Gravidute si mamici de Constanta (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Mocutza, ce minune de balerina ai tu acolo.... felicitari, mami!!

Ina, pai la 5 nu ai curaj sa-l scoti in parc? ei bine, pe malul marii e chiar mai racoare daca bate briza!! plus ca sta in carucior, tragi copertina si il orientezi a.i. sa nu-l bata soarele deloc! iar la 5 nu mai arde chiar!

Yannia, ieri am mancat de la restaurantul chinezesc in disperare (am comandat acasa si eram vreo 4 oameni si vreo 8 feluri, iti dai seama ce a iesit, festival) si m-am gandit la tine! (tin minte cand erai gravi si pofteai la chinezesc) hai si tu sa ne vedem!!

Isidora, sa stii ca poti scrie acolo, un rand ceva, nu se supara nimeni!!

Madaluta, vezi la pe lista de avem vreo 3 car enu mai sunt gravi, si anume elenele (79,81) si gabriela 82.

Andicu, hai si tu la plaja cu copilu' atomic, ii facem noi program cumva!!

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Anne mary, eu stiu ca n-are nici o treaba adresa de pe buletin cu locul unde nasti. dea ltfel din cunaostintele mele, nasterea in spital e un serviciu pentru care nu trebuie nici macar sa ai asigurari d esanatate, e ca serviciul de urgenta.
eu de exemplu am nascut la medgidia, cu buletin de cta cu tot.
daca tu tot vii de la buzau, ai putea incerca la cernavoda, la dr Chazli, am auzit numai vorbe de bine despre el. poate iti dau si fetele alte idei.

Ege, ti-am vazut pozele cu !! e o dulcica foc-foc!

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Mie asa mi-a spus cineva azi dimineata. O sa ma mai interesez. saru-mana pt recomandare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

anne`mary: bun venit in gasca noastra! sper sa integrezi repede si sa iti placa de noi...Sarcina usoara si la termen!
D-na dascalu e trecuta pe lista noastra la "dr de evitat" pentru k dansa nu e ginecolog, dar o face pe ginecologul..este doar echografist...
Si cum spunea si doc, poti naste oriunde in tara asta fara a avea buletin in localitatea respectiva, asa k iti poti cauta foarte bine un medic in bucuresti...

Deci azi la 17 la plaja?neepilata ma primiti?acum m-am vazut si nu vreau sa dau cu lama si nici n-am timp sa marg la cosmetica ....Cine vine?



Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Voiam sa va intreb daca voi tineti vreun jurnal cu toata evolutia puilor vostri..Eu da, dar intr-o agenda si as fi vrut sa o fac pe un site, sa pot adauga si fotografii, filmulete , k sa i-l las "mostenire" mai tarziu si sa continue el sa-si noteze boacanele, ispravile sau idilele.
aveti idee de asa ceva?
M-am gandit la blog, dar e prea complicat pentru mine..voiam sa fie ceva gata facut, eu doar sa notez...
Ceva in genul www.freedownloadscenter.com/Information_Management/Diary_Keeping_Tools/Baby_Diary_Download.html" target="_blank">asta,dar cu valabilitate mai mare. asta e valabil 30 de zile, apoi trebuie sa platesc

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

aha. ok. imi este mai aproape bucurestiul decat constanta. Am sa stau agatata de voi.
Azi mi-am facut programare la un dr din buzau pt un eco. Mi-e cam teama sa nu-i faca rau nenea ala. Daca e priceput ar trebui sa-mi spuna in ce saptamana sunt nu? Noi banuim ca suntem in a4-a dar vreau o parere avizata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

pot sa va mai intreb ceva? Eu, dupa parerea mea, cred ca o sa am o sarcina usoara si fara probleme pt ca mama mea a avut 3 sarcini usoare. Eu seman foarte mult cu mama si ma gandesc eu ca si asta conteaza. Mama a avut lapte foarte bun si vreau sa cred ca si eu o sa am. Toata lumea imi spune insa ce depinde de copil daca ai o sarcina usoara sau nu. Chiar nu cnteaza deloc genetica? Adica am mostenit problemele cu tiroida de la mama dar nu si predispozitia ei la sarcini usoare? voi ce credeti? sa ma incred in parerea mea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
citat din mesajul lui anne`mary

aha. ok. imi este mai aproape bucurestiul decat constanta. Am sa stau agatata de voi.
Azi mi-am facut programare la un dr din buzau pt un eco. Mi-e cam teama sa nu-i faca rau nenea ala. Daca e priceput ar trebui sa-mi spuna in ce saptamana sunt nu? Noi banuim ca suntem in a4-a dar vreau o parere avizata.




Daca ai doar 4 saptamani de sarcina oricat de bun ar fi medicul sau echograful nu are ce vedea....sarcina se vede abia pe la 5-6 saptamani, iar embrionul dupa 6-7. parerea mea ar fi sa mai astepti ceva , dar acum tu faci cum crezi..stiu k nu mai ai rabdare, dar sa nu fii dezamagita dc nu o va vedea...

cat despre sarcini usoare sau nu /ereditare sau nu..nu stiu ce sa zic..maica-mii nu i-a fost rau cand a fost insarcinata, iar eu am murit de greturi la ambele... Important e sa ai o gandire pozitiva si optimista si va fi totul ok

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Buna ziua!

Indraznesc sa va deranjez si eu cu o intrebare:stie cineva care sint costurile pentru un cerclaj?
Imi cer scuze pentru stilul telegrafic dar nu pot sta prea mult la calculator.

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

sunt confuza. De ce foarte multe persoane ma sfatuiesc sa ma duc sa-mi fac eco? Oricum trebuie sa vad un dr, sa-mi calculeze in cate saptamani sunt, sa-mi dea sa fac analize pt ca am un catel in casa si am nevoie de tratament pt candida si o infectie pe col.
Mi-am adus aminte de o problema. Eu pe dreapa am un chist de 2 cm. Mi-a zis un dr endocrinolog ca nu e de natura hormonala dar ca imi blocheaza trompa dreapta. Nu mi-a dat tratament pt ca mi-a zis ca pot sa raman pe stanga. o sa ma deranjere chistul ala?

Mergi la inceput