Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(66)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Uuunnn eleeefaaaaant see leeeagggaaannaa peee o pppiinzzaa de paaaiinnnjennnn si peeenntttrrruuuu caaaa nuuuu seee ruupeeeaa .....aaaa maaaiiii veeeennniiiittt un elefant !
Doi elefaaannnnttiiiii seee leegaaannaaauuu peeee o piiiinzzzaaa de paiaaaannnjeeennnn....siiii peeennntttrruuu caaaa nuuuu se rupeeeeaaa aaa mmaaaaiii vveeennniiiit uuunnn eeellleefaaant !

Hai fetelor va asteptam !

Citat:
citat din mesajul lui dandusa

am 28 de sapt................,ieeeeeeeeeeeeeeeeee,mai este putinnnnnnnnn,am 4 sapt sa-mi fac bagajul...,brrrrr ma ia cu transpiratii...

se zice ca baietii sant mai nerabdatori,parca?sau fetele?ca nu mai stiu...



Mamica stralucitoare
28+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006


Mirtha 28+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

ufff...nu stiu de ce dar link-ul cu caruciorul imi apare modificat cand apare pe forum...sorry dar nu merge. oricum e de la reclamamascata si se numeste Neonato - Carucior Reverso Sport Tris

24+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello fetele ,
Mirtha, si pe mine ma dor si se umfla picioarele de ceva timp. nu trec decat daca stau vre-o 2 zile in pat...ceea ce nu se poate.
Dandusa, se spune ca baieteii sunt mai grabiti
Eu am asteptat sa vad ce o sa am si de acum mi-am dat liber la cumparaturi de orice fel pt bebe. daca vad ceva ce-mi place am sa cumpar . Am luat cateva carti de povesti cu pagini groase: Cartea Junglei, Bambi, Degetel...si am inceput sa-i citesc seara la .

Fetelor, cat trebuie sa fie colul la 20 sapt? Al meu e 38mm , dar o colega la aceeasi varsta de sarcina are 53 mm...

Mada 20+ Cristian

http://bd.lilypie.com/PN62p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Adreiutza si mie mi se umfla picioarele. am observat ca mai mult in zilele in care e f cald. pe langa ce te-au sfatuit fetele eu mi-am cumparat si o crema gel de la chicco, care mie imi face bine, in sensul ca nu mi le desumfla dar imi dispare senzatia de "explozie" a gleznelor, imi trece durerea, mi le racoreste. am mai citit tot aici de mustella, nu stiu cum e , eu de chicco sunt multumita.Nu mananc sarat si totusi mi se umfla...cum am spus , cred ca e caldura de vina..
eli da' rea te-ai mai facut, pui biciul pe toata lumea...

23+Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Chiar imi statea pe limba sa iti spun ca despre produsele Neonato auzisem la Miniblue cind am vizitat vreo 3 dintre magazinele lor prin Bucuresti.

De la cei de la Babaycomfort am comandat si eu 4 cearceafuri cu elastic pe contur - 2 frotir , 2 jersey - si nici vorba sa onoreze comanda in 24 ore.
Chastia cu 24 h un vis doar atit. Patutul l-am cumparat direct din magazinul lor din Bucresti - pat Margo.Au marfuri care calitativ m - au convins : nemtesti , austriece de provenineta si produse bine lucrate , materiale compacte .Am o slabiciune pt. produsele nemtesti.
La carucioare sa intrebi totusi greutatea. Noi le-am vazut - ce aveau simbata 02.08. in depozit- sunt bine lucrate , rezistente , dotate corespunzator dar grele.

Citat:
citat din mesajul lui VonHelen

ufff...nu stiu de ce dar link-ul cu caruciorul imi apare modificat cand apare pe forum...sorry dar nu merge. oricum e de la reclamamascata si se numeste Neonato - Carucior Reverso Sport Tris

24+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin



Mirtha 28+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

Uuunnn eleeefaaaaant see leeeagggaaannaa peee o pppiinzzaa de paaaiinnnjennnn si peeenntttrrruuuu caaaa nuuuu seee ruupeeeaa .....aaaa maaaiiii veeeennniiiittt un elefant !
Doi elefaaannnnttiiiii seee leegaaannaaauuu peeee o piiiinzzzaaa de paiaaaannnjeeennnn....siiii peeennntttrruuu caaaa nuuuu se rupeeeeaaa aaa mmaaaaiii vveeennniiiit uuunnn eeellleefaaant !

Hai fetelor va asteptam !

Citat:
citat din mesajul lui dandusa

am 28 de sapt................,ieeeeeeeeeeeeeeeeee,mai este putinnnnnnnnn,am 4 sapt sa-mi fac bagajul...,brrrrr ma ia cu transpiratii...

se zice ca baietii sant mai nerabdatori,parca?sau fetele?ca nu mai stiu...



Mamica stralucitoare
28+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006


Mirtha 28+ Eva


cu alte cuvinte m-ai facut elefant...,bineeeeeee


Mamica stralucitoare
28+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Madutza incearca sa aplici si restul celorlalte metode expuse de fete , poate dau rezultate.
Si ca sa iti spun sincer.....la mine masajul facut de sot ....face minuni ! Cu crema , bineinteles speciala pt. picioare.


Uitai : la chestiunea cu colul eu nu am gasit pe nici unde lungimile optime. Nu am ajuns sa pun mina pe un tratat de gineco dar nici nu cred ca m-ar tenta. Nu imi mai fac probleme decit daca gineca imi trage un semnal de alarma gen internare. Altfel prezum ca e ok.
Pentru exemplificare al meu era 36 mm la 26 de sapt.

Mirtha 28+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra


Fetelor, cat trebuie sa fie colul la 20 sapt? Al meu e 38mm , dar o colega la aceeasi varsta de sarcina are 53 mm...




nu-i regula...,santem diferite,sarcini diferite cu coluri diferite...
dr stie cel mai bine,asculta-l daca ai incredere in el...



Mamica stralucitoare
28+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Mirtha bine ca mi-ai spus...atunci va trebui sa comand si patutul de la miniblu...uff..dar imi placea asa de mult patutul acesta !!!!

24+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Dandusa era ...metaforic folosita denumirea de elefant. Asa e cintecul

PS. Stiu ca ai glumit !

Mirtha 28+ Eva

Mergi la inceput