Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui NataliaS

ca Adelutza are un balaur in urina...Ginette tin pumnii sa gasiti medicamentul care sa-i dea in cap sigur si rapid!

Despre noi: Stefanitza are 2 dinti, motiv pentru care a tipat intr-una in ultimele zile, dar intr-una si cu toata forta de care e capabila...iar eu am inceput sa ma ingrozesc ...daca face asa la toti dintzii eu o iau pe ulei in mod sigur! Mi-am rugat un prieten sa-mi aduca din SUA un gel de dentitie, care cica e fff eficient - Baby Orajel, dam feedback dupa utilizare.
Din acelasi motiv, cred ca ne intoarcem si noi la alaptatul exclusiv...adica mananca max 50 de fruct cu cereale, max 50 legumitze si san, putin in completare...
Se ridica in genunchi, incearca sa se ridice in picioare si paseste daca e tinuta de manutze...pentru noi iulie si august in special, au fost lunile marilor progrese

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw




Little Fanny si sa speram ca gelul o sa-i amelioreze durerile de dintzisori!
Felicitari pentru progrese!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Doamne, Gatta, cite probleme pe capul vostru!!!! Bine ca nu a fost vreo malformatie…si sa stii ca pietrele astea ar putea fi cauza tutror belelelor voastre. O sa vezi ca daca scapati de ele va fi bine piticutza.

Monicaa, te-ai temut degeaba. Ce bine ca e ok terapeuta. Success cu exercitiile!


Miri, salutare! Sint invidioasa pe tine, ca poti merge la munca si ai grija si de bebeii tai…asa imi doresc si eu sa merg odata la birou…insa cind te aud povestind de clegii tai “scumpi si dragi” revin cu picioarele pe pamint…mai bine mai astept un picutz. Mai ales ca eu nici nu as avea vreo tanti la care sa-I duc…tre sa-l impart pe bb intre doua bunici si un tatic…va fi varza capusorul lui, saracul…

Ven , doamne, si voi aveti probleme? Sper sa scape repede Mathias de belea. Si nu te lasa la asistentele de acolo…trebuie sa aiba un pic de grija. sa va faceti bine repede.

Lala, multumim frumos!!!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Wow, sunt singura prin zona, HELLOOOOO, trezireaaaaa!!!! Dau eu un dallmayr fara cofeina, sau chiar si cu cofeina!

Imi pare rau pentru noaptea trecuta, m-am cacait cu scrisul si dupa aia nu am mai citit pe forum, altfel as fi vazut grozavul mesaj al lui Ven: of, ce m-am intristat! Bietul copilas! Mda, si, ca de obicei, sistemul romanesc face lucrurile mai grele pentru toata lumea... Lasa ca se fac ei, piticii, mari si sanatosi! Si nu or sa mai depinda de personaje ca duamna asistenta... Va pup si numai bine!

gabrittza, nu eram prin zona aseara, mi-am bagat numai nasul. Ce bine ca ajungeti la intalnire! Eu nu o sa pot veni...

Ma duc sa ii ridic pasaportul lui C. Apoi ma duc sa imi recuperez cardul pe care mi l-a capturat un bancomat dus cu capul Paa!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Mda, iar mi-a luat 5000 de ani sa scriu un banal mesaj Iar voi erati prin zona... Buna dimineata, fetelor! Sa aveti o zi frumoasa!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Buna dimineata!!! Multumesc din suflet fetelor care vor sa o ajute pe Ioana. Cred ca v-am mai zis, la inceput cand am vazut-o mi s-a facut un pic pielea gaina, dar acum m-am imprietenit cu ea ma asculta cand vorbesc cu ea dupa care rade, crede-ti-ma e o scumpete, pacat ca are aceasta boala. Multumesc inca o data.
Ema aseara nu ajunsesera banii, cred ca cei de la banca nu facusera vi.
Sanatate multa micutei Sara si micutului Mathias, dragi mamici stiu prin ce treceti Octi e un pic ragusit si am o stare de kko. Vreau sa va zic ca suntem pe tratamentul recomandat de LalaD si deja se vede o indreptare. Mi-a mai zi o vecina cu un baietel putin mai mare ca la baietei in jurul varstei de 7 luni are loc o modificare a vocii si de la asta sa fie raguseala. E adevarat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Am si uitat sa dau buna ziua!!

