Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

bagajul de spital vreau sa-l am gata pana implinesc 32 de saptamani...acum astept sa merg la C-ta ,sa-mi aranjez toate sifonierele,sa spal/calc lucrusoarele pt bb,sa ma linistesc putin si apoi sa-mi cumpar ce-mi mai trebuie...
ma simt atat de linistita cand mi le-am aranjat/organizat pe toate...,abia astept...

Mav,
tot pe 19 am si eu intalnire cu Raducu
daca ai putea sa dai o fuga in Buc sa vezi tu singura carutul si sa-l si incerci,nu ar trebui decat max 3 ore de condus,pt ca hipermarketul de care-ti spuneam este fix la intrare in Buc,deci nu trebuie sa colinzi tot orasul...poate reusesti sa-l convingi pe sotul tau...
de mine este fff aproape,deci mare efort nu fac sa-l achizitionez,ca doar il cara masina...la Corina nu-i greu de dus ca zilele astea oricum ajungem in zona ei(ikea),dar sincer cel mai teama imi este sa nu cumva sa aiba vreo chitzibusha pe care eu sa n-o observ si sa ma injuri dupa...stii cum e...,una e cand il iau pt mine si alta e cand il iau pt tine...
Leeloo,
deci facem intalneala in doua burtoase doar?ce zici de maine in parcul Titanii de langa tine?





Mamica stralucitoare
27+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

VonHelen am incercat sa merg la profil dar nu reusesc sa vad unde ai pus link-ul.
Incearca sa pui link-ul direct pe forum. Nici eu , nici fetele nu am avut probleme indiferent de marca pe care a avut-o carutul.
Si cum asa ? Neonato e o firma pe care am intilnit-o destul de des in cautarile mele pt. carut.
Exita si un capitol special la Parintii intreaba intitulat chiar Carucioare. La pagina 3 sau 4 . Oricum mai in spate. Acolo sigur sunt parinti care au cumparat Neonato si iti pot furniza info. din experienta.

Mirtha 28+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ramo lasa kg eu am plecat de la 57 kg si am ajuns la 65 de kg ieri e ultima cantarire...crestem pt bb si el odata cu noi
slabim apoi ne alearga bb-i
miky felicitari de vestile bune si bb mare si sanatos
alexa tu ce mai spui?
26+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

...eu?..eu?....eu?...a intrebat cineva de mine?...mine?....mine?.... papam...bag micul dejun.... si cu el cateva kg viteza....elilov

...Vine unla mami...


...Poze bebe!!!...




LAURA 25+ Deniel Alexi
--------------------------------------

AMR 15 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

andreyutza draga mea stai linistita la patut bea multe lichide, evita apa si cel mai important stai cu picioarele mai ridicate decat restul organismului...
mirtha mama lor de mesteri..la 23 pleaca pai eu dorm dusa la ora aia...lasa o termina repede...ca daca te supi vin si le dau bataie pun biciul pe ei
eu ma pregatesc sa plec la echo la 12 am intalnire cu bb-le va pup vca doresc week=end placut si vb deseara de acasa pentru voi dragelor
26+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

am 28 de sapt................,ieeeeeeeeeeeeeeeeee,mai este putinnnnnnnnn,am 4 sapt sa-mi fac bagajul...,brrrrr ma ia cu transpiratii...

se zice ca baietii sant mai nerabdatori,parca?sau fetele?ca nu mai stiu...



Mamica stralucitoare
28+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Elilov, nu-mi fac probleme in privinta kg, pentru ca eu oricum sunt slaba.Ce am pus...e doar pe burtica, in rest...nimic, din spate nici nu zici ca sunt gravi.
Ma gandesc doar daca nu e vreo problema sa pun asa mult doar in cateva zile...

Ramo 21+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Andreyutza pe mine ma dureau picioarele si se umflau de pe la 16 sapt. Am scos din alimentatie sarea si treptat , treptat s-au vazut imbunatatiri.
Masaj in fiecare seara si e mai bine. Foarte bine in sensul eliminarii oricaror dureri sau umflaturi nu cred ca va fi pina nu nastem.Dar amelioarari sunt. Uneori cind stau in pat , la orizontala ridic picioarele pe un suport pitic. Si asta functioneaza.

Dandusa abia astept sa simt si eu usurarea de care vorbesti in privinta bagajului. Dau zor sa le termin inainte de a incepe serviciul . Dupa aceea va fi jale in privinta timpului de care voi dispune pentru cumparaturi.Deja luam in calcul serios altrnativa de a ne muta iarasi in localitatea unde avem serviciile pt. a evita naveta. Iarasi ma vad musafir in casa mea la sf. de saptamina.

Mirtha 28+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

VonHelen am incercat sa merg la profil dar nu reusesc sa vad unde ai pus link-ul.
Incearca sa pui link-ul direct pe forum. Nici eu , nici fetele nu am avut probleme indiferent de marca pe care a avut-o carutul.
Si cum asa ? Neonato e o firma pe care am intilnit-o destul de des in cautarile mele pt. carut.
Exita si un capitol special la Parintii intreaba intitulat chiar Carucioare. La pagina 3 sau 4 . Oricum mai in spate. Acolo sigur sunt parinti care au cumparat Neonato si iti pot furniza info. din experienta.



http://reclama/products/288-carucioare_3_in_1_si_2_in_1/images-3430-neonato_carucior_reverso_sport_tris.mbs caruciorul care ne place este cel cu gri si bleu
iar acesta este site-ul de unde vreau sa iau patutul, salteluta, etc http://www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=515 ..vad ca scrie 24 ore de la confirmarea disponibilitatii marfii; eu sper ca ei au o gama vasta pe stoc; daca produsul dorit nu este pe stoc nu stiu in cat timp poate ajunge..hmmmm...deci probabil ca in visele mele ar fi 24 ore.
eu oricum am intrebat si la miniblu, dar acolo un patut asemanator e 1550 Ron si a spus ca aduc pe comada in 48ore.

24+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Sunt absolut convinsa ca va fi totul foarte bine !
Abia astept sa ne povestesti ce mai zice dr. T.Pe care si eu abia astept sa o vad pe 18.08.

Citat:
citat din mesajul lui elilov3

andreyutza draga mea stai linistita la patut bea multe lichide, evita apa si cel mai important stai cu picioarele mai ridicate decat restul organismului...
mirtha mama lor de mesteri..la 23 pleaca pai eu dorm dusa la ora aia...lasa o termina repede...ca daca te supi vin si le dau bataie pun biciul pe ei
eu ma pregatesc sa plec la echo la 12 am intalnire cu bb-le va pup vca doresc week=end placut si vb deseara de acasa pentru voi dragelor
26+Dimitrie


Mirtha 28+ Eva

Mergi la inceput