PCOS (9)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persephonna spune:

Buna fetelor,

Maine incep a doua serie de homeopate. Tratamenul meu este de 42 de zile si trebuie sa il repet de 3 ori. Acum dupa prima tura observ ca ciclul menstrual s-a redus considerabil de la 36-38 de zile la 29 de zile . Sper sa fie asa si data viitoare cand imi vine ciclul....
Gudinde,cum merge tratamentul tau homeopatic???De cat timp il iei? Observi vreo diferenta?

V-am pupat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

persephonna,

Eu iau tratamentul din primavara, dar ceea ce iau eu este un tratament de fond, nu un tratament special pt PCOS. Pt asta iau metformin.
Daca te intereseaza: eu iau calcarea carbonica 15 ch
Si da, sunt foarte multumita de tratamentul homeopat.
Mai iau la nevoie carbo vegetabilis pt stomac: balonare, arsuri ... eu intr-o perioada aveam probleme chiar urate cu stomacul. Ma declar incantata de rezultate.

Cheia in homeopatie (daca pot sa spun asa) este dupa parerea mea un homeopat bun, care sa te "ghiceasca", sa stabileasca corect ce ti se potriveste cel mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

Buna dimineata, fetelor

Am o curiozitate mare in ceea ce priveste tratamentul naturist: in ce consta? Poate cineva sa-mi recomande un medic naturist in Bucuresti?
Multumesc si va doresc multa sanatate!

Marga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codru23 spune:

ziua buna fetele
am fost dimineata sa imi fac testul de tolerant ala glucoza (din proprie initiativa) si dupa ce s-au uitat la mine domanele de la laborator ca la filme straine mi-au spus ca azi imi vor lua sange doar pentru insulina si glicemie a jeune , il vor trimite la Timisoara si daca rezultatele sunt in limite normale maine imi vor face testul...deci 2 dimineti de invoire de la birou
in fine e luni, inceput de saptamana
persephonna pot sa te intreb ce tratament homeopat urmezi?
eu am ineput de 1 saptamana vitex si zmeur
o saptamana frumoasa, va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codru23 spune:

am gasit ceva...imi cer scuze daca poate s-a mai postat aici:
http://pcos.insulitelabs.com/index.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

margabadea,

Din pacate nu stiu nici un medic naturist pe care sa ti-l pot recomanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Citat:
citat din mesajul lui codru23

ziua buna fetele
am fost dimineata sa imi fac testul de tolerant ala glucoza (din proprie initiativa) si dupa ce s-au uitat la mine domanele de la laborator ca la filme straine mi-au spus ca azi imi vor lua sange doar pentru insulina si glicemie a jeune , il vor trimite la Timisoara si daca rezultatele sunt in limite normale maine imi vor face testul...deci 2 dimineti de invoire de la birou
in fine e luni, inceput de saptamana
persephonna pot sa te intreb ce tratament homeopat urmezi?
eu am ineput de 1 saptamana vitex si zmeur
o saptamana frumoasa, va


Codru,

Sa sti ca am ramas absolut blocata cand ti-am citit postarea.
Cum adica se recolteaza la Arad si laboratorul e in Timisoara?
Pai insulina trebuie prelucrata IMEDIAT! De la Arad la Timisoara ... , ma intreb de ce au acceptat sa faca insulina? Doar ca sa ia banii? Sau habar nu au ca insulina are timp de injumatatire 1/2 ora?
Si cum adica maine fac testul? Pai frate, ce-i asa greu de inteles? Intepi o data crestinu' pt proba a jeune. Bea crestinu' 75g de glucoza intr-un pahar cu apa. Dupa 2 ore mai intepi o data crestinu' ca sa se vada cum arata curba glicemica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

La multi ani Mariilor!
Multa sanatate, fericire si noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codru23 spune:

gudinde,
dimineata mi-au luat sange pentru glicemie si insulina si mi-au spus sa sun la ora 3 dupa rezultat(doar glicemia), iar daca glicemia se incadreaza in limite normale sa ma prezint frumos maine dimineata;
am sunat la ora 3 si mi-au zis ca glicemia e in limite normale, rezultatul pentru insulina abia maine
in 1/2 ora nu au cum sa duca recoltarile de la Arad la Timisoara
am fost la un laborator cunoscut in zona de vest a tarii(nu stiu daca am voie sa dau nume)
codru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codru23 spune:

si La Multi Ani pentru Marii!

Mergi la inceput