Colectia de toamna-iarna (205)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melku spune:

iuhuu!! olariuu, iuhuu!!
bate vantu' pe aici.

de mai bine de 24 de ore n-a mai scris nimeni. ati plecatara cu toatele in conced si a ajuns colectia pe pagina 2 de mai sa n-o gasesc

vacanta placuta tuturor celor care ati plecat sau veti pleca! sa aveti vreme frumoasa si sa va odihniti!!!

Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Se pare ca da, ca altfel nu s-a mai pomenit in istoria thread-ului sa nu scrie nimeni in 24 de h.

Poate primim ceva vesti de la Ina, ca tuturor ne e dor de ea.

Acum daca nimeni nu scrie, sa mai scriu eu de Smaranda. Dupa ce m-am plins ca nu se obisnuieste cu olita, de vreo luna este foarte bine. Mai are accidente pentru ca se duce prea tirziu, dar daca o pun pe olita la vreo 2 ore nu face pe ea. De asemenea sint foarte mindra de ea ca la gradinita merge doar cu chiloti de vreo saptamini. A avut un accident la inceput, culmea in a doua zi, nu in prima, si de-atunci e ok. Cum fata mea le face pe toate invers...aa.. ma rog in felul ei... ea are probleme cu pipi, nu cu kk. Adica la kk cere si/sau se duce imediat, dar la pipi trebuie sa-i aduc aminte. Am inteles ca la multi copii e invers: cu pipi se prind imediat care e treaba, dar cu kk dureaza. A fost scumpa vecina noastra, cu 3 luni mai mare decit Smaranda. Eram la ea acasa si i-am spus ca Smaranda trebuie sa stea pe potty ca altfel mergem acasa( a facut o data pipi la ei pe covor si s0au cam intzepat). Iar fetita imi spune foarte serioasa ca nu e nevoie sa mergem acasa ca au ei scutece daca Smaranda vrea sa faca kk. :-))

Etapa independentei nu numai ca nu a trecut, dar s-a acutizat in asa hal, ca acum vrea sa se imbrace DOAR ea si nu-i iese si se enerveaza, si dureaza 1000 de ani.... sau in cel mai bun caz la 26 C isi pune rochie cu mineca lunga, pe dedesubt pantaloni, ciorapi dintre care o soseta de bumbac si una de lina si.... balerini peste ciorapi. Beton. Asa a fost la un party pe tema hawaiana, cu toate incercarile mele de o convinge ca un tricou cu pesti ar fi fost mai potrivit.



Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bic Smarandita cocheta!
Sugestia mea: lasa-i la indemana numai haine de sezon.

Am dus fetitele la munte doar cu soacra, tare rau imi pare ca nu pot sta si eu cu ele.
Se pare ca au vreme buna, asa ca ma bucur tare mult pt ele. Duminica viitoare le aducem inapoi si cam gata cu mersul la bunici pe vara asta din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Helo colectie, unde sunteti cu toatele?

Bic sa stii ca si missa vrea sa se imbrace singura doar ca la noi e invers, la 18 grade nu vrea ciorapi, ci direct crocsii, nu vrea pantaloni ci doar fusta, nu plovar ca cica ii e cald....bine ca s-a mai incalzit acum....
Bravo pt progresele de dezpampersare!
Si mie mi-au placut pozele voastre, cu peisaje de vis!

Noi ne-am intors cu bine, ne-am nuntit in weekend si am asistat la primul coup de foudre intre miss si un baietel de 4 ani, un var de altfel.....Nu stiu cat de sugestive sunt pozele insa noi am fost uimiti sa vedem cat sunt de indragostiti unul de altul si ce ocheade isi trageau....daca mi-ar fi povestit cineva nu credeam.
Mai vreau sa precizez - pt cine vizioneaza pozele- ca burtoiul care iese din rochia-mi proprie este al meu si e plin de grasime, si nu de altceva...ca nu vreau sa aud apropouri

Poze nunta: http://entertainment.webshots.com/album/565036279Zupqbl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Eu continui sa tin subiectul nostru in viata asa ca sa va mai povestesc din aventurile noastre.
Foooarte mindra sint ca azi eram la o prietena acasa si am cintat in duo cu fii-mea: eu la pian si ea la ...toba! Nu exagerez cind spun ca batea foarte bine ritmul pe ce cintam eu la pian. Yeah!

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata bistriteana!

Noi tot pe meleaguri bistritene, eu numarand orele pana scap de bufnita si ea facand nani.

Slaaaba miscarea prin zona! Sa-mi pice fata cand am vazut ca suntem doar la pagina 3, in conditiile in care eram la pag 2 cand am plecat.

Bic, ce figura trendy e fii-ta!

Alinush, missa e tare cocheta! Si baietelul la fel.Frumos cuplu. Sa ne chemi la nunta.
Mi se pare mie sau Amalia seamana olaca cu Nati by Lavi?

Ma duc sa fac bagajele.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Bine v-am prins si eu pe timp de vacanta, se pare!
N-am citit vreo 3 subiecte cred, deci sunt picata din luna.
Mi-am luat ceva de lucru acasa pe langa astia doi strumfi si-s ca teleghidata. Fac de-a apucatelea ce pot prin casa, fiecare ora se traieste fara plan, habar n-am ce fac maine, dar mai ales nu mai tin minte ce-am facut ieri . Da'-i fain tare.

Alinush ce bine ca v-am vazut. Ce domnisoare cochete!
O sa caut macar in contul comun sa mai vad ce e nou, ca nu cred sa ajung sa citesc inapoi.

Din ce-am citit vad ca a te imbraca anti-sezon este un trend la varsta alor nostri. Mihai ieri la 5 dupamasa s-a imbracat cu pantaloni grosi, 2 pulovere, sosete subtiri si botosei, dar s-a dezbracat instrantaneu cand i-am sugerat sa intre in bazinul cu apa.
In iarna nu reuseam sa-l conving sa-si tina macar chilotii pe el.

Sunt zi de zi fascinata de cata imaginatie are. Eu sunt lipsita de aceasta calitate, si nici ca si copil nu tin minte sa o fi avut.
Ai vostri copii cu ce va uimesc?

Vreau sa va intreb, daca-mi cer socrii copilul la ei pe zile si noi, atat eu cat si ta-su, nu vrem sa-l lasam singur, suntem deplasati?


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Apropo de uimit: aseara mergem cu bufnita si cu niste prieteni cu o bebelina de 3 luni pe terasa restaurantului unde si noi, si ei am facut nunta.
Si Sarah intra inauntru, unde este un bazin amenajat stil rustic, cumva, Sarah-i zicea "pestera" si exclama uimita: "mama, ce mumos e! In viata mea nu am mai vazut ceva asa mumos!!!!!"

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

E-he-he! Si mie mi se pare ca seamana ptin Nati & Missa, inca de cand erau bebelusi.
Foarte frumoase pozele de la nunta, cu Amalia in love .

Sa-mi explice cineva si mie care-i logica modei crocsilor, ca mie nu-mi plac deloc si nu inteleg care-i spilul lor.
Am vazut prima oara in Slovenia, credeam ca-s papuci de intrat in apa, desi nu-s foarte practici, cred ca iti zboara din picioare daca inoti cu ei. Ce-i drept erau purtati intens pe malul lacurilor (cu pietris). Dupa aia am vazut si lume pe strada cu ei si am zis - uite astia impusca 2 iepuri, isi iau papuci de apa si merg cu ei si pe strada. Abia la intoarcerea acasa m-a luminat o prietena ca se numesc crocsi si sunt trendy
Faza la care recunosc ca sunt depasita total de moda.

Alexandrina eu zic sa-i lasati ori pe amandoi, ori pe niciunul la socri, din mai multe motive:
- sa nu se simta unul favozizat, altul defavorizat
- sa se obisnuiasca cat mai mult impreuna
- daca tot te "liberezi", apoi macar sa te "liberezi" de tot

Cat desprfe imbracat si dezbracat... de mult vi le tot povestesc pe mandrele mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

FAza cu crocsii este ca sint foarte comozi si buni pt. scos- bagat rapid si pentru adaptare la diferite feluri de vreme. De exemplu, la noi se face cind frig, cind foarte cald in aceeasi zi si crocsii imi permit sa-i port la caldura mare fara ciorapi si fara sa-mi pese ca ma ud daca ma duc la plaja, iar cind se face frig imi permit sa pun o pereche de sosete, ceea ce slapii cu sfoara intre degete nu-mi permit.
In plus maerialul este anti perspirant si anti bacterial, nu lasa urme si se usuca instantaneu. Parol ca nu lucrez pt. Crocs. :-)
Pentr copii sint excelenti din aceleasi motive, iar la gradinita sint foarte buni pt. ca poti fi scosi si pusi la loc cu usurinta. In Romnia nu cred ca as fi purtat, dar aici nu conteaza. Daca ati vazut pozele noastre din vacante, poate ati observat ca la noi are toata familia.
Din pacate, daca sint purtati des - ceea ce facem noi - setoceste talpa destul de repede si atunci devin niste incaltari scumpe ca trebuie sa-ti iei alta pereche.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput