Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(67)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anes spune:

simona Vai de mine mama! Ai fost cat p-aci! Slava Domnului ca s-a intervenit la timp! Deci ai avut orificiul extern deschis! La mine orificiul intern era intredeschis foarte putin! ce tratament faci?


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Mesaj venit inapoi de la Ginye55: Multumesc din suflet pt.tot.Sper sa fie totul bine.Multumeste-le fetelor din partea mea pentru sustinere.
Vineri seara o sun eu iarasi si va tin la curent.

Leeloo
27 +

http://good-times.webshots.com/album/562902143JedOlt
http://bd.lilypie.com/KW8up3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Andy daca ai sti cat astept sa treaca acele 2,5 luni! Intr-adevar, din intreaga lista suntem de mamici de noiembrie-decembrie, suntem cateva care vom naste in octombrie. Eu sigur, pt. ca DPN de pe prima pagina s-a modificat, si oricum voi face cezariana!

Mirtha estio acasa acum, nu? In CM! Cum vei proceda cu naveta de acum incolo? Eu voi sta de luni pana vineri la soacra mea (care locuieste in orasul in care lucrez) iar la sf. de sapt. ma urc la volan si ma duc acasa. Ma gandesc sa o mai lungesc pana la jumatatea lunii septembrie, apoi sa intru in CO.

Brave Mare e gradina lui Dumnezeu...! Auzi, barbati la casa pt. gravide si tu ai stat la rand!

Simona, am vazut ca ai explicat Alexei ce tratament ti-a dat!

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Mickyyy Nu stiu ce sa-ti raspund, dar ma intereseaza si pe mine subiectul bona.

Maria_K ai vazut ca totul a fost bine pana la urma! Am intalnit si eu medici dintr-astia care te bagau in sperieti de la inceput si fara nici un rost! O sa fie bine si la tine pana la final!

Ginye, te rog mult, ai grija de tine! Spune daca te putem ajuta cu ceva! Doamne, un necaz nu vine niciodata singur! Si eu ma gandeam ca nu ai mai intrat pt. ca esti plecata in vacanta!

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Nu stiu daca am voie, asa ca nu am sa risc. Exista o petitie pe net pentru "Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si pentru introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate"...cine doreste sa semneze sa dea PM si va primi linkul! Multumiri fetele!

Leeloo
27 +

http://good-times.webshots.com/album/562902143JedOlt
http://bd.lilypie.com/KW8up3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Suntem alaturi de simona, ne rugam pentru ea sa fie bine pana la capat.

Bien ca ai intervenit la timp si ai simtit nevoia sa te duci la timp la doctor.



http://good-times.webshots.com/album/565345013XbrKiZ
graviduta 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Gynie sunt alaturi de tine si de sotul tau. Multa sanatate va doresc la amandoi.
Leelloo vreau si eu linkul.

Mihaela 25+ Mihai Cosmin
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

leeloo eu am semnat petitia! Am luat link-ul de la alt subiect.
Fetelor, semnati si voi! Este o mare drama faptul ca unele cupluri nu pot sa aiba copii pe cale naturala, desi isi doresc mai mult decat orice!! ...Si cand ma gandesc ca era cat p-aci sa fiu si eu una dintre acele mamici, care apeleaza la metode artificiale! Of!



28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

zaneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelorrrrrrrrrrrrrrr..ce dor mi-a fost de voi!!!!!!!
Nu dati cu pietre, va rog, epuizati rosul aprins al fetei datorat furiei ca am indraznit sa va ignor atat timp....luv ya' all , girls....
Sa ma explic putin..am avut niste zile infernale, certuri cu soatza pentru fiecare surub care a iesit din camera lui( nu da nene din spatiul lui neam, sa vezi ce zboara toate pe geam urgent), vizite la doctor si colac peste pupaza am inceput iar munca la nebunii mei deprimati care s-au intors din concediu mai sinucigasi decat au plecat...
Si acum vestile cu adevarat bune: pana ieri am fost diabetica( de sarcina), de ieri mi s-a schimbat statusul ca urmare a bantuitului prin spital si testatului de trei ore...acum cica sunt la limita limitelor dar nu sunt chiar diabetica....
borderline...povestea vietii mele...borderline maniaco-depresiva, borderline diabetica, borderline killer...ei ho, ca glumesc...
So, cica s-ar fi declansat si pe fond nervos....auzi sfaturi...: nu te stressa"...de parca-mi plateste cineva facturile...
Ma vedeti voi mai efervescenta pe forum( compania conteaza mult, aplauze si flori la toata lumea) insa sunt plina de angoase , atacuri de panica si stari depresive ...voi dezvolta subiectul daca va intereseaza, sunt absolut convinsa ca 90 la suta din voi trec prin aceleasi chestii..
Asadar am mai adaugat niste restrictii, ce puii mei....nu fumat, nu cafea, nu campari, nu sex ( in grup, ha ha ha) si acum....nu nimic cu zahar...sau carbohidrate....imi vine sa urluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...la cat de free spirited sunt, este ultimul lucru care-mi trebuia....REGULI!!!!!Si RESTRICTII>>>>

simptome: le scriu, dar imi fac deja mea culpa caci stiu ca sunt gagici care se vor panica instantaneu, si zau ca nu e cazul , sedeti bland caci nu aveti si voi, ho!!!!
Bebe prea mare, greturi, varsaturi, oboseala puternica...


25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

M-a emotionat puternic faptul ca v-am lipsit...si asta chiar nu e preludiul uneia din glumele mele acide..asadar, multumesc la toate zanutzele care m-au strigat la apel...chiar mai e nevoie sa va comunic ca dragostea e mutuala....si mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee????Nu dau nume caci nu vreau sa uit pe cineva, da???
De cititi va dati seama ca pe diagonala e mult spus... am scanat profesional in 20 de minute tot ce s-a scris....si chiar ca imi pare nespus de rau ca n-am fost pe faza sa particip la discutiile aprinse pe tema cocediului postnatal, indemnizatii,samd....si zau ca sunt in masura sa comentez din moment ce noi ramanem brusc fara un venit din noiembrie caci ciuciu postnatal in dumbrava minunata....si si-asa era greu pe praful de aici, dar ma rog, am trecut deja la o metoda de autoaparare total eficienta: miserupismul( Mirtha, tu stii deja termenul draga mea......ti-am mia dat eu batai de cap cu el)....
L-am luat pe " sa fie bebe sanatos in brate" si asa defilez toata ziua...dupa care ajung acasa franta dupa 11 ore de munca si 3 de naveta si cand fac bilantul zilei abracadabrante realizez ca nu sunt o mama responsabila, nu voi fi in stare sa imi cresc copila corespunzator, am 34 de ani si nu am un plan concret in viatza, sunt de una singura caci imi vad soatza la 2 saptamani si cel mai crunt, sunt branza buna in burduf de caine, caci dupa ani de zile de scoala, experientza, master degree-uri samd tot nu sunt in stare de mare lucru...sunt caca maca...uuuufffffffffffff, nahhhhhhhhhhh, c-am dat 20 de kile jos facandu-va capul calendar cu problemele mele...scuzoaiele mele va rog...
in aproximativ 19 minute imi voi reveni ....si ma voi intoarce...

26+ cu

Mergi la inceput