa mai repede!!!!! Mult curaj dragelor!!! Fiti optimiste ca DD are grija de noi toti, cu atat mai mult de bebeii nostri care sunt la o odisee norocoasa!!!
Multi pentru voi sa nu mai fiti asa de stresate.

33+Andrei
AMR 7 saptamani si ne intalnim cu BB !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

moni si eu simt cam ce simti si tu. Nu imi amintesc sa fi avut aceleasi manifestari si la Alexei dar nici nu mai eram asa activa. Peste tot ce descrii tu la mine se adauga si o durere de picior drept de zici ca e de lemn si cand ma mai pun si pe fuga dupa Alexei atunci am senzatia ca voi naste in cateva ore. Daca durerile de spate persista si devin ca la ciclu ia un nospa, fa o baie calduta si vezi ce si cum.

Miruna 35+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

clau, moni: Mai fetelor voi nu stiti cat de mult face gandirea pozitiva??!! Hai nu va mai lasati coplesite de ganduri negre ca atunci chiar influentati pe bebe sa iasa mai repede!!!!! Mult curaj dragelor!!! Fiti optimiste ca DD are grija de noi toti, cu atat mai mult de bebeii nostri care sunt la o odisee norocoasa!!!
Multi pentru voi sa nu mai fiti asa de stresate.

33+Andrei
AMR 7 saptamani si ne intalnim cu BB !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"


Mersi mult Andy_galro, asa este trebuie sa gandim pozitiv insa cateodata emotiile ne coplesesc o sa incerc sa fiu mai tare poate asa ii induc si lui bb starea de bine.

35+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Caludinna

Vai ce emotii am,vine alt bobocel!!!!!!!
Claudinnna sa ai parte de nastere usoara si de un bebe sanatos si tu de refarecere rapida!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 5s!

35+LUCA

Mergi la inceput