Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hermelina spune:

Salutare . Am fost intre 28.07-04.08 la Albena Hotel Elitsa. Va recomand din suflet sa ocoliti acest hotel. Conditiile nu sunt deloc bune, iar personalul de o nesimtire crasa, iar masa vai de ea. Nu stiu ce considera altii dar, la acest hotel dai banii degeaba. La acelasi pret am fost anul trecut la mamaia la H de 4 stele cu mancare cu tot si a fost super ok. Va pup.

"Daruieste dragoste si vei fi binecuvantat cu dragoste"

Hermelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza28 spune:

buna! peste 3 zile vom pleca si noi la nisipuri la hotel golden yavor. speram sa ne simtim bine, cu toate ca prognoza arata 32-33 de grade in perioada aleasa de noi, ceea ce mi se pare "putin" cam cald. cand ne vom intoarce va voi scrie impresiile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katymana spune:

CornelB multumesc pentru info.
fetele care tocmai s-au intors de acolo nu intra sa ne impartaseasca impresiile lor despre acest hotel?

pup katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salutare
A fost cineva la Elenite la hotel Atrium?noi plecam de pe 6 pe 13 sept.



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 10 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Buna,fetelor!Ne-am intors si noi din St.Constantin si Elena,hotel Aqua Azur:Suuper!Despre hotel si serviciile oferite am fost f,multumiti:camere mari,curate,moderne, clima,balcon cu vedere la mare,masa -imposibil sa nu gasesti ceva care chiar sa-ti placa si sa mai vrei,bere la dozator dar buna,proaspata,sucuri cam proaste dar copilului oricum nu prea ii dau ,asa ca nu m-a afectat,piscine extrem de curate!Dar si minusuri:cand ieseai din spatiul hotelului ,gata!se termina cu ce era frumos,ziceai ca ai intrat in Romania:hartii,tigari,ierburi aiurea,intuneric,ici-colo niste stalpi,plaja ...ca la Saturn:murdarica!Sezlonguri 10 leva (2+umbreluta)dar puteai sta si pe nisip,cam aglomerata...
A fost mult mai frumos in Albena,in ceea ce priveste statiunera ,hotelul insa impecabil,din pctul meu de vedere,stiau sa te faca sa te simti in concediu.Oricum la noi ptr.conditii de genul celor de care ne-am bucurat cred ca plateam aproape dublu,ceea ce ma determina ca si vara viitoare sa aleg tot Bulgaria ptr.mare.

Daca va interseaza si alte detalii,intrebati-ma!
Concedii placute si vara frumoasa,cat a mai ramas din ea!

Dalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ma aflu intr-o situatie deosebita. Fix ca prostul am facut o rezervare pentru Melia Grand Hermitage, fara sa semnez contractul cu turistul, pentru ca domnul cu pricina a venit printr-o recomandare si am considerat ca este de incredere. Am confirmarea camerei, lucru care inseamna ca trebuie sa achit camera catre tour-operator. Ceea ce inseamna o "gaura" in buget de 500 eur. Acum, in disperarea mea, caut o familie care doreste sa petreaca 4 nopti la Melia Grand Hermitage, 1 camera dubla cu all inclusive, plecare pe 29 august pana in 2 septembrie, 500 eur/2 persoane. Si promit ca a doua oara nu mai fac aceeasi greseala. :((

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Gata, am rezolvat...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

IOANA bine ca ai rezolvat!!!!! Am simtit emotia pana-n gat, pana am citit al doilea mesaj ca e in regula!

FIRUTZA te rog eu frumos sa ne spui si noua mai multe despre Statiunea Konstantin si Elena...daca ai ce vizita, cum sunt terasele??? DIn cate inteleg nu prea e luminata si e cam murdara???? Deja ma vad mai mult pe langa hotel, bucurandu-ma de ce imi ofera serviciile din cadrul hotelului. Grand Hotel Varna ai apucat sa il vezi, pe afara macar?

Apreciem orice informatie ne dai! SI ne bucuram ca totusi v-ati simtit bine si au fost conditiile f bune la hotel.

Pupici

ARIEL, ce mai faci bre, mai e nitel si ne apucam de bagaje!! URaaaaaaaa!! Io-s si mai fericita ca o sa am timp sa fac bagaje in tihna, ducem copilul la bunici pt 5 zile! Uraaaaaa!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

PUIUTUL MEU, PAUL
Varsta Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Buna!
Onitza noi am fost la Sveti Konstantin la hotelul Dolphin Marina care face parte din complexul Grand Hotel Varna. Noua ne-a placut, bineinteles ca e intotdeauna loc de mai bine, dar superior litoralului nostru.
Dolphinul e pe plaja, are piscina cu nisip, cu sectiune pentru copii, baie in mare nu poti face pentru ca are ponton de vaporase, dar pe mine nu m-a deranjat prea mult, ca e tot Marea Neagra si nu ma dau in vant dupa ea. Sezlongurile si prosoapele gratuite. Dar la 5 minute inspre sud e plaja.
Fiind cu doi copii, de 3 si 10 ani, ne-au dat apartament, adica doua camere identice si maaaaariiii, care comunicau printr-o usa si aveau intrari separate. Cum spuneam, camerele foarte mari, incapeam linistiti in una singura dar numai asa accepta sistemul de la agentie. Baile mari, cu vana cu dus. Terasele gen balcon, dar si acestea mari, cu scaune, masuta.
Mancarea buna, diversificata, am avut si o seara greceasca si una ruseasca cu specificul lor. Sucurile intradevar cam proaste, dar cred ca e generala chestia fiind sucuri de la dozator, in schimb berea am intels ca e buna.
Statiunea, ca de ea ai intrebat, mie mi-a placut, e o statiune mai mica (aleea comerciala, cu de toate, ai mei copii prefereau sa mearga la saltea si la bungee. 10 leva parca era.) prea mult n-am umblat ca ieseam tot pe inserat la plimbare, dar am admirat Grand Hotel Varna, e intradevar un hotel de 5 stele. Voi acolo mergeti?
Fiecare hotel are loc de joaca pentru copii, cel putin astea din complexul GHV.
La plimbarea prin statiune am descoperit trei studiouri (putin cam mult spus, dar isi ating scopul) unde se fac poze retro. Mie mi s-a parut o idee foarte buna si le-am facut poze copiilor.
La semnatura in "foto 2" gasesti poze cu Bulgaria (I si II) si cele retro de care-ti spuneam.
Concediu placut!




Eli cu Bianca (13.06.2005) Andreas (17.08.1998)

www.dropshots.com/elisibia2" target="_blank"> foto 1, , foto 2 ,
"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

onitza, scuze ca nu am raspuns. am avut copiii bolnavi...inca mai sunt putin si acum cred ca ma ia si pe mine. acum mi-am dat seama ca nu am facut asigurari medicale .zilele astea trebuie sa rezolv si problema asta! iar bagajele...pe ultima suta de metri, in we de dinaintea plecarii...abia astept! pana venim noi sa cercetati fiecare coltisor si sa ne spune-ti si noua "tips-uri":))

merci elisor si firutza de opinii!


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput