Mamici norocoase de sept - oct 2008 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Felicitari fetelor care schimbati azi semnatura..ce multe sunteti si ce putin mai e!!
andreutac chiar ca esti o ,eu nu prea am chef de nimic...dar ma mobilizez si tot iese ceva .

33+bbelina
AMR 7 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza si de la mine!

freshanana: imi pare rau ca nu te simti bine, stai cat mai linistita daca poti!
andreutac: de la cat te-ai trezit, frate, de facusi atata treaba?
galben zic eu
andy.p:
itztziri: ce mari sunteti! felicitari si la mai multe!
garga: "aprob pozitiv" Ariana Stefania!

eu una nici nu vreau sa ma gandesc de acum la momentele jenante, daca pe acolo iese bebe, sigur avem si spectatori muuuuuulti vad eu cum le depasesc la momentul respectiv, oricum o sa ma epilez in fiecare zi, sa mai limitez din neplaceri, in rest o sa le iau pe toate cu naturalete(ca sa nu zic nesimtire)

in rest ma confrunt cu sforaitul ingrozitor, sotul ma ameninta ca pleaca din patul conjugal (mai bine, sa am loc sa ma lafai) si imi spune ca sigur nu voi putea dormi cu copilul in camera, ca-l voi trezi, asa ca, ghici cui va reveni placuta sarcina de a avea grija de bebeloi noaptea?

Vlad
28+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

felicic si eu sforaiam la prima sarcina si sotzul zice ca si acum,dar dupa n-am mai sforait..

33+bbelina
AMR 7 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

muuh, felicic multumesc mult
incerc sa stau in pat cat mai mult dar nu mai gasesc nicio pozitie ok si imi e f cald. nu cred ca mai intru f curand pe forum (cel putin nu in w/e). o sa stau in pat cumva
asa ca va urez un w/e placut si ne "vedem" luni
o zi buna

35+

AMR 33 zile !!!

puiutz
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Mai fetele mai, neata si de la mine pe la pranz asa, m-am trezit in sfarsit si eu la 10 (nu mai stiam cum e de cam multisor). Cam urat din partea mea ca azi trebuia sa ma interesez de o adeverinta. A propos de asta, off topi, am nevoie de o adeverinta de la bcr cum ca nu mai am un cont, este bione mersi si lichidat. Mi s-a spus sa merg la unitatea emitenta a cardului cu pricina sis a cer acolo. M-ar interesa daca ati avut nevoie de acte asemanatoare de la ei, cat a dirat pana le-ati primit, am auzit niste chestiu dubioase in legatura cu un potential raspuns in 30 de zile…

Am vazut poze cu bebe lui aly_c20, vr4eau sa o salut si eu pe ClaudiaH (multe felicitari!!! Ma bucur ca ai un copil mancaciios si sanatos!)/.

Clau_geo, imi pare rau de problemele pe care le ai, stiu ca esti o fata puternica si vei ajunge cu bine la un termen acceptabil sa poti naste o bebe Irina sanatoasa. Nu mai e mult

Dupa cum vedeti sunt in urma cu cititul, au trecut multe subiecte la care as fi avut ceva de zis sau intrebat, dar asta e viata de femeie active. Revin sa va povestesc si ce ma roade pe mine mai nou mai tarziu toaaaate fetele ca-mi sunteti tare dragi.

30+ fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

300 eu am avut neplacuta surpriza cu BCR-ul sa ma trezesc ca din cauza ca aveau tot felul de taxe de administrari si restul si din cauza ca am depus banii intr-un cont de nu stiu care tip care avea dobanda slaba de tot cand m-am hotarat sa scot banii aveam mai putini decat am depus.



32+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Andy.p,Freshanana,Andreutac,Felicic,multumim

Fresh, daca stai cuminte o sa fie bine!E bine ca ai fost la eco sa nu banuiesti cine stie ce probleme...tu oricum ai sarcina maricica asa ca unele dureri poate sunt normale.

Azi am fost si noi la babycomfort sa luam salteluta.Am luat Soft Kombi- cea mai groasa si doua cearcefuri cu elastic de invelit salteaua.MA declar multumita de ce am vazut (au lenjerii de pat delicioase) si m-am amuzat ca atunci cand am plecat erau in magazin cel putin 4 gravidute...iar tot personalul magazinului era exclusiv masculin...dar stiau ce vorbesc.

31+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Haladui pe net dupa bloguri de sarcina si am gasit asta (pentru cele care nasc la Municipal sau la CMU-Elias si nu numai). Poate foloseste cuiva

31+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

tzitziri felicitario pentru luna 8 si pentru cumparaturi!

_irina_ multe banci nu te informeaza in legatura cu conturile, depozitele, modul de plata al dobanzii, si alte asemnea. Si eu m-am ars urat cu banca asta, dar contul e lichidat de un an si jumatate, nu inainte de a ma trimite la biroul de credit pentru ca nu stiam ca dobanda se plateste la ghiseu si nu se retrage si suma din cont... Si am ramas odata restanta din lipsa acum de timp de stat la cozile lor. Iar acum trebuie sa finalizez un imprumut la alta banca si mi-au cerut o adeverinta cum ca acest card e lichidat si n-am nici o datorie. Niste birocrati, se vede din raportul biroului de credit ca de un an jumate nu am nici o datorie dar de ce sa nu pui o femeie gravida pe drumuri cand poti? Din pacate sunt la mana lor.

Dadeam sa va zic de ce ma roade... simt ca am ramas in urma cu toate, si cu imprumutul asta, si cu faptul ca nu am gasit o casa, nu mai zic ca nu am cumparat nimic pentru copil si nu stiu de ce a inceput sa mi se faca teama ca am colul scurt si moale in loc de lung si tare cum a zis doctorita mea. Imi fixasem eco la 34 de saptamani, dar cred ca il reprogramez mai devreme...

Am aflat ca ma avansam la serviciu daca nu nasteam in octombrie aveam echipa mea oficial Se spune ca un bebe aduce numai lucruri bune; daca ssta vine fara bebe, poate cand ma intorc la munca voi avea surprize mai placute... Incerc sa fiu optimista.

Mi-am visat odorul azi-dimineata, era asa de scumpa, ii smteam manutele prin piele, si dadeam mana cu ea si o vedeam, ca si cum as avea raze X... da arata cam alien asa. Oricum m-am trezit foarte fericita de parca am stat de vorba cu ea!

30+ fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
citat din mesajul lui 300

Mai fetele mai, neata si de la mine pe la pranz asa, m-am trezit in sfarsit si eu la 10 (nu mai stiam cum e de cam multisor). Cam urat din partea mea ca azi trebuia sa ma interesez de o adeverinta. A propos de asta, off topi, am nevoie de o adeverinta de la bcr cum ca nu mai am un cont, este bione mersi si lichidat. Mi s-a spus sa merg la unitatea emitenta a cardului cu pricina sis a cer acolo. M-ar interesa daca ati avut nevoie de acte asemanatoare de la ei, cat a dirat pana le-ati primit, am auzit niste chestiu dubioase in legatura cu un potential raspuns in 30 de zile…

Am vazut poze cu bebe lui aly_c20, vr4eau sa o salut si eu pe ClaudiaH (multe felicitari!!! Ma bucur ca ai un copil mancaciios si sanatos!)/.

Clau_geo, imi pare rau de problemele pe care le ai, stiu ca esti o fata puternica si vei ajunge cu bine la un termen acceptabil sa poti naste o bebe Irina sanatoasa. Nu mai e mult

Dupa cum vedeti sunt in urma cu cititul, au trecut multe subiecte la care as fi avut ceva de zis sau intrebat, dar asta e viata de femeie active. Revin sa va povestesc si ce ma roade pe mine mai nou mai tarziu toaaaate fetele ca-mi sunteti tare dragi.

30+ fara nume


Mersi mult 300 pt incurajari, azi dimineata ma apucasera nite crmpe dureroase si o diaree de m-am speriat, mai ales ca mancasem aseara pilaf si paine cu branza. Am baut u ceai de menta si am mancat niste paine prajita cu branza si vad ca s-au potolit crampele. Sper sa fie de bine.

33+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 46 ZILE

Mergi la inceput