Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(11)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

fratele meu s-a intors de la Grand Hotel Varna. I-a dat 4 stele, nu 5 din motive de curatenie (mucegai in baie, paturi - asternuturi - cam uzate si nu tocmai curate). Mancarea a fost acceptabila, nu aveau supe (decat un fel de creme)...din nefericire sotia a facut gastroenterita de la o salata de vinete mancata acolo. Ca plusuri: camera spatioasa cu doua paturi duble, plaja privata, piscinele.
Comparativ, Melia (Kempinski) din Nisipuri este mult mai sus (cazare, masa) dar la pretul de AI la GHV la Kempinski e doar mic dejun inclus.








mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

grati.ela ... m-ai speriat putin! sper sa nu fie cazul de probleme, pt ca eu nu sunt genul care sa taca din gura...am pretentia ca un hotel de 5 stele sa arate impecabil! chiar daca costa mai putin decat alte hoteluri cu acelasi nr. de stele...mucegaiul si mancarea stricata cred ca deranjeaza rau de tot si la 2 stele! onitza pleaca maine, sper ca atunci cand ajungem luni sa ne dea numai vesti bune si ca intamplarea cu fratele grati.elei sa fi fost doar una izolata, nefericita. eu am o amica care a fost de paste anul acesta acolo si de 1 mai anul trecut si a vorbit la superlativ...

naty, eu voi lua de aici o cutie de humana hn, caci am avut recent probleme cu teo si nu vreau sa orbecai pe acolo in miez de noapte sa caut lapte praf...deasemenea ii voi lua TOATA trusa medicala, incluzand antitermice, antidiareice,antibiotic, antitusive ,spray contra insecte, dupa intepaturi, creme solare, etc...prefer sa le car de aici decat sa fiu pusa acolo in situatia de a da 100 de euro pe depistarea "unui roshu in gat", de care oricum imi dau seama si singura ... o bagi pe iulia la apa, in piscina? i-ai luat pampersi pt apa?

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianapas spune:

Noi ne-am intors luni de la Laguna Garden. Ca impresie generala, hotel curat, camera nu prea mare, dar curat, curatenie faceau zilnic si prosoapele erau schimbate tot asa, lenjeria schimbata la vreo 3 zile. Mancarea ca de all inclusive, adica dupa trei zile ti se ia, cel putin noi asa reactionam.

Am avut si noi surpriza neplacuta sa incerce aia sa ne cazaze la Laguna Mare, dar le-am spus foarte taios ca nu e cazul sa incerce asta, ca iese balamuc si s-au executat, am primit camera acolo unde platisem.

Ok plaja, curata, o singura zi au fost alge, dar ziua urmatoare erau si plaja si apa luna, 6 leva sezlongul, 6 leva umbrela, 2 leva salteaua pentru sezlong.

Atentie la niste gazulite ce seamana extrem de bine cu purecii, ciupesc de rup, eu am fost pline de blande. Zboara de colo-colo pe plaja, nu prea ai cum sa te feresti de ele (sa aveti la voi Fenistil sau va luati de acolo). Am vazut oameni mai piscati decat mine. Fii-mea si sotul meu au avut noroc, pe ei nu i-au prea basicat asa.

Extrem de multi romani, cred ca 70% din statiune e plina de romani... si, din pacate, se vede. Urmeaza rusii si apoi ceva-ceva nordici.

Per total binisor, un 6-7 ca nota. Din punctul meu de vedere, fata de acum doi ani, cand am fost in Balcic, sunt diferente majore si nu toate spre bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

probabil la inceput de sezon au mai mult timp pt curatenie. Per total frate-meu a zis ca e ok...peste ce-ti ofera litoralul romanesc la aceeasi bani dar a fost un pic dezamagit ca nu e tocmai de 5 stele asa cum se astepta (chiar zicea ca-l incantasera baldachinele de la piscina dar ...erau cu plata). Acum si pe tripadvisor sunt multi turisti care la fel nu dau 5 stele hotelului. Eu zic ca se rezolva cu curatenie dak semnalizezi asta...ei au cerut de la receptie un uscator de par (desi tb sa aiba in camera) si au venit cu el imediat.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

grati:)) acum il inteleg pe al meu de ce zicea ca vrea sa "plaseze" discret 10 leva la receptionera pt o camera mai buna...eu i-am zis ac nu cred ca e cazul...pt a totusi sunt 5 stele...vad ca, din pacate este cazul...culmea e ca uscator de par aveam pana si la vilutzele la care am stat in albena acum 2 ani!!! nu ca as avea nevoie de uscatorul lor, ca eu oricum il iau pe al meu peste tot, dar ca idee...de baldachine am aflat deja de pe un alt forum, pt mine nu reprezinta o problema...dar, ce ma intereseaza mult si daca poti sa-l intrebi pe fratele tau ti-as fi recunoscatoare, cum este cu sezlongurile si umbrelutele pe plaja privata, zona vip, asa cum se pretinde in oferta...sunt gratuite? daca da, sunt suficiente? chiar exista acel baruletz pe plaja, cu servire gratuita? cat de mult este pana la plaja? plaja este curata? apa cu nisip sau pietris? referitor la mancare...pe mine carnea nu prea ma intereseaza, dar exista sortiment variat de salate, garnituri, branzeturi? sotzul meu este vegetarian, eu mananc extrem de putina carne, fiica-mea la fel...hmmm, cam atat imi vine acum in minte. merci frumos de informatii.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

1.plaja e asa cum pare: curata, sezlonguri gratuite suficiente, aproape de hotel
2. dak e vegetarian ii va fi bine...au salate la greu...cu restul e mai pb

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

grati.ela , multumim de info, ne va prinde bine! Cred ca si noi vom strecura 10 leva sa ni se dea o camera buna...desi.....sotul meu va comenta sigur, na , se asteapta sa primeasca camera de 5 stele....si 4 si tot e bine, dar MUCEGAI????? NU USCATOR DE PAR??????? Hmmmmm, oare ce-oi gasi???

Noi plecam maine dim cu autocarul la ora 7 si voi face tot posibilul sa va scriu, sa va dau detalii, mai ales lui Ariel care asteapta vesti.

Ma bucur ca sunt multe salate....vestea proasta pt mine e ca s-ar putea sa fiu pe stop!

Va pup.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

A, si ma oftic ca nu prea au ciorbe ca pe fi-mi il mai pacaleam cu o ciorbita in care musai trbuia sa fie cartofi.....dar asta e, bine ca e si fan lactate, branzeturi...nici el nu prea e cu carnea.

grati.ela , la bowling a fost? la fitness, cum e? si e adevarat ca piscina interioara are apa calda? la "night club" a fost?? Animatori au? Multam de raspunsuri.

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

buna, fetelor!
am fost si noi o saptamana la complex diamond, in sveti vlas.a fost super, eu una am ramas placut impresionata de tot ce am vazut acolo. sveti vlas e o statiune mai mica, un ansamblu ce cuprinde mai multe complexuri cu apartamente cu 2/3 camere, fiecare complex avand piscina proprie, bar si restaurant. fiind in totalitate un ansamblu privat, totul este extrem de curat si ma refer aici la spatiile verzi, drumuri si tot ceea ce este in jurul complexurilor. fara aglomeratie, fara galagie, totul este foarte civilizat. cred ca este o statiune mai putin cunoscuta romanilor, predominau nemtii, englezii...va recomand destinatia.
vacanta placuta!

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

DIANA SI VLADIS, sa va fie de bine concediul!!!!!
Pentru la anul o sa luam in calcul varianta Sveti Vlas!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput