noi sagetatoarele (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nemhi spune:

Salut fetele! Am incercat si ieri sa postez (de 2 ori) si cand am dat trimitere.... esuat M-am lasat pagubasa.
Cred ca stiu de unde era greseala cu "iaopauzarilor". Cuvantul real contine un grup de litere care nu "corespund" si atunci... cred ca-s puse if-uri si then-uri ptr asemenea situatii. Cel putin asa imi explic eu.

Altfel, sunt profund marcata de un necaz al unui coleg al meu. Astazi e de servici si-l vad chiar acum in fata mea, citind dintr-o carticica micuta de rugaciuni... Mi se face "parul maciuca"... Fetita lui (16 ani) a avut in urma cu cateva zile un accident. O masina a intrat pe trotuar si a accidentat-o. Consecinta e cumplita. Pustoaica de numai 16 ani, la inceputul adolscentei cand ptr oricare dintre noi stiti bine, toata lumea e a ta, cei mai frumosi ani abia incep, e nenorocita pe viata. Medicii au trebuit sa-i amputeze un picior. Imi tremura mainile pe tastatura. Desi am venit din CO de luni la servici, am aflat abia azi...
Va scriu de nervi, din neputinta, vreau sa ma descarc intr-un fel caci probabil am tensiunea ridicata in momentul asta. Ma incearca tot soiul de sentimente contrarii... Am si eu un copil un pic mai mare decat aceasta pustoaica... Mi se rupe sufletul ptr colegul meu. Cand il vad aplecat, cu ochii-n carticica de rugaciuni...
Ce cumplita e viata uneori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

buna!desi...uite ca e si trist!chiar tragic!nemhi,viata e atit de cruda cu unii din noi,eu ma intilnesc cu tragedia asta zilnic,lucrind in spital...nu sunt imuna,dar incerc sa fiu tare caci m-ar influenta neg. in viata personala...multa putere colegului tau!si sa ne fereasca DD pe noi toti de asa ceva!
anca,deci e hotarit numele.care e provenienta si etimologia numelui?e biblica,cumva?parca asa-mi suna,undeva intre rafinat si trist.ma rog,impresia mea de moment...ai fost la balaceala?
dragaica,nico,atelocin,where are you,girls?,pa!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Alison acum am venit de la munca ......ce sa-i fac, fusul asta orarma omoara . Am fost la farmacie sa cumpar un test de ovulatie, cand vad la casa totalul m-am facut verde la fata ..... 50$. Stie cineva cat costa testele astea in Romania, mi se pare foarte mult 50$.....pe 3 septembrie fratele meu vine la noi in vizita, am sa-i zic lui sa-mi aduca daca este mai convenabil. Este prima data cand ma interesez de treburi din astea.....poate ca pretul este corect???? dar totusi
Va pup ma duc sa asez masa ca am faut ciorba radauteana si iar imi vin burlacii si burlacitele la masa sunt toti innebuniti dupa ciorba, am impresia ca simt mirosul de pe scari, vin salivand
Va pupicesc.


http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

dragaica,nu te grabi,poate pina in sept. BB se prinde de tine!am sa intreb la farmacie de exista acest test si cit costa.pofta buna sau,uitindu-ma la ceas,sa va fie de bine!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nemhi spune:

Salut fetele!
Merci Alison ptr raspuns. Am vazut c-ai postat inca de la servici insa a fost super aglomerat si n-am apucat sa scriu nik. Nu ma simt in stare sa mai comentez nik despre necazul colegului meu. DD sa-i ajute cumva ca tare greu sunt incercati.

Dragaica, uite, am dat o cautare cu google si mi-a gasit cateva preturi ptr teste de ovulatie. Preturile sunt de la aproximativ 6 sau 7 lei pe bucata dar vad ca exista si la set 5, 10, 15 bucati cu pretul de 50, 90, 135 roni. (nu pun calea ptr ca nu stiu daca e voie, daca nu cumva se considera ca faci reclama s.a.m.d.). Ar trebui insa intrebat un ginecolog... ca cine stie ce se mai vinde in Romania...

Pupici ca-i asa tarziu si maine (azi) sunt dimineata de servici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Alison sa te auda Dumnezeu. Adevarul este ca am o perioada foarte stresanta cu scoala, cu munca, vrem sa ne mutam si cautam casa....etc. Sunt sigura ca toate astea se aduna.
Nemhi multumesc din suflet , am sa-mi rog fratele sa-mi aduca 2 cutii sa vad daca ma pot ajuta.
Sagetele ne auzim maine dimineata la cafeluta.
Un sfarsit de saptamana cat mai placut, eu lucrez si sambata si duminica

http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nemhi spune:

fetele!
Dragaica, si eu lucrez si sambata si duminica. Numai ca la mine lucrul pe ziua de sambata se apropie de sfarsit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

hi!am terminat si eu in sfirsit cu munca...baietii sunt l;a plimbare,eu mai am niste rufe de pus la uscat si respir usurata stiind ca miine :relax!voi ce mai faceti?o seara buna la toate,pa!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:


Buna fetelor, am si eu o intrebare in legatura cu pretul apartamentelor, am citit un topic aici pe forum despre cum isi cumpara lumea apartamente de 64 mp pe care dau 135 000 de euro (cu 600 euro rata lunara) ori eu nu sunt in rand cu lumea ori lumea o ia razna Aici noi am sat pe un apartament de 140 mp costa noi am dat 170 000$(3 dormitoare, 2 bai, sala de mese).Nu vreau sa fac comparatie intre cele doua tari, dar preturile la case si mancare sunt aproape la fel , pe cand salariile ......
Pai fratele meu, eu cu salariul din invatamant de 200euro(cand am plecat eu din tara era 5 500 000) nu mi-as fi putut permite asa ceva in viata mea.
Cat la suta din populatia Romaniei isi permite sa plateasca 600 de euro pe luna doar rata la banca plus restul de cheltuieli ? Asa sunt preturile peste tot in tara?
Noi vroiam sa cumparam ceva si in tara dar daca lucrurile stau asa mai bine mai cumpar aici.
Va pupicesc sagetele

http://www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?ownerId=112104402&artistType=&photoFuid=00103926520300w4Xv7Y392652 POZICI

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

buna,sagetute harnicute?pe unde va beti ?
dragaica,preturile la noi sunt mai mari ca la tine,fa investitia la tine,ai sa cistigi bine in urmatorii 5 ani de pe urma ei.banuiesc si la voi o oarecare scadere a imobiliarelor,asa ca nu pregeta sa investesti acolo(sau oriunde in aceasta lume decit in romania,unde avem aberatia la ea acasa)...
va urez o dimanche placuta,!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput