Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Grati, Ginnette, multumim!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:



Stefan, Matei Alexandru, Yannis Sebastian, Alessia Ioana Sa fiti sanatosi, mancaciosi si cuminti!!!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/watch?v=4P5xyCEDBjo" target="_blank">FILMULET

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Aaaa, mi-am amintit ceva: Ereena multumim mult ca ne-ai bagat si pe noi in album! Mai am o mica rugaminte pentru cand ai timp: te rog mult sa ne schimbi si noua data nasterii - este 12.01.2008! Am incercat sa o schimb singura, dar nu m-am descurcat

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/watch?v=4P5xyCEDBjo" target="_blank">FILMULET

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Buna dimineataaaa !!!!

M-am pus la curent cu ultimele stiri. Mi-am baut cafelutza, acum sunt la o cana de ceai de scortisoara...

Simona, am ramas si eu traznita cand am citit prin ce treci... Dumnezeule !!!! Rugaciunile noastre, ale tutror fetelor sa va ajute sa fiti puternici si sa treceti peste asta, si vorba unei zuze..., sa dea Domnul sa fie ultima problema de sanatate a micutei sara. Bine ca ati descoperit ce are !!!

Lala20, ieri am tras tare sa-mi termin din lucrari caci mai am doar saptamana viitoare de stat la birou si apoi intru si eu in vacanta....

Ma intrebai de mancarica lui eleni... Fantastic dar ieri a fost sora-mea la mine. Si-a suflecat manecile - la figurat vorbind - si s-a pus hotarata in fata fii-mi sa vada cu ochii ei ca nu mananca nici de la ea... Surprize - surprize... a mancat eleni 140 gr. de vita+dovlecel+cartof+morcov.... Se pare ca "spilul" a fost ca i-a pus si o jumatate de borcanel de iaurt in acel piure...
Imi venea sa plang de fericire cand vedeam ca mananca si fata mea...
Eu stateam in spatele scaunelului de masa sa nu ma vada ca ma gandeam ca mananca fata de frica sora-mii... . Dar, apoi i-am dat si eu si a mancat si de la mine. Cu lingurita de inox insa.
Sper sa o tina si astazi...

Ven, of, si puiutul tau este bolnavior..... Dupa ce ca o mama sufera oricum cand isi vede copilul bolnav mai are parte si de "tratamentele" asistentelor din spitale - imune la orice suferinta... Sanatate multa va doresc. Sa se faca puiutul mic cat mai repede bine !!!

Laurici, mie Theuta mi se pare super bine!!! Cum sa fie grasa??? Eleni are la 6 luni si o saptamana 8.400 gr. .... Si nu este grasa deloc! Este foarte bine si ce-i dai sa manance.

Cyntia, sanatate multa si micutului octi!!!

Monica, nu am inteles de ce nu este voie pana la un an cu iaurt, branzica si ou ????

Louiza,... vin si eu cu intrebarea-intrebatoare... TU invizibila ????

Natalia, multumesc frumos de aprecierile la adresa lui eleni si a mea !!! Felicitari Stefanitei pentru progresele facute pe banda rulanta !!!! Cat despre durerile de dintisori... incearca si cu Tantum verde recomandat de Lala D Este si tare usor de folosit ca este spary.

LalaD, multumesc mult pentru pontul cu tantum Verde. Eu chiar am permanent in casa pentru momentele cand se mai vaita dimitrakis de gat... Voi incerca si la eleni.
Cum se mai simte andrei ?? I-a trecut febra complet,nu ?!



pentru miri-mik, mitsu-bishu,






Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui kalosalina

Neatza zuzici!

Adeluta si pt tine ma rog sa iti iasa toate analizele bine!

Daria aseara mi-a facut temperatura 38 in funduletz. Eu sper sa fie de la dintisori, sa nu fie Doamne fereste vreo infectie...Saptamana trecuta i-a iesit al treilea dintisor - incisivul lateral dreapta si eu cred ca in curand ii va iesi si stangul.
Alta problemuta care o avem este constipatia. De doua zile cand face cacuta plange in hohote. Nu mai pot de mila ei. I-am bagat supozitor cu glicerina dar nu mi se pare o solutie tocmai buna. Aveti vreo sugestie? Am incercat cu Lass Baby dar cred ca este alergica la el ca se inroseste in jurul guritei si i-am mai dat si Biotics dar nu mi se pare ca are cine stie ce efect...Va rog ajutati-ne cu un sfat!


toate zuzicile si clopoteii!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/watch?v=4P5xyCEDBjo" target="_blank">FILMULET

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)


pentru sustinere.

Incearca sa-i pui para + nectarina in piureul de fructe si sa-i dai dupa, suc de fructe - sa-l diluezi putin.

La noi para face minuni.

Cat despre temp. mai verifica - mie toti dr mi-au spus ca de la dintzi nu prea se face 38 (fara sa existe un fond "bolnav').

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Alina Kalos, multumim de urari

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

LauraD, bravo pentru papacioasa!!!!

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui cynthia_

Buna dimineata!!! Multumesc din suflet fetelor care vor sa o ajute pe Ioana. Cred ca v-am mai zis, la inceput cand am vazut-o mi s-a facut un pic pielea gaina, dar acum m-am imprietenit cu ea ma asculta cand vorbesc cu ea dupa care rade, crede-ti-ma e o scumpete, pacat ca are aceasta boala. Multumesc inca o data.
Ema aseara nu ajunsesera banii, cred ca cei de la banca nu facusera vi.
Sanatate multa micutei Sara si micutului Mathias, dragi mamici stiu prin ce treceti Octi e un pic ragusit si am o stare de kko. Vreau sa va zic ca suntem pe tratamentul recomandat de LalaD si deja se vede o indreptare. Mi-a mai zi o vecina cu un baietel putin mai mare ca la baietei in jurul varstei de 7 luni are loc o modificare a vocii si de la asta sa fie raguseala. E adevarat?

OCTI

mamica de octavian- 31.12.2007


Iubita ma bucur ca vedeti o indreptare
Insa daca dupa 3 zile iti pare la fel de ragusit mai fa-i un control la doctor mai ales daca continua sa faca febra.
Laringita la copii sub 3 ani este o boala foarte perfida si foarte grava. Simtomele pentru ea sunt raguseala si febra.

Nu cred sa fie cazul lui Octi dar mai bine previ.

Fara legatura cu cazul vostru tin din suflet sa trag un semnal de alarma . Cand un medic va pune diagnostic de laringita la copil faceti tot tratamentul indicat indiferent daca va pare invaziv sau nu .
Din pacate eu personal stiu o mare tragedie intamplata unei dragi prietene virtuale care si-a pierdut fetita la 2 ani in urma acestei boli perfide , copil aflat sub tratament si supraveghere medicala, venit seara de la spital si care din nefericire nu a mai ajuns a doua zi sa poata fi salvat la urgenta. Si nu s-a intamplat in Romania.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Alina kalos, trebuie sa vazi sigur de la ce este febra aia de 38. ... Mai ales ca veti pleca in vacanta...
Nu m-am prins deloc pentru ce sunt alea doua chestii ca niste bete albe...

Despre constipatie nu prea stiu ce sa-ti spun ca eleni nu are probleme de genul acesta. Incearca mai degraba cu ce ti-a recomandat roxana!

dariutei si sper sa nu fie bolnavioara!!!!


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fetelor cum ramane cu iesirea in Tineretului? Amanam sa poata veni si Gata sau ne vedem? Eu fug in parc aCum dar intru la pranz sa vad dak ati stab ora si locul.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput