***Capsunele-n scutecele de mai iunie 2007 (74)***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Chris...Desigur!!!Apropo de omul care iti munceste in casa, la inceput erai incantata de el, in ultimul timp ziceai ce e cam cu bautura?

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Ohohooooo!Cu bautura era mereu...si mai e!Dar acum parca il vad mai bine!Adica...nahhhhh focusez mai bine cu un singur ochi!Si si-o auzit-o sotu!"E numai vina ta "si alte combinatii cu continut identic!~Ca doar nu m-am pocaqit si nici n-am jurat iubire eterna si neconditionata fata de semeni!

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Salutare
Chris am ras rau de replica lui Albert(bine ca nu s-a rupt scara)si de faza cu cocosul.Sa fie sanatos cine l-a mancat.
Alyna si Mica ce tare s-au schimbat capsuneii.Sunt copii mari de acum.Si al meu pare asa mare ca eu nu-mi dau seama.
Liviana sanatate multa piticului.
Rares a fost ieri la doctor si a primit cefalexin pt o infectie la ureche de care trage de o luna.A fost si la cantarit.11kgjumateDeamasurat ne-am chinuit noi acasa aproape 110cm .Voi cum stati cu inaltimea?
Unde esti Pepsi?!!!
Voiam sa va spun ce mananca copii astia pe aici incepand cu 6 luni chiar:fasole batuta sau iahnie sau o fi de la conserva?!Eu nu i-am dat lui Rares nici acum asa ceva.Sunt socata de ce diversificare fac englezii astia
Va pup
Eu sunt rupta dar mai rezist 2 saptamani ca plecam in vacanta in Spania pe 28.Tu unde pleci Alyna?Turcia parca?
Va pup din nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

carstea Ce mare e Rares! 110 cm!
Juniorul meu are aproape 80 de cm... iar la kg cred ca sta cel mai rau, are aproape 9 kg jumate. Cred ca are oase usoare, ca nu pare foarte slabut si mananca destul.

Magda Fa un topic la probleme si sugestii DC, cred ca se poate schimba nick-ul.

Multa sanatate la capsunelele bolnavioare!




Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

carstea esti sigura ca ai scris bine????Adica are un metru si 10?Mi se pare asa de maaaa re caci STEFAN al meu abia are 74 de cm.Inteleg io ca unii cresc mai putin dar asa o diferenta mare?Sper sa nu te superi caci nu am spus-o cu nici o urma de rautate

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

didi v-am vazut pozele grozava ideea cu teleguta pt bicicleta, oare s-or gasi si in Ro, eu chiar ma intrebam cum sa fac sa-l iau si pe Calin cand merg cu bicla. Foarte fain parcul Tipsdrill, of daca ar fi asa ceva si in Ro.. si barcuta rotunda e grozava! nu mai stiu daca ti-am multumit pentru mesajul ref la Heckmann, insa nu-l gasesc pe net ca nu-i stiu prenumele..

chris, de ce sa-ti ascunzi vanataile? ca doar n-ai motiv imi place foarte mult sinceritatea cu care povestesti gandurile tale, perspectiva ta asupra lucrurilor, si opiniile lui Albert de baietel mare sa nu fii deprimata, pentru ca ai multe motive sa fii mandra de tine. eu ma bucur mult ca esti aici printre capsunele
ma bucur ca am cunoscut aici multe mamici grozave (toate mamicile de capsunici), care imi sunt tare dragi desi ne cunoastem doar virtual

Alyna, bine ai revenit.. bafta la gasirea unui job!

mi-e dor de mamicile care nu mai scriu.. macar un update din cand in cand mai dati gata va las ca-s cam melancolica se pare. noapte buna

Mami de Calinut Gabriel (8 mai 2007)

Poze bebe

fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

CARSTEA, Miruna are 79.5cm si 10.8kg. Ce inaltut e Rares.

MULTA SANATATE LA CAPSUNEII BOLNAVIORI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Didi, interesanta ideea cu teleguta, mai ales ca ii poti duce pe amandoi odata…plus ca e comod si pt tine, si pt ei…Mi-au placut pozele…

Arcadia, noi i-am cumparat lui Andrei scaunel de bicicleta, se monteaza pe ghidon si asa il scoate tacica’su la plimbare…io n-am curaj, abia ma plimb pe mine….Cert e ca ii place, vede tot ce misca, se uita dupa caini…noi suntem f multumiti de el, asa ca o alternativa la teleguta lui Didi.

Kid, nici noi nu suntem prea departe de voi, Andrei are 82 cm si 9.700g (aproape) desi la cat de greu mi se pare eram convinsa ca a atins si el pragul de 10 kg…Asta e, asa suntem noi, mai silfizi…Sanatosi sa fim, restul nu conteaza…

Liviana, au dreptate fetele, incearca si cu mancarica gatita, o supica de pui sau ceva schimbat in alimentatia lui care sa il faca curios si sa o accepte.Sa va insanatositi cat mai repede!


Lavinia si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Lavini, eu sunt optimista in ceea ce priveste adaptarea lui Bogdanel la cresa, in ciuda varstei lui fragede. Fosta diarectoare de la cresa (s-a pensionat in toamna) ma sfatuia ca pe al doilea copil sa-l aduc de la 1 an si ceva pt ca atunci e momentul ideal. Nu e nici prea mare, nici prea mic. Matei mi-a plans multa vreme dimineata in drum catre cresa la debut (avea 2 ani), dar o facea teatral, ca sa ne impresioneze. Stiu asta pt ca imediat ce plecam, el se linsitea si se juca frumos cu copiii. Seara il intrebam daca i-a placut si zicea ca da. Pt Bogdanel va fi probabil un pic mai greu la inceput cu somnul si mancatul, dar am vazut ca la grupa lui mai e o pitica de 1,5 luni care s-a adaptat rapid. In plus, mizez pe faptul ca va sta si cu Matei cca o luna. El este in general foarte sociabil si prezenta fratelui il va face sa se simta mai bine. Aseara l-am luat si pe B cu mine la cresa ca sa-l "recuperam" pe Matei. Copiii erau afara in curte si se jucau. L-au inconjurat cu multa curiozitate pe Bogdanel, mi-au pus intrebari despre el, erau bucurosi sa aibe un coleg nou "bebelush" in grupa. Bogdanel a misunat curios printre ei, a intrat in casutele de plastic din dotare, s-a dat pe balansoar cu Matei, chiar as zice ca era in elementul lui.
Problema acum e ca nu mananca mai nimic, in afara de cateva chestii de rontait gen biscuiti sau grisine. De ieri l-am trecut pe antibiotic si sper ca pana luni sa se re-apuce de mancat si sa-l pot duce la cresa. Alternativa ar fi sa ramana cu socrul meu acasa o vreme, insa el nu stie sa ingrijeasca copii asa mici si nici rabdare nu are destula. Prefer deci tot cresa.

Magda, bun bancul, multumim. Cum te-ai capatat cu avertismentul ala? Nu, nu-ti mai poti edita/schimba nickul, insa cred ca iti poti face altul nou, dupa ce anunti administratorii ca vrei sa folosesti altul.
Chris, cum mai esti cu "semnele violete"? Sper ca macar nu te mai dor asa tare.
Mica, multumim - am rasfoit tot albumul cu pozele Mayei. Tare-i scumpica printesa cu ochii lui tati. Ai mai tuns-o? Eu l-am tuns iar cheliuta pe Bogdanel. Prima oara i-au fost taiate pletele la frizerie unde a plans o groaza, insa cu mine n-a zis nici pis, deci am folosit si eu tot masina de tuns.
carstea, multumim.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

liviana nu am tuns-o si nu prea am de gand. Uite aici poze si cu codite.

carstea s-ar putea sa fi masurat gresit, 110 cm e cam mult pentru un bb de 1 an si un pic. Maya are un pic peste 80 cm si 9,5 kg.

Mergi la inceput