LMA Piticlonti de iulie-august 2004 (260)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Roberta ...condoleante.
Eu am trecut mult mai mica prin ceea ce treci tu acum.....este ceva ce iti ramane adanc in suflet iar trecerea timpului duce doar la aplatizarea sentimentului. De uitat nu vei uita niciodata..Eu eram un copil la randul meu dar nu voi uita niciodata mirosul pernei mamei mele..avea un parfum aparte....
sa iti dea Dumnezeu taria de a trece peste aceste momente si chiar daca nu realizam eu ma gandesc la cat de fericit trebuie sa fie copilasul meu ca are doi parinti langa el care il iubesc ( din pacate eu l-am pierdut si pe tatal meu).
multa putere si ne gandim la tine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Ema vazut tractorisu'! suuuuuper tare si distractia pe trambulina si Ricu s-a inaltat.... mama mama. vad ca a mai venit vremea frumoasa si la voi.
Robi multe imbratisari de la noi si la multi ani pentru tatal tau! sunt sigura ca vei gasi varianta cea mai buna azi
Oliv sora-mea cu 2kg in plus... nu se poate . ea daca a atins 48 de kg e grasa si obeza [rolleyes]. voi ce mai faceti? ce planuri aveti ptr week end?
o zi frumoasa tuturor azi, doar e vineri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Trec si io la raport pe scurt, ca nu avem nimik de raportat.
Insa stem happy ca e vineri si vine we-ul, doar vreme buna sa fie ca gasim noi unde sa chiulim

Mey, numa` noi mai stem cu bibele, ha ?



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Roberta - ...eu nu stiu ce sa-ti spun, dar cred ca ce ti-au spus fetele ar merge si poate in timp Matei se va impaca cu ideea...multa tarie!

Daria - Stefan nu mai vrea biberon de la 2.5 ani si tot de atunci nu mai serveste nici lapte decit ocazional, cu cereale...nu pot sa-l mai pacalesc nici macar cu lapte cu cacao, dar in schimb maninca iaurt, gris cu lapte...De ce nu incerci sa i-l dai din cana?

Ema - am vazut pozele cu Ricu - a crescut mare, s-a inaltat si e la fel de frumos! Sa-ti traiasca!!

Eu ieri am fost prin mall sa-mi caut o rochie pentru botez - am si gasit, spre bucuria mea, asa ca m-am linistit...acum astept sa se trezeasca ariciul, sa manince si sa plecam pe afara!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, sincer nu incerc sa scapam de bibe, Giulia ink insista sa nu-l dam la copiii mai mici ca-i place si ei, asa ca n-am suflet. De baut bea si din cana, dupa care isi cere bibele oricat de plina ar fi ... speram doar sa nu fim singure



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria eu anul trecut am scos biberonul de teama cariilor si al deformarii danturii. nu a fost ff usor dar asta e. acum bea laptele (si il varsa de multe ori ) din paharele colorate de la ikea cu paie asortate
Gabi poze cu rochiaaa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Deci clar stem ultimele.
Leeloo, pe cand e botezul ?



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Multumesc mult pentru idei si ganduri. Cred ca el oricum nu va percepe adevarata dimensiune a ceea ce ii spun eu, asa ca problema uriasa e in mintea mea.


Daria, eu am scos bibele in ianuarie anul trecut pentru ca Matei voia sa bea doar suc cu el asa ca l-am pus pe el sa il arunce la gunoi pentru ca nu ne trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

salut.
Daria si noi am scos biberonul acum un an...a mers ca pe roate...a treia zi n-a mai comentat nimic.Acu bea laptele cu paiul dimineata si din pahar seara.
Gabi..si eu vreau sa vad rochita.
mey fetele..tineti-mi pumnii cit puteti...abia am dat si eu un atac si-mi tremura izmenele pe mine sa nu pierd...deh pasnica pasnica dar am nevoie de resurse sa-mi fac si cavalerie.Ce probleme are unii din noi din lipsa de ocupatie!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Am foarte multe restante, dar sa o luam cu inceputul.

Roberta, condoleante! Cuvintele sunt de prisos in astfel de momente, dar sa stii ca ne gandim la tine. Nu stiu cum sa-i spui lui Matei, dar cred ca este important sa-i explici de ce plangi. Chiar daca sunt mici isi fac tot felul de scenarii si cine stie la ce se gandeste.

Si la felicitat piticlonti am ramas mult in urma, asa ca:
ANDREEA, PHILIP, ALEXANDRU, MATEI, PATRICK, DANUT, CODRUT si RICARDO Va dorim tot binele din lume, iar dragi mamici sa va bucurati de ei si sa-i vedeti fericiti la casa lor!

Poze nu am reusit sa vad, sunt restanta rau si nici nu stiu cand voi recupera. Probabil la toamna, cand reincepe Stefi gradinita

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Deci clar stem ultimele.
Leeloo, pe cand e botezul ?



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3



Nuuuuuuu, si noi suntem pe langa voi. Stefi bea din biberon mic, seara (1-2 biberoane, depinde cat este de obosita), 1 dimineata daca o trezim noi, daca se trezeste singura nu vrea si 1 la pranz, dar numai acasa, la gradinita nu. In schimb eu stiu 100% ca in momentul in care ii scot biberonul nu va mai bea lapte deloc. Si dintre lactate nu mananca decat almette si iaurt. Si am incercat in toate combinatiile posibile, asa ca eu consider ca acum este mai important laptele si mai putin important biberonul.

Pentru ca maine plecam la Onesti si de acolo duminica seara spre mare, aseara am sarbatorit-o pe Stefi. Am facut multe poze, sper sa reusesc sa va arat, eu spun ca toata lumea s-a simtit excelent, am fost la o pensiune la iesirea din Iasi, dar spuneai ca esti la munte, copii au avut loc sa se joace, mancarea a fost ok, dar cel mai cel a fost tortul cu poza Elinei (pentru necunoscatori, zana favorita a Stefaniei din desenele cu Barbie) si faptul ca a fost admirat tortul de toti copii (fetitele mai precis). In rest nu avem noutati, Matei a inceput si el sa patruleze in patru labe si se tine numai de fusta Stefaniei , a inceput sa faca mofturi la mancarea de bebelusi, vrea mancare de oameni, sarata si acra. Abia astept sa plecam la mare, sa stam cu copii, sa ne bucuram de ei, de soare si de apa. Dupa mare mai stam o saptamana la Onesti, asa ca noi de reauzim dupa 25 august. Asa ca uram in avans

ILINCA, ANDREI, ALEXIA, DAVID, MARA, IANCA, EDUARD, STEFAN, GIULIA, LUCA, SARA, JULIA si MATEI

Mergi la inceput