Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 72

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Tamy, nu mai sta pe ganduri! Programeaza-te la laparo ca nu e mare branza operatia! E bine daca ai ganduri de ungaria, sa mergi cu ea facuta sa nu mai dai bani pe asta pe acolo! Daca efectul de grup e tare, te primim si pe tine in autobuzul unguroaicelor! O sa facem bebei pe care o sa ii cheme Janos, Ildiko, Mariko...

Fetele mele, io sunt in vacantaaaaa! Maine plecammmmm!

Va pupacesc pe toate si va urez ca atunci cand ma intorc sa va gasesc pe toate gravi si fericite! (sper sa mai scrieti si pe-aci chiar daca treceti la odisee)

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata iubitele mele,

Feli, esti o atenta si o dragutza ca intotdeauna . Mi-a facut mare placere ca am vorbit aseara. Concediu placut iti urez iubita si sa te intorci cu bebe la purtator.
Lilisor, o fi de bun augur pofta asta de mancare, ca parca sa zic ca nu te-am mai auzit pana acum de asa ceva. Sora mea imi povestea zilele trecute ca atunci cand a ramas insarcinata cu nepotelul meu scump, la o saptamana de la ovulatie, avea o pofta de mancare nebuna. Asa ca .
Georgic, asteptam simptome de nidare si de la tine !
Tamy, si eu aveam stresul asta inainte de laparo. Noi deja incercam de 3,5 ani cand am facut laparo si eram absolut convinsa ca am trompele infundate, mai ales ca imi facusem chlamydia din sange si imi iesise IgG pozitiv si IgM negativ, adica o avusesem in trecut, dar nu o mai am in prezent. Nu imi pot imagina de unde naiba am putut lua aceasta boala, tinand cont de faptul ca sotul meu a fost si este singurul barbat din viata mea. O fi zburdat el pe campii straine inainte sa ne casatorim, ca nici nu stiu cand am avut aceasta boala. Insa organismul a luptat si n-a fost nevoie de nici un tratament. Am avut o mare, mare surpriza dupa laparo sa aflu ca trompele mele sunt super ok si ca de fapt imi electrocauterizase cateva puncte de endo pe fundul de sac Douglas. Asa ca pana nu faci laparo, imaginatia zburda pe campii. Dupa laparo, stii exact ce probleme sunt si ce cale trebuie urmata ca sa iti implinesti visul.

Pup fetele si va urez o zi minunata .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Crisarh, imi pare rau iubita pentru z1, dar mergem tot inainte cu incredere ca vom reusi !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

foliculul meu care ieri avea 22 mm, azi se sparsese, avea aspect de corp galben.nu era prea mic sa se sparga?si endo a crescut la 9 mm.

Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Crisa, nu e mic. Se considera ca peste 22 mm este cu ovul viabil in el! Endometrul este si el bun! Sa ne anunti repede liniutele buclucase!

Magdi, pup fata blonda! Sa te distrezi sambata! Si tie iti urez vacanta placuta, poate ne vedem la mare!

Lilica, te nidezi cum nu? Ce m-as distra sa ne spui ca esti gravi!

Gabita, e aiurea cu programarile astea, mai bine suna-l direct!

Fetele mele dragute, imi veti lipsi! Sper sa va gasesc la fel de pline de viata si cu bebici la purtator!!!

Va pupacesc pe toate, fara exceptiune!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

salutare dragele mele. am fost f ocupata si nu am putut sa intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Pentru ca nu stiu daca cititi si la subiectul "Campanie pt sensibilizarea autoritatilor", redau si aici link-ul catre petitia creata de noi - Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa semnati petitia si sa inaintati link-ul cattre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html Va rugam semnati semnatura voastra inseamna enorm penrtu noi. va multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

felix m-am mai linistit acum si incep si eu sa sper.cum de se sparse el asa repede nu intelegdar daca tu spui ca dupa 22 e viabil e de bine.unde pleci in concediu?nu ma iei si pe mine in valiza?ca mi-a zis dr-ul ca de acum sa ma odihnesc, sa mananc bine si sa fiu optimista.
rocsy


Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

V-as lua pe toate cu mine ca tare dragi imi sunteti. Merg la mare la noi, sper sa vin si eu cu bebe la purtator ca e chiar perioada fertila!

Va pupacesc si sa ne "vedem" cu bine!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

felix sa ai mare grija de unde mananci la noi ca eu m-am intors cu o toxiinfectie alimentara de am stat o zi in spital la perfuzii.tin pumnii sa vi cu bebe mic

Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput