Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici11

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ayla,
despre torticolis nu stiu decat ceea ce am citit pe net. Kineto ni s-a indicat si noua pe la trei luni si ceva deoarece doctorul neonatolog spunea ca sta cu umerii prea in spate. Nu am facut kineto pentru ca nu am gasit pe cineva sa se ocupe de copii asa mici, asa ca am inceput sa ii fac eu zilnic masaj si gimnastica. Nu ne-a mai pomenit nimeni de kineto dupa aceea.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Joanna, din ce am citit pe net, este cam nasol cu torticolisul la copii, dar dr nu mi-a spus nimic la nici un control, deci este ceva descoperit de kinetoterapeut. Am sunat si pe dr acum si la 12 avem programare la ea. Oricum a spus kinetoterapeutul sa nu ma panichez ca nu e caz grav de operatie, doar ca nu isi misca suficiet gatul in ambele parti, si poate si din cauza pozitie la somn, desi o pun pe ambele parti, si are si cocon special pt ca regurgita des si ne era teama sa nu se sufoce. O sa facem si kineto, si ii fac si eu masaj, mi-a aratat (eu ii facem oricum) cum sa-i masez gatul si sa-i intorc eu capsorul incet in ambele parti.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Ayla,
te rog spune-ne ce a spus si pediatrul. Chiar vreau sa stiu.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Joanna, nu e chiar asa grav, dar va face kinetoterapie oricum, si pt torticolis si pt evolutia mortica.
Avem 4,100 kg si 55 cm, si am facut si noi ieri Rotarixul.


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Va invit la Capitol nou

Sheannamp, nu te superi, sper.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput