Gravidute si mamici de Cluj - 86

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Kitzi, am vazut asa ceva in Miniblu. Noi avem o salteluta fara arcada cu jucarii, in schimb canta cateva cantecele si spune litere si cifre in engleza.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Ani, si la chicco sunt scumpe, dar parca pe departe muult mai rezonabile decat la miniblu. De ex, la dino tot in polus au fte multe jucarii faine pt copii sub 1 an, mingiute muzicale, diverse jucarii care dezvolta simtul tactil, auditiv..... eu la miniblu nu mai intru dupa ce am vazut patut ca al fetelor, oval de gherla pt export pe care eu l-am luat cu 6 mil la fix 20 de mil (sau mai mult) si asta pt ca cica era achizitionat de la suedezii care il comandasera in sistem lohn la gherla... asta e bataie de joc. pana si un saculet de dormit e la ei spre 2-3 mil, ori dc ai cate 2 pt varsta, da-le naibii ca falimentezi, iar saculetii de tg. mures sunt super-ok, tot acelasi bbc 100%, poate nu asa frumosi, dar haiosi si la max. 50 lei bucata. Plus ca au si pt varste mai mari romanashii nostri :)
Ce imi place mie la jucariile chicco este ca sunt sigure, niciuna nu mi-a facut probleme, nu s-au rupt buicati, piese, totdeauna am stat linistita ca nu are ce pati copilul jucandu-se cu jucariile lor, chiar si nesupravegheat.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ripley, imi zici si mie de unde iei saci de dormit de Mures?
Da, intr-adevar preturile sunt foarte mari la Miniblu dar eu am cumparat de la ei o jucarie de masina care canta daca o loveste cu picioarele si are si oglinda la vreo 70 de lei, pret rezonabil zic eu.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

A fost cineva la neurologie infantila la conferentiarul Cristea?
Ma gandeam cam la ce ora sa merg sa il caut? sa nu stau cu orele pe coridoare.
Noapte buna

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Salutare fetelor ,gata concediul ,a fost tare frumos
puiului meu i a placut f f mult in apa ,chiar nu ma asteptam sa fie ca o ratzuca ,credeam ca o vor speria valurile si apa destul de rece pt ea ,dar a fost o super

sper ca toate sunteti bine

Kitzy eu mi am comandat saltelutza www.tinylove.com

pupici ,pe maine

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Alex, bine ati revenit!

Ani, pt ce la neuro infantila? Scuze, da' sunt in urma de tot pe la noi.

Saculeti de dormit gasesti fie la central etaj 1, in spate dupa jucarii fie la trico-bebe pe canalul morii langa pta m. viteazu, dubalarilor e parca strada

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

alex bine ai revenit..erai bronzalita nu gluma...sa ne pui poze cu ratusca,a fost si nico nu?si sa facem o intalnire ..ce zici?poate in gradina botanica..sau la strand la clujana...sau esti satula de apa?

chiar tu fetelor..nici una n-ati mai spus nimica de strand..nu va place?sau sunt eu prea pisaloaga?noi tot vrem sa mergem si n-am mai ajuns.

lore e si ea in concediu?ca n-am mai vazut-o de mult pe-aiic.

geany pe unde esti?parca ziceai ca vi in romania.sau n-ai net?sau timp de stat?

ioana13 merci de topicul ala de alaptta..am scrsi acolo,sper sa-mi raspunda cineva

noi de azi am inceput asa zisa intarcare..sper sa iasa ceva ceva.am fost la bunica-mea azi.pe masina am dus-o cu scaunelul sa nu-i trebuiasca ca de obicei titica daca e la mine in brate.asa ea a stat in spate si eu in fata.iar acolo ma tinut-o vreo ora peste ora ei obisnuita de somn si la culcare am adormit-o in carucior plimbata prin curte,m-am bucurta tare ca a dormit o ora jum si asa...dar cred ca nu-i cea mai buna ideea cu caruciorul,eu sa vrea s-o stiu ca doarme acasa in pat la racoare.ca nu in fiec zi mergem la bunici ca sa poata dormi in curte la umbra.

deci in concluzie azi n-a primit titi numai seara la culcare.peste zi deloc...cu toate ca a tras de mai multe ori de mine sa-i dau...dar i-am atras atentia cu altceva..ne-ma jucat..etc.speram sa fie bine si in continuare..sa nu ne dam batute si sa reusim,si sa nu fie prea multa suferinta normal.

ioana13 multa sanatate la p..

adriana...tu cand te-ai gandit sa incepi intarcatul?

fetelor cum ramane cu gradina botanica?ne mia vedem???sau se anunta ploi sapt asta?

va doresc somn usor..


ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

alex bine ai revenit , ma bucur k va priit concediu, abia astept sa vad ce face si Dragos la mare. poate ne vedem in park zilele astea k mi tare dor de voi.

ripley, puisor bine ati revenit si voi

felicitari ioana pt prima zi , pana uita de titi nu ai ce face o culci in carucior kapoi nu o sa mai ai probleme si o sa bea cu sticluta in pat singura, ai sa vezi

azi am intalnito pe adrina cu minunata ei fetita, superba, isteata , plimbareata, vesela...scumpa foc, ma bucur k v-am intalnit

noapte buna

poze

varsta lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Buna dimineata! Trezirea, in dimineata asta dau eu cafea, sampanie, ce va doreste inima!

Alex, bine ai revenit!

Si noi i-am cunoscut pe Elena si pe Dragos, un plimbaret si jumatate!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana, cu intarcatul..tot asa o sa incep,sa ii dau doar seara. Dar sunt lenesa si mai astept. Si mi-a zis Elena de lapte de la Humana cu banane si vanilie, o sa incerc sa ii dau, poate ii place. Asteptam progresele voastre ca sa prindem si noi curaj.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput