Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Vin io la gimnastica... cat despre kilele in plus, fara probleme,dau si la altii/altele/familii intregi.

Si aici se bucuraaa toti si ma intreaba de toate cele ...am descoperit ca o colega din alt branch e gravida in saptamana 32 ... si intra in concediu de maternitate peste 3 saptamani, fericita, mai are un pic si bebe va fi in bratele ei . Eu deja numar cate mai am si eu pana dau naibii banca... 16 saptamani mari si late... fara asta. Voua va vine sa credeti ca deja unele dintre noi au ajuns "la jumatatea drumului" si deja numaratoarea devine "countdown" Ce mai trece vremea!





Dark Bendis

18+

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu tocmai ce m-am intors de la gym. Am hotarat sa merg macar de doua ori pe saptamana la gym si de cate ori am ocazia la piscina. La gym merg pe banda aia de alergat cam 45 de minute, mers normal, si un pic de bicicleta, nimic care sa solicite muschii burtii.Tin minte ca inainte sa raman insarcinata vedeam in fiecare seara o graviduta cum mergea in pas vioi prin cartier, a facut chestia asta pana tarziu, cred ca pana inainte de a naste, avea o burtica foarte frumoasa si nu se ingrasase deloc. Am admirat-o foarte mult, mereu ii spuneam lui Luc ca dc o sa raman insarcinata o sa fac la fel.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Azi cand am lipsit eu a fost activitate intensa la schimbul 2 , ce rau imi pare, da lasa ca recuperez.Am fost ocupata cu examene si una alta treburi ca daca Doamne fereste cad la pat nu o sa mai pot face nimic.
Alina vai ce buna e listuta, multumim pentru ea si pentru toate sfaturile de mamica cu experienta, sunt binevenite
Irynuka Eddie Bauer stiu ca e firma foarte buna, au ei preturi mari dar daca ai gasit un deal ca asta, atunci merita cumparat.
Lisa nici noi mamicile cu primul bebe nu stim sa schimbam un pampers sau sa facem baita si altele, dar sa stii ca toate se invata totul o sa vina de la sine, ai sa vezi.Toate mamicile asa spun ca totul e firesc si natural , eu sunt convinsa de chestia asta.


Eu am facut o burta de toata frumusetea, arat si eu gravida ca incepeam sa ma intreb unde creste bubulina ca eu nu vad nimic.Am pacatuit si eu sarcina cu Cola, am baut cam o sticluta de 250ml (nu mult zic eu) pe saptamana, asta de vreo 3-4 saptamani.Ciocolata nu am mancat deloc in primul trimestru, acuma am inceput sa mai bag.Preferatele mele sunt: m&m, calbury si lindt alba cu cocos.Mai imi place:milka, ritter sport ( nemtesti) si kinder.Maine dupa amiaza vreau sa gatesc supa de rosii cu galuste si salata boeuf.
Am inceput sa beau lapte si sa mananc iaurt la greu, ce nu le agream eu inainte acuma nu mai pot fara ele . Azi cand am ajuns acasa dau sa ma schimb si ma dezbrac de sutien si mare surpriza aureolele mele s-au inchis de tot, de obicei cand ma admir in oglinda ma uit la burtica sa vad cat a crescut, cred ca trebuie sa mai verific si etajul .
Va pup , ma duc la nani.

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
16+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

off..Alex tocmai a fost diagnosticat cu 'the fifth disease', nu stiu cum s-o fi chemand in romana, dar e cauzata de parvovirusul B19 care daca e contactat in timpul sarcinii (primele 20 sapt) poate duce la pierderea sarcinii sau afectiuni ale bebeului..

Tocmai am facut un test sa vedem daca am imunitate sau nu, dar rezultatele vin abia in 3-4 zile...cred ca am sa numar orele in timpul asta...daca nu am imunitate, sansele sa-l fi luat acum de la Alex sunt ff mari...off...cand ma bucuram si eu ca am trecut de trim 1 si riscurile sunt mai mici...dar asta e, trecem noi si peste asta

In afara de asta eu inca mai am greturi, ieri am si vomitat....dar acum ce-i drept vomit mult mai rar ca inainte...bebe sa fie sanatos, restul trec

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

Alina, sigur ca pot sa te ajut cu info despre Seattle, da-mi te rog un PM cu ce ar vrea prietenii tai sa stie si iti raspund...asta ca sa evitam sa incarcam forumul cu info off topic.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Anca e prima data cand aud de boala asta, am cautat pe net si am citit ca e o forma usoara de rubeola care are simptome mai aparte si cateodata inexistente.Probleme serioase apar la 5% din femeile care au fost infectate in timpul sarcinii.Mai bine iti dau direct linkul:http://kidshealth.org/parent/infections/bacterial_viral/fifth.html
Sper sa fie bine, imi inchipui ca esti stresata cu treaba asta si eu as fi, off de cate bacterii si virusuri sa ne mai ferim.Cred ca ar trebui sa stam intr-o capsula pana la sfarsitul sarcinii

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
16+ Doamne ai grija de bebelina mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

buna dimineata fetelor

eu fug la sibiu

ne auzim mai incolo

ieri am dormit de la 6 asa ca azi sunt muuult mai optimista

ce as vrea si eu sa stiu sa innot sa pot merge la piscina. da de saptamana viitoare ma apuc de gimnastica de pe dvd

azi imi vin hainutele pe care mi le-am comandat din canada- abia astept sa le vad. si ne vine si mobila de dormitor, holul si biblioteca - adica cam totul va fi gata si pot sa ma ocup de camera lui bb.

17+ cu Traian Carol

the greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

'Neata!
Eu nu ma mai joc!
17 saptamani si tocmai ce am vomitat cafeaua bauta. Daca-i baiat, il bat rau pentru asta.

De 3 zile dorm prost si-s zombi pe aici pe la serviciu. In plus, tin locul unei colege plecata in concediu si nu fac fata si cu ale ei si cu ale mele. Vreau toamna!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200517+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor
Vacanta 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

'Neata

Vad ca schimbul 2 a fost ceva activ, bravo fetele. Am avut de citit acum de dimineata.

Darkbendis, caruciorul este SUPERB, o bijuterie. Bravo! Frumoase nume, mi-au placut in special Coll si Morgaine. Acum sunt foarte curioasa care din ele se va potrivi?...o fi cu putza sau cu pasarica? Cand afli??
OF! Imi pare rau ca ti-e pofta si nu ai cum sa iei pufuleti...daca as putea in vreun fel ti-as trimite eu...

Mire, mersul pe jos este EXCELENT pentru o gravida si nu numai. Bravo tie ca faci asta si ca mergi la sala, vezi insa nu te extenua prea tare. Se spune ca atunci cand incepi sa obosesti sa te opresti. Si tu ai ales nume frumoase...si la tine sunt foarte curioasa ce va fi...OF, de ce dureaza asa de mult in USA sa va spuna ce e!!??
Legat de piscina iti dai seama ca nu se refera la cele de lux sau special ingrijite cum ar fi cea la care te duci tu. Si eu sunt inscrisa la un club select unde este si o piscina foarte bine intretinuta in care se desfasoara si cursuri de innot cu copii mici.
Deci go ahead si cu innotul.

Daiopri , ma bag si eu la gimnastica...nu ma incadrez in ce ai zis tu dar asta nu inseamna ca nu am sau nu o sa am nevoie...ma astept sa iau in greutate cel putin 13 kg....deci ma bag! :-)
Ai perfecta dreptate cu hainele de bebe...nu trebuie sa ne aruncam sa luam ca disperatele, mai ales ca se si primesc o groaza. Insa stii ca e asa de greu sa te abtii [D:]. Legat de raul tau[D:]...nu o toxic serviciul? Un lucru e clar, lui BB nu-i place[D:][D:][D:]

Crisule, bine ai revenit...chiar ma intrebam unde esti..
Bine ai venit in clubul celor cu burta [D:]....si la mine se vede neneeeee de la o posta...UF.

Anca, iti dau PM. Si te rog stai linistita, OK. Nu e obligatoriu sa ai si tu...daca e recent contactat virusul si apoi ai vazut ca nu e asa de grav, OK? Sa ne tii la curent te rugam.

Alina18+ cuEMMAde ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Andrea_ea, ...sorry! Te cred ca e rau..dar poate a fost un ultim episod. Nu cred ca o sa mai ai din astea ca esti destul de avansata cu sarcina.
Si eu tin locul la 2 colegi!!!! UF!!! si nu mai poooooot!!!
Dar tot nu vreau toamna!

Alina18+ cuEMMAde ianuarie

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput