noi sagetatoarele (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Bonjour les filles! Ca va bien? Vin si eu la cafelutza!
Cred ca sunt singura de pe-aici in concediu. Mai am pana la 1 sept, insa avem si ce face in timpul asta.
Nemhi, ma gandesc cu tristete la fetita colegului. E fte greu, si pt ea dar si pt familie. Tatal meu are un picior amputat si multe altele si... e greu, dar se poate trai, se pot face copii, se poate da vietii un sens, se poate merge inainte.
Alison, harnicutza ca de obicei, eu de multe ori, cand lucrez in timpul sapt, spal si gatesc duminica - e necrestin, dar macar incerc s-o fac dupa slujba - sambata parca ma pot relaxa mai bine.
Dragaica, ca sa faci o comparatie, noi cumparam acum apartament 2 camere, de aproape 50 m patrati, cu 45.000 E. Am dat avans 10.000 ca banca sa ne dea 35.000. Pe cei 35 o sa platim in jur de 300 E pe 20 de ani. Si eu ma gandesc uneori ca e o viata de om, dar altfel nu putem. Asa ca stai acolo unde esti, ca bine stai.
Tot in invatamant ai lucrat? Si eu vroiam sa plec acu cativa ani. Aveam de toate pregatite, chiar si job, insa a tot intervenit altceva. Probabil n-am vrut 100%. Dupa ce mi-am intalnit sotul, m-am potolit, apoi vara trecuta in tura noastra de Europe, m-am imbolnavit din nou. Acum....`locului ne tinem, cum am fost, asa ramanem`; el mai are un baietel pe care nu l-ar lasa in tara, si eu vreau doar langa el, oriunde-am fi.
Gyongyi, ce mai zici? Nico? Cris?
Bonne dimanche alors! Bisous!

21+

pozici
_

There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in. (L. Cohen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nemhi spune:

Salutare!
Eu mi-am baut in dimineata asta cafeaua preparata de un sot nervos. Motivul?! S-a trezit de la 5 (eu la 9 ) sa vada gimnastica si fetele s-au calificat de calificat, insa s-au calificat pe locul 2 dupa chinezoaice). Nervii ii avea dumnealui de ieri de la baieti c-a stat mai mult pe covor (plonjari f.f. dese indreptate spre televizor) si sa nu va spun ce era la gura lui. In fine. Am trecut peste gimnastica rasufland usurata si m-am bucurat (tare) c-am gasit cafeaua facuta si pusa deja in canita.
M-am cafengit afara-n curte, in liniste, apoi am mers amandoi la cumparaturi si dupa am facut cate-o pizza si-am papat 2 in 1 (si de dimi si de pranz).
Acum sunt la servici (turul 2) si abia astept sa se faca 19, sa merg acasa, sa m-arunc in piscina si sa-mi petrec seara de duminica in sanul familiei.

Pupici la toate fetele!

Despre colegul meu... Azi si maine e liber insa mi-au zis colegii ca pe trotuar langa fata erau fiul si mama colegului iar baiatul care-a accidentat-o nu are nici el decat 20 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Abia am venit de la munca, am avut niste clienti batuti in cap parca a tunat si i-a adunat, simteam ca nu mai trece ziua.
Va tuc


http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Din pacate nu am mai apucat sa intru pe net. De luna viitoare imi iau iar bona cu nu ma mai descurc.
noutati la noi ar fi ca a implinit si strumfita un anisor. Petrecerea Andrei a fost organizata pe fuga dar a iesit ceva frumos. Mi-a parut rau ca nu am reusit sa ii comand un tort mai deosebit, dar pur si simplu nu am avut timp.
Dragaica preturile apartamnentelor sunt cam piperate. Eu speram sa trecem de la 2 cam la 3 dar din pacate nu am reusit. Si apartamentul in care stam e luat cu credit. poate anul viitor reusesc sa fac schimbarea ca am baiat si fata si ar trebui sa fie fiecare cu camera lui.
Cu sarcina stai linistita ca vine bb cand vrea el. Nu are rost sa te stresezi. La Andra am investit si eu ceva in teste de sarcina si dupa ce am renuntat s-a anuntat si minunea.
Sambata are sora mea nunta asa ca nu stiu cand mai apuc sa intru.
dulce toate sagetile.

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atelocin74 spune:

va pe toate .

gyongyi

Badyguarzii&Florile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Sagetele va doresc o saptamana cat mai usoara si fara stres.
Eu am inceput sa tai zilele pe calendar...abia astept sa vina fratele meu, mi-e asa de dor de el Abia astept sa treaca mai repede luna august, aici vremea a inceput deja sa se raceasca, sper sa nu ninga prin septembrie
Hei voi ce mai faceti????

http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

!trec si eu sa salut sagetutele!in primul rind,nico,sa-ti traiasca fetita!sa fie mereu fericita ca acum si voi sanatosi,sa-i puteti oferi dragoste!
dragaica,si eu imi iubesc mult fratele,te inteleg!timpul zboara,vei vedea.si aici e racoare dim. si seara,dar vad ca se anunta iar canicula...
pup toate,pa,tre'sa mergem la o aniversare in seara asta!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nemhi spune:

Salut fetele!
Nico ! Sa-ti traiasca fetita! Sa fiti parinti fericiti! La multi ani!

Dragaica, am si eu clienti disperati . Da' trece .

Alison, Atelocin, Anca, pupici si...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

In sfarsit putin pe-acasa.Eu inca mai fac perfuzii sa-mi revin.Andrei este bine.Inca la regim...,trecem usor - usor spre mancare normala,dar este bine.Cu mine....,nu stiu ce sa zic.Am fost in spital,eu in judetean,sotul meu cu Andrei in spitalul de copii.Apoi m-am mutat la alt spital.Dupa lungi cercetari in zadar,caci analizele imi sunt bune,s-a descoperit o apendicita:asa ca m-am operat.Dar la cateva zile....iar aceleasi simptome ca inainte de operatie.Greata,varsaturi,ameteli....,nimeni nu stie ce am.Imi fac perfuziii si atat.Ce ziceti?Analize bune(sange,ecograf),pacient mort(Doamne fereste!).Asta sunt eu.Unde sa ma mai duc?Caci dimineata nu ma pot ridica din pat.Sunt lesinata.Nu ma doare nimic,dar nu pot manca nimic:imi este greata si vomit.Nu ma mai pot tine pe picioare.Am slabit in luna aceasta ,de cand cu spitalele,10 kg.Nu stiu cum mai rezist.Mi-am cumparat niste vitamine(la sfatul medicului bineinteles).Daca nici cu asta nu merge....,nu stiu ce sa mai fac.Sunt fericita totusi ca Andrei este bine si Crina la fel.Pacat ca nu pot sa-i mai dau san fetei.Nu ca nu as mai avea,ci pt ca nu vrea sa mai suga la san.
Va pupacesc si va doresc multa sanatate,ca-i mai buna decat toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Ce mai faceti fetelor, Anca , Alison, sagetele la apel.....eu noutati nu am astept zilele fertile, de pe 20 pe 24, sper sa vina luna asta , mami-l asteapta
Pupici

http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput