Mamici norocoase de sept - oct 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nausica daca e strict ca sa nu ii iei carut roz lui Nedelcu si sa nu ai o fetita Nedelcu atunci mai du-te sa faci una. Altfel asteapta linistita pana la Iosup. Sau si mai bine astepti pana la Iosup si te apuci atunci de cumparat.

Miruna 33+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

ratonelu, de ce sa nasti la inceputul lui septembrie daca ai 32 de saptamani?, nu de alta dar tot 32 am si eu...nu se poate la inceput de septembrie....nu sunt pregatita sufleteste, mai stam

32s+ Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

ma abonez si eu la bebe 2. care-i chestia cu 2 ani, ca pe toate v-am auzit? eu zic ca ar fi bine cit de repede, in principiu. sa devasteze casa in mod organizat, unul dupa altul, dupa aceea reparam peretii si zugravim si gata.

in plus, daca se intimpla mai repede, o sa fim inca familiare cu problemele, dilemele, tehnologia. parca vad ca, peste nu mai mult de 5 ani, mamele o sa vorbeasca aici, la odiseea spatiala, de carucioare 8 in 1, de nastere in aer, de suzete bionice si de telecomanda pentru bona.

Nausica28+ si bebe Nedelcu
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am vazut ca v-ati inscris tare entuziasmate la BB 2 peste vreo 2 ani!Felicitari!
Eu cred ca sunt printre putinele de aici care nu vrea sa se mai inscrie pentru BB2.Mie nu mi-a fost deloc usor cu sarcina asta, am avut destule probleme si inainte asa ca o sa ma multumesc cu ingerasul asta, dar daca ar fi sa existe BB2 surpriza eu as vrea tot baiat.Tati deja s-a inscris pt BB2 imi spune acum cateva zile: haine de