Alexia are CANCER la nici 2 ani! - avem si paypal

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Am transferta si eu 50 RON si sper sa mai conving si cateva cunostinte sa doneze.
Multa multa sanatate Alexiei!

Tana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Am trimis pentru puiul mic 50 lei si promit ca mai incerc sa-i sensibilizez si pe altii.
Ma rog pentru sanatatea Alexiei si a parintilor ei, Doamne ajuta.

Copiii merita tot efortul nostru
Robert, Sonia,
Alex, Andrei,
Ecaterina, Silviu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

ralcat si ranaion, multumim! Doamne ajuta!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Larissa a transferat si sotul meu acum cateva minute 100 Ron in contul mamei fetitei. O sa fac cunoscuta drama lor si sper din suflet sa se faca bine.Multa sanatate si putere sa aiba!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdiS spune:

Am depus si eu 50 RON. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Propun infiintarea unui bazar pt. Alexia ( obiecte licitate). Poate va avea si ea norocul Alesiei si se vor strange mai repede banutii( si ma multi)

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica(28.03.2006)
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana


Oamenii se schimba.De obicei...in rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

AdiS, assa, multumim!

Am vorbit cu mamica Alexiei. Pe 25 august vor merge la Cluj la evaluare dupa ultima cura de citostatice.

Mititica e acum la regim: fara lapte, fara carne....Saracuta...aproape ca mi s-a facut rau cand am auzit. Cum sa ii explici unui copil de nici 2 ani ca nu are voie sa pape, ceea ce lui ii place! In rest ea e vesela, canta ( canta superb, melc melc...sa vizionati filmuletul), doar ca na...mai cere carne, lapte...si nu are voie...

Daca nu ati vazut-o cum canta melc, melc uitati aici:
http://savealexia.blogspot.com/


Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Am trimis si eu banuti pe contul de paypal.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Uff, Doamne asa e de nedrept si asa ma intristeaza cazurile astea!!!

Multa sanatate Alexiei, multa putere parintilor! Am trimis si eu azi 100 RON si mii de ginduri bune.






m & m - (1-aug-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihai_nela spune:


Dragii mei,
Multumim din suflet pentru sprijinul acordat,faptul ca atatea oameni sunt alaturi de noi inseamna foarte mult.Comunitatea DC demonstreaza inca o data ca_i pasa de cei din jur,pe care soarta ii incearca ,si care trec prin clipe foarte grele.
Am urmarit multe actiuni DC si am fost inpresionata de solidaritatea de care a-ti dat dovada in ajutorarea unor suflete nevinovate,care nu au nici o vina ,si care in loc sa se joace cu alti copii,sa se bucure de copilarie,sunt nevoiti sa se lupte pentru propria viata.
Va multumim in numele Alexiei,care este un copil extraordinar,si care a suportat intru-un an de zile cat nu suporta poate multi oameni mari la un loc.
Dupa cum stiti,a rezistat cu succes la 2 operatii si 14 cure de chimioterapie,ducand o lupta crunta pentru viata.
Nu vreau sa va impovarez cu suferinta noastra,mai bine sa nu stiti cata suferinta exista in lumea asta.
Inca o data multumim tuturor ,inclusiv Larisei,care are un suflet deosebit ,si care s-a oferit sa ne ajute neconditionat,fiind impresionata de drama noastra.
Va dorim tuturor sanatate si numai bine !

Mergi la inceput