Si sa zic LA MULTI ANI!!!!! puiutzului meu Stefan si lui Matei Alexandru care implinesc azi 7 lunitze!!! sa cresteti mari si frumosi si cit se poate de cuminti!!!

Mitsu, uite cite mesaje au aparut!!! cred ca am scris toate deodata!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cynthia_ spune:

Stie cineva cum pot sa-mi verific cardu online?
Sunt la transilvania, banca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

bebelutzilor ce implinesc azi lunitze noi!

Mitsu asa erau si ai mei. Am invatat o sg data in sesiune acasa si am luat atunci cele mai mici note desi cand scoteam nasul afara ma intrebau dak am terminat invatatul...Cat despre spa...am descoperit Efosanul acum 4 ani si de atunci nu scap ocazia sa merg de 2-3 ori pe an...sunt numai mosi si babe dar nu ma deranjeaza. Eu ma simt minunat. In Bucuresti se face un super aquagym la Majestic langa Odeon. Va recomand cu caldura mai ales ca 10 sedinte=200ron si se poate lua abonament cu mai multe persoane (el e valabil o luna). Eu mergeam cu mama si cu Ozi si terminam cele 10 sedinte in 10 zile.

Si eu masor acum mancarik cu borcanelul de 135gr.

Gatta, cum e cu Sara?sa fie bine!

Si pentru Markussa se faca bine! Si Ozi a fost internata la 3 ani pt gastroenterita dar era bacteriana. Am avut noroc atunci ca prietena mea neonatolog avea stagiu de pediatrie la Braila.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:



Stefan,

Matei Alexandru

Yannis Sebastian

Alessia Ioana



Si cate un pentru Mathias si mami a lui

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Neatza zuzici!
Am prins si eu o clipa libera la servici si am zis sa intru sa vad ce mai faceti. Nu am apucat sa citesc decat cele cateva mesaje din capitolul asta, si din mesajul Nataliei mi-am dat seama ca avem niste clopotei bolnaviori: Mathias si Sara ma rog pentru voi sa va insanatositi cat mai repede!!!
Adeluta si pt tine ma rog sa iti iasa toate analizele bine!

Multumim fetelor pt urarile de ieri (am citit putin ieri, dar nu am apucat sa mai raspund)! Sa ne traiasca clopoteii si sa fie sanatosi si mancaciosi!

Daria aseara mi-a facut temperatura 38 in funduletz. Eu sper sa fie de la dintisori, sa nu fie Doamne fereste vreo infectie...Saptamana trecuta i-a iesit al treilea dintisor - incisivul lateral dreapta si eu cred ca in curand ii va iesi si stangul.
Alta problemuta care o avem este constipatia. De doua zile cand face cacuta plange in hohote. Nu mai pot de mila ei. I-am bagat supozitor cu glicerina dar nu mi se pare o solutie tocmai buna. Aveti vreo sugestie? Am incercat cu Lass Baby dar cred ca este alergica la el ca se inroseste in jurul guritei si i-am mai dat si Biotics dar nu mi se pare ca are cine stie ce efect...Va rog ajutati-ne cu un sfat!
Alta noutate - a inceput sa mearga de-a busilea de vreo 3 zile si in continuare sta tot timpul agatata de patut in genunchi si incearca sa se ridice in picioare E o haioasa! Si o scumpa de imi vine sa o mananc toata! Zilnic abia astept sa se faca ora 3 sa ajung acasa sa o strang in brate
Cu mancarica solida stam tare prost: nu mananca piureuri, iaurtel, branzica. Doar galbenusul ii place putin...
In alta ordine de idei, am reusit sa-mi iau o saptamana liber si maine mergem in Moldova la Putna. Sambata avem o nunta acolo. Sper sa se comporte Dariuta bine pe drum, ca e cam lung...
Hai ca m-am intins...O sa incerc sa mai intru sa vad dc imi recomandati ceva pt constipatie.

toate zuzicile si clopoteii!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria
www.youtube.com/watch?v=4P5xyCEDBjo" target="_blank">FILMULET

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput