Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(67)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

BraveGirl, saracuta de tine , ce pot sa-ti zic...o sa vezi ca la a doua sarcina o sa intri cu tupeu maxim in fata si o sa le si zici cateva de la obraz! Imi amintesc ce ma mai consumam si eu data trecuta si cati nervi imi faceau mai ales taximetristii , insa acum sunt calita, ca sa zic asa ! Oricum, pregateste-te sa fii tupeista atunci cand trebuie, o sa ai nevoie cand o sa dai de aceiasi mitocani in timp ce esti cu bebe mic, mic in brate! Imi amintesc de un nesimtit de taximetrist care a inceput sa injure de mama focului in timp ce bebe plangea la mine in brate, el avea treaba cu babele de pe zebra, il durea undeva ca sperie copilul. La un moment dat, cand si-a aprins tigara, i-am spus sa orepasca ACUM si am coborat pur si simplu, cu tupeu, fara sa platesc.

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 26+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Ceau fetele !
Am citit in mare ce s-a scris , tocmai am venit de la bazin (merg 1 data pe saptamana si ma mai dezmortesc sper sa pot merge cat mai mult timp )si de la terasa obligatorie de dupa (merge o pizza , un sandwich ceva...).
Ma bucur Simona ca acum esti bine si cu bebe la locul lui . Chiar nu ai avut nici un simptom ca ceva nu e in regula..dureri de burta ceva? ? ce ciudat sa descoperi din intamplare , la un control de rutina ...dar totul a fost spre binele tau pana la urma .Sanatate si odihna multa iti doresc si sa ajungi cu bine la termen
Cheryactiv concediu placut , te cred ca nu mai ai rabdare sa pleci

Criss 25+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

Bravegirl – baga-te cu mai mult tupeu in fata la casele de marcat!
Eu zilele trecute m-am dus la casierita si am intrebat-o daca e casa speciala pt gravide si mi-a zis ea sa ma bag in fata. Nimeni de la coada nu a comentat. Atat le trebuia!
Otilia – intr-adevar, vrei sa-ti faca norvegienii o statuie!
Mirtha – stai cuminte in patut.
Simona – bine ai revenit. Ma bucur ca esti bine.
Mariak – super. Frumos ca intri pe la noi sa ne aduci vesti bune.
Cherie – cum adica pleci peste 10 zile. Pai parca spuneai ca plecati azi, nu?

Noi azi am fost la dr. colul e la fel de scurt, s-a deschis un pic. Continui tratamentul cu gynipral (pe care tocmai ma laudasem ca am luat ultima pastila), stam cat mai mult in pat. Nu s-a pus problema de cerclaj. bebe Victor are 940 gr sau 2lb 1oz !
Tot azi am cumparat si caruciorul. Inglesina. Direct de la importator. Cu 300 de roni mai ieftin decat la miniblue si am luat si culoarea pe care mi-am dorit-o. aveti link-ul aici. http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=3777&c_id=33&cf_id=40


25+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cherieactiv spune:

mamaaa ce foamee mi!n-am nimic in frigi!2 oua!

azi facui un mic accident,nu eram io la volan,un amic de-al iubitului,genul de fraier care nu stie sa conduca o masina k lumea..daca eram io ...sigur evitam...in fine...m-a zguduit nitel...pffuai ca fraier prostovan mai e!unde sunt romanii mei curajosi si vanjosi..???
carmendu,sunt mandra de alegerea ta:)))))))))sa aveti parte de el!

otilia,hahaha....esti o fata isteata foc...io nu ma gandii la asta...


Cherie 23+ Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Simona ai grija de tine si de bebe !!!

si la mine bebe loveste cam jos, spre col...nu pot spune ca ma doare dar este o senzatie neplacuta; imi place mai mult cand loveste spre peretele abdominal si-l vad si eu cum se zbenguie.

iubesc ziua de miercuri pentru ca schimbam semnatura!

25+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Neata!Fetelor cam cat a avut bebele vostru la 20 de saptamani?De curand mai exact acum 3 zile am inceput sa-i simt si eu miscarile,si a fost asa de emotionant imi venea sa plang de fericire!!!!!!


evl p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Astazi nu prea sunt in apele ele, ma resimt dupa renovare. Am mai facut eu pauze, dar am cam intins coarda cu ajutatul prin casa. Ce sa ii faci. nu pot sta chiar cu mainile in san si sa ma uit cum sotul face totul. Asa sunt eu. M-a durut si burtica in parte adreapta un pic, dar ma ambitionez si o las mai usor cu treaba.
Poate pe parcursul zilei imi va creste moralul.
Sunt la servici si nici aici nu este o atmosfera placuta, dar ce sa ii faci... ne suportam.
Am o zi proasta astazi, dar sper sa imi treaca. Sunt acum un pic mai bine, pentru ca bebe tot sughite si ma incanta ata de tare ca il simt.


http://good-times.webshots.com/album/565345013XbrKiZ
graviduta 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Ma bucur pentru tine bionda, ca bebe a miscat. Super......sa vezi ce senzitie placuta o sa ai in fiecare ziO sa te simti minunat cand o sa il simtit acum mai "aproape" de tine. Sanatate multa si ai grija de tine.




http://good-times.webshots.com/album/565345013XbrKiZ
graviduta 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1402 spune:

'Neata fetele!
Am servit si noi in loc de cafeluta o intepatura in .
Bocanila s-a potolit instantaneu, nu prea i-a placut... Oricum si ieri si azinoapte a fost baiat cuminte, ii place mai mult acass, normal. Pana acum nu ma alarmasem prea tare. Loviturile dureau doar f putin(ca durata) si f intens, ma intreba mereu doca daca persista durerea dupa, dar nu era cazul. Concluzia tuturor (ca am intrebat toti doctorii posibili) a fost ca ma doare zona cu cicatrici de pe uter.

VonHelen, ne tinem si noi cu semnatura dupa voi, avem 25!!!

Carmendu, ne faci invidioase, frumoasa alegere.

Simona, mamica lui Radu (3 dec 1997),
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
simona ma bucur ca totul este bine
anes, andreyutza..mama rea ce pot sa spun...mi sa dat...mai bine nu papam...fapta e consumata si eu mi-am revenit
alexa si la mine bb a devenit mai lenes..noaptea mai face tumbe si il simt pste tot
carmendu felicitari de vestile bune si inca ceva frumos tarecarutul tau...sa il stapaniti sanatosi
bebecris bine ai revenit
bravegirl numai sta mama la coada baga burta la inaintare...ce mureau sa vezi ce le ziceam vreo 2 daca zicea careva ceva
mirtha
felicitarituturor fetelor cu vesti bune si sanatate si pe mai departe

Mergi la inceput