Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(67)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
eu acuma fug la scolica...cineva imi spunea ca poate fierea face figuri...am descoperit cauza o enorocit de conserva de peste...incet incet imi revin...oricum observ ca la maxim 2 ore tebuie sa pap ca daca nu sunt asa fara vlaga...
de aseara am reluat si eu utrogestantul zau ma sperie presiunea care o simt in dansa...am luat aseara unul si azi de dimineata altul si deja a disparut..heh ce tie si cu pastilele astea
babizapy
mav idiot de medic...calciu se poate lua acum insa cel lactic si variANATA efervescenta..oricum prima data mergi la ginec..el e cu tratamentul
dandusa
gata am plecat ma asteapta idiotii..sa vezi ce kilareala le dau

o zi buna!
26+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue65 spune:

Am venit acum cateva zile la voi, dar nu am fugit, am tot citit ce s-a mai scris, ca sa invat cate ceva din experienta voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

amalia mu;tumesc asa o sa fac..mai rau e ca trebuie sa merg pana la scola si inapoi si efectiv nu imi place drumul...
26+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue65 spune:

Ma bucur sa gasesc aici multe burtici cu bebe la fel de "mare" ca al meu. Cum as putea sa-mi pun la sematura nr de sapt si faptul ca e baietel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue65 spune:

Stie cineva daca e "grav" ca nu am facuta morfo fetala? (trebuia la 24sapt sa o fac, dar se pare ca med tot eco simpla mi-a facut, nu stiu de ce, si a notat niste masuratori in caietelul meu); mi-a zis sa merg la 27 sapt pt 4D, dar sa anunt dinainte telefonic ca e programare pt 4D (sa fi fost greseala mea ca nu am anuntat de morfo telefonic? med nu ar fi tb sa stie?)Acum, nu stiu, masuratorile de la morfo se fac si la 4D sau e diferit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna dimineata,

Babyzapi, aseara am facut musaca cu ardei copti.
Mirtha,felicitari pt. bebelina cea grasana!
Greu trece timpul pana la eco....mai am 2 zile...



Ramo 22+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Dandusa mea scumpa, acomodare rapida in casuta voastra...nu am idee daca mai ajung la mare anul asta, dar daca ajung ... ne vedem sigur nici nu concep altceva!

Leeloo
27 +

http://good-times.webshots.com/album/562902143JedOlt
http://bd.lilypie.com/KW8up3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

madutza carutul mi se pare foarte dragut ! Nu mi-am dat seama, dar cred ca se poate regla ca sa stea si BB mic, mic inainte de a putea sa stea in sezut.
Bine ca ti-ai gasit portofelul!

cherie, drum bun si ai grija sa te odihnesti!

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Pai, pe caldura asta, trebuie sa ne ferim de caldura.

Ca sa faci plaja, ce sfaturi imi dati?
Sanatate multa



http://good-times.webshots.com/album/565345013XbrKiZ
graviduta 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
Cherie- eu nu vorbeam de ce tip de analiza ai facut tu...ci daca ti-au facut ei dupa ce au vazut ca ai infectie, antibiograma. Asta inseamna ca testeaza bacteria cu care ai tu infectie sa vada la ce antibiotic e sensibila. Multe bacterii au capatat rezistenta la antibiotic si atunci degeaba le ei, ca nu scapi.
Blue- intri in stanga sus la profil personal si acolo poti scrie la semnatura ce vrei tu. Ca sa-ti apara emoticul cu gravida trebuie sa scrii gravi intre paranteze patrate fara spatii, iar pt carucior scrii fetita/baietel, in functie de ce ai tot intre paranteze patrate. Sper ca ai inteles.

==========
Corina 23+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput