Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(67)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Cherie ai PM

Mirtha foarte buna si listuta cu bagajul gravidei pt spital, doar partea cu bancnotele de 10000 m-a amuzat teribil. Cred ca ar fi in stare sa te si injure asistentele sau sa-ti arunce cei 10000 in fata.

Leeloo vreau sa semnez si eu petitia aia. Unde-s multi puterea creste, asa-i?




Babyzapi fericita 25+ cu Rafael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

eeeiii babyzapiai aparut de pe taramuri franceze ?!
Ce mai faci? cum e bebe?...din ce ai scris vad ca bine , ma bucur pt. voi , cand mai ai timp mai arata-ne poze .
OO deci esti fericita daca inca mai poti vedea sub burtica , pana de curand mai puteam si eu daaaar de acum nu .
Sotul deja m-a intrebat daca am nevoie de ajutor ...o sa vad .

Criss 25+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Nasol tare cu epilatul asta. Eu nu ma mai vad acolo pt lama iar la epilatul cu ceara am renuntat de pe la 3 luni ca ma durea prea tare. Cred ca si eu voi apela la sot dar mai intai incerc cu oglinda.
Dea draga mea, fruntea sus ca n-au intrat zilele in sac. Trebuie sa se gaseasca rezolvare pt framantarile tale legate de partea materiala. Trebuie doar sa ai un pic de rabdare si sa nu te lasi doborata de panica. Cat despre diabet, bine ca nu mai e, cu un pic de regim va reveni glicemia la normal. Hai ca azi sunt eu siper optimista dupa ce acu vreo 2 zile eram eu cu panica ta (sa nu ma spui la nimeni).
Cherie mie imi place Alessandro. La mine daca ar fi fetita, mi-ar placea Alessia.

Mihaela 25+ Mihai Cosmin
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

Fete dulci, multumesc de re-primirea calduroasa....
Cherie-berryyou made my day....m-ai spart, mi-ai dat un mare sut in c...r sa merg mai departe cu ranjetul pe fatza...pofta de viatza am,incredere in propriile puteri nu prea...dar vorba ta, e o stare trecatoare...
Auzi si gata, ati manelizat si venetia?????Pai de cand juma de arad a intrat la apa si in apa( s-a venetzizat adicatelea) nu ma mira....da' io stiam ca nu le aveti cu sinistrele manele prin zona aia a patriei-muma...
stai calma ca n-ai sunat de loc rasfatato-manelista sau cum puii mei te-ai autocatalogat ca ma buseste rasul si acum cand imi imaginez fatzaul tau iubit debitand gogomaniile tale inteligente.....realizezi ca te cunoastem suficient de bine by now incat sa nu ne dedam la judecati ruginite...

Babyzapi yeahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, bine te-am regasit mandro!!!! Si mie mi-ai lipsit...detectez o oaresce umbra pe oprimismul tau galopant, cred ca e timpul sa te intorci acasa..

Mamiseli

Cat depre ras....io de mult nu mai vad ce se intampla jos acolo...ma epileaza soatza o data la doua sptamani cand vine acasa, cu o groaza sinistra in ochi caci ii e teama sa nu ma ciupeasca si trompeta mea este absolut traumatizanta.
In rest mai dau cu lama ca orbii-n papusoi...oglinda nu o folosesc decat ca sa-mi spuna cine-i mai frmoasa-n tzara....da acu' ca tot mi-ati dat o idee, cred ca va merge si pentru eject ramp-ul bubulinei mele..." Oglinda, oglinjoara, cine-i cea mai frumoasa pasa... in tzara???"""

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

Wndyctygirl, bine-ai revenit! Lasand la o parte tonul mesajelor tale care ne place noua foarte mult, sunt convinsa ca esti foarte responsabila si vei putea face fata aproape-diabetului, mai exact restrictiilor alimentare, astfel incat sa fie bine pana la capat. Cu sotul o sa fie mai complicat ...

Simona, ma bucur mult ca ai scapat de pericol, o sa fie bine pana la capat/termen.

Mirtha, imi pare rau ca te-au consemnat la pat, poate se imbunatateste situatia pana sapt viitoare, la control, si nu va fi o necesitate permanenta pana la final. Iti tin pumnii.

Diana21, sa-ti traiasca domnisoara Nasturel, in cateva minute este ziua ei ! Banuiesc ca e agitatie mare la voi cu petrecerea , sa ne povestesti cum a fost.

Salutari tuturor fetelor!

Diana

26+ Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Dea, bine ai revenit pe baricade. Zici de mine ca Ecaterina Teodoroiu, ma facusi sa rad ca nu prea am prins eu istoria comunista. Dar tu ce te stresezi mami atata prin minunata America, mai faci si 3 ore naveta, si sotul plecat. Acum, pe bune, eu n-as parasi Europa pentru nimic in lume, pe tine nu te bate gandul sa vii mai aproape de casa. Sinecera sa fiu, unul din cele mai bune aspecte in Norvegia este protectia sociala, te dau greu afara de la servici, rata somajului este foarte mica, ideea este ca nu exista stresul zilei de maine precum este in America. Si asta o stiu si pentru ca am cativa colegi care au lucrat acolo si nici ca vor sa se mai intoarca.
N-am inteles partea cu H. si cezariana.
Criss, eu tot cu lama, nu mai rezist nici la aparat. Dar acum mi se rupe, sot nu am pentru vreo doua luni, control nu mi se face, asa ca nu stiu cand voi mai tunde iarba. Chestia este ca m-am facut in vacanta cu lama noua si nu stiu de ce s-a sensibilizat pielea in ultimul hal, parca din toti porii iesea putin sange. Nu mi s-a intamplat niciodata asa.
Vreau sa spun ca mi-am aruncat ochii pe pozele tale, mor de invidie, numai la mine parca infloreste celulita. Tu esti o frumoasa!
Diana, Nasturelului, sa fie sanatoasa si cuminte! Petrecere frumoasa!
Leeloo, ma bucur ca Ginye a ajuns la 29 de saptamani, multe fete au intrebat de ea de cand nu a mai scris.
Imi pare insa rau ca are sotul bolnav, inteleg ca nu stiu exact ce este dar ti-a spus ce simptome are? Mersi de vesti.

Am uitat sa va spun. Eu nu ma vaitam ca nu se misca bebe. Stiam eu ce va urma. Am vrut sa stau in pat si parca numai cu capul in colul meu dadea, am incercat sa il fac sa plece de acolo si parca a fost mai bine, am stat si intr-o parte si nu-i convenea. Ce minte au si piticii nostri, se inghesuie asa devreme la iesire.
Fetele consemnate la pat, priviti partea buna a lucrurilor, un col scurt acum inseamna o nastere usoara.

Elilov, ti-am vazut pozele in rochita !

Pozele noastre, Poze minunea din burtica 23+ si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Diana: La multi ani Iancai si distractie placuta la chef!

Gynie: Aveti grija de voi si insanatosire grabnica sotului.

Dea: Ti-am simtit lipsa la dicutia despre concediul de maternitate din diferite tari. Zicea Mirtha ca din tabelul trimis de Otilia reiese ca SUA sta cel mai jalnic la acest capitol. Ma manca limba sa spun ceva....dar m-am abtinut eroic. Te las pe tine. . Artarosii sunt bine, cam amenintati de criza din State ( atat in ceea ce priveste domeniul imobiliar cat si in cel al joburilor) si cam frustrati ca n-au nici o medalie made in China pana acum.

Si ia explica-i tu Otiliei de ce stai tu in State, cum traiesti tu visul american, ca un mandru cetatean ce te afli! (apropo, esti cetatean? fiica ta va fi automat, prin nastere?)

Otilia: Cum n-ai prins tu istoria comunista, mai copil? N-ai plans tu la "Declaratie de dragoste" si "Liceenii"? N-ai trait suspansul cu "Comisarul Moldovan" si "Pistruiatul"? N-ai cantat tu "Soimii patriei"? N-ai fost mandra ca te-au facut pioniera in prima tura (ca, deh, invatai bine)? Si a fost cat p-aci sa fim si UTC-iste, dar am ratat! UF!

M-am uitat pe lista azi cand am vazut ce tanara e Babyzapi......mi s-a facut rusine de cat de babatie sunt eu. Cred ca ea nici pionier n-a apucat sa fie!

In alta ordine de idei, am si eu o curiozitate. Micutza tava fi cetatean norvegian? Se primeste cetatenia prin nastere sau nu?

Andy 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

Zanelor, merci frumos pentru voturile de incredere si incurajari...ce m-as face eu fara voi????
Cred ca daca ma straduiesc putin gasesc mesajul ala vechi, lung si romantic in care ca un mic Camil Petrescu ce sunt( scrijelitorul meu preferat, deh) relatam cu lux de amanunte povestea mea de dragoste cu soatza cu ochi albastrii( la propriu) si motivul pentru care a lasat Dea o cariera fulminanta in politica romaneasca ...dragoseta mare, mare de tot pentru tatal bebelinei, care, mioritic de fapt, mult prea speriat de lipsa oportunitatilor de job pentru dansul in Romanica , refuza sa se intoarca....
Otiliav ba ma atrage puternic Europa, incerc sa nu imi limitez nici o optiune, Andypregatez-vous caci s-ar putea sa ma mut si pe acolo....habar nu am inca, dar de plecat plec in mod sigur din Chicago...
America are si parti bune si parti proaste, este un subiect muuuuuuuuuult prea lung si elevat sa fie dezvoltat aici, nu de alata da' n-am chef sa irit pe nimeni...
fiind o fiintza care respira si exista pri si pentru prieteni imi este foarte greu aici pentru ca viatza sociala este extrem de limitata si "oferta" de persoane pe acceasi frecventza e si mai stramtutza...ceea ce clar blocheaza abrupt si un oarecare access la evenimente culturale( teatre, opera, etc) deja grevat de un cost sinistru...Andy, si pe la voi la fel????

tre sa ma o tai, revin cu amanunte....

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

DIana sa-ti traiasca Ianca...sa te bucuri de copiii tai si sa fie sanatosi si iubiti!!!!

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Andy, nu va primi cetatenie prin nastere. Am impresia ca am putea sa solicitam ulterior dar nu m-a interesat deloc aspectul pentru ca ar trebui sa renunte la cea romana, iar norvegianca sunt convinsa ca nu ma voi simti niciodata. De cand cu UE chiar nu mai conteaza cetatenia. Asa sotul meu este de origine belgian (tatal) si romaana (mama) si nu a solicitat cetatenia belgiana. Poate daca ne-am muta in Belgia l-ar interesa dubla cetatenie dar asa nu mai conteaza.
Pionier am fost, dar nici nu m-au facut bine ca a cazut comunismul, prea multe nu tin minte, vai ce-am pierdut.
Si v-au invadat americanii de cand cu criza din State? Ca aici in Stavanger, fiind capitala petrolului in Norvegia am citit despre multi noi-veniti. Plus ca-i moda sa mergi la cumparaturi in America pentru ca merita fiind o rata de schimb foarte buna pentru euro, chiar au introdus zboruri noi in primavara.

Pozele noastre, Poze minunea din burtica 23+ si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

Mergi la inceput