Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009(34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Ariya - scrii fetita intre [] la semnatura :)

18+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Ariya_FELICITARI!!!!dar eu plang pt ca eu am sa aflu de abia pe 6 oct!!!ca aici nu iti spune doar la 20 de sapt!!!oricum cred ca esti tare fericita!!!

Dalma_e ok!!!super lasa ca ai sa vezi ca o sa fie bine!!cred ca este ceva cu noi fetele ca suntem aproape in fiecare colt al lumii dar bb nostrii ne-au dat trezirea!!!o vb ei intre ei !!

Yashi_pe unde umbla??ce o mai face??asteptam vesti de la tine!!!

Roxana_acuma imi este teama sa dorm ca dupa aceea poate numai adorm diseara,dar dupa cum ma simt cred ca ma dau batuta!![|)

Iris?????absenta????nu se poate!!!!

12+

edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor multumesc mult de tot pt urarile voastre.....sunteti niste dragute.....ca de obicei.....

naty ma bucur ca medicii nostrii sunt pe aceeasi lungime de unda...eu nu voi face nici un TT mai ales ca nici macar Marinescu nu mi l-a recomandat....

mai astept o luna si voi face iar morfofetala sa vedem iar toate cele....

vreau sa va zic ca zilele astea am mancat la fructe de am innebunit....
si azi trecem in saptamana 14444444444444444........

13+

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Edinutzo ia treci tu la nani. ca e doar ora 1 la tine si pana diseara mai e o gramada. hai, somn usor.
Camelia cam multe saptamani de sarcina la tine acolo
si pe mine m-a apucat somnul, culmea e ca e una dintre primele nopti in care dorm bine si fara (prea multe) intreruperi...
Iris cred ca isi face bagajele ptr Koln acum.... is galbena de invidie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

buna fetelor...

am dat de 2 ori cu olyinth si o sa incerc cu alte chestii naturiste...
in rest paracetamol, oscilococcilium si am luat de la plafar un sirop de tuse de la favisan (am sunat de la cei de la favisan si zic ca e ok in sarcina);

azi am luat si rezultatul la analiza de urina + sediment si urocultura;
urocultura e sterila dar la urina a iesit asa:

epitelii plate numeroase,
epitelii rotunde frecvente
leucocite rare
fosfat amorf relativ frecvent

astea toate erau in chenar ca nu sunt cond cu normele pt varsta si sexul respectiv.



aveti idee ce reprezinta? m-amprocopsit si cu infectie dupa starea de voma si raceala?

pe doctora imi e jena sa o mai sun (am sunat-o sapt trecuta cand imi era suepr rau si nu puteam respira, am sunat-o si ieri cu raceala asta ); a fost o draguta si nu vreau sa abuzez mai ales ca luni am programarea la ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

a, la listuta la mine poate vreti sa completati ca DNP e modificat la 26 ianuarie si doctora e Mirela Popa de la Medlife;

stiu ca cei de la medlife nu te primesc decat dc ai peste 36 de saptamani (sau 37) dar nu vrea sa ma gandesc ca ar putea fi ceva rau...
oricum dupa ce fac prima morfofetala o sa ma gandesc dc mai trebuie sa caut un alt doctor...

chiar vroaim sa va intreb, credeti ca e deplasat dc luni ii duc un buchet de flori doctorei? ieri cand am sunat-o nu sa raspuns si m-a sunat dupa vreo 2 ore inapoi; imi dau seama ca nu a facut-o special pentru mine, ca doar nu are numarul meu in telefon, dar a fost tare amabila la cat de panicata eram eu la telefon ...

cat despre ce ati vorbit voi pe aici... noi nu am cumparat nimic nimic pt bebe (am luat pt mine niste haine de gravi pt toamana, le-am luat cand am fost in concediu, din Barcelona, am prins niste super mega reduceri la H&M, C& A; am luat blugi de gravi cu 15 euro, o fusta de blugi tot de gravi cu 10 euro etc) pt bebe ne gandeam sa cumparam in decembrie, sa prindem reducerile de sarbatori...

ref la tanga, eu mai port... cand se nimereste... cand nu am multi din aia normali, cu talia joasa, de bumbac, din perioada cand ma luptam cu candida... cei de gravi mi se par groaznici si cred ca o ii folosesc doar dupa nastere, cand ziceti voi ca sunt lohiile...

cat despre cola,eu mai beau o doza din aia de 0.25 l(cred ca e un pahar) d cateva ori pe sapt... stiu ca nu ar trebui, dar cafea nu mai pot bea (nu imi mai place gustul) si cum noaptea dorm tare prost ...

azi e prima data cand cineva mi-a zis din prima ca sunt gravi (tipa de la plafar, de unde am luat siropul); in rest, pt ca nu am bluzite specifice de gravi zici doar ca sunt mai grasa (ma rog, cu burta mai mare) t ca port tricouri sau camasi mai largi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Porumbito super preturi la H&M, bravo. o sa modific eu listuta acush.
rezultatele alea putin iesite din schema ar putea inseamna doar o incarcare excesiva a rinichilor in ultimul timp.... dar nimic deosebit. infecite urinara nu e ca nu e decelat nici un agent patogen in urocultura, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

roxanaz sarumana de raspunsul promp.... ; la urocultura scrie "sterila"
ce inseamna incarcare excesiva a rinichilor?

si da, ai dreptate cu preturile... am cheltuit 100 de euro in total (bine plecasem din buc pe ideea sa cumpar haine de gravi) si am luat 3 perechi de pantaloni (una din ele de blugi), o fusta de blugi si una normala, 2 pulovere, 3 bluze si o camasuta;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

porumbita super cu reducerile alea. Eu de cate ori plec in strainatate dau un tur pe la H&M. Pentru mine nu mi-am luat niciodata nimic dar Ioanei i-am luat o gramada, in primavara am venit de la Praga cu o valiza de haine pentru ea. Din pacate de cand am aflat ca sunt gravi nu am mai plecat asa ca ...

Apropos de cumparaturi, ieri am fost la Plaza sa dau niste pantaloni la scurtat si bineinteles ca am intrat si la Zara un pic, i-am luat Ioanei o gramada de hainute ca a aparut colectia de toamna si cu geru m-am abtinut sa nu intru la sectiunea de bebelusi. Dar m-am abtinut si nu am luat nimic. Victorie!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 16+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare burticutze,

Am mers la dr ieri pt valorile alea, crescute-scazute fata de normal si mi-a spus asa: " D-na nu aveti nimic, sunteti doar !! ei considera valori normale pentru femeile care nu sunt , dar ca as va linistiti chem o colega hematolog... m-a linistit colega imediat... dar mi-a dat sa mai fac fierul ca nu mi-l dadusera si o electroforeza de hemoglobina...

Ariya felicitari pentru fetita.... unde ai fost la dr. Iosup?

Fetele de abia astept, poate sta si bb meu sa vedem ce e... Mai am putin pana in 15 august...

Aseara ultima fina(momentan) a nasilor nostrii a nascut o fetita dulce foc... Cand vor afla nasii maine ca mai au o fina - subsemnata... saracii ce or sa zica...


Poze ..

11+ Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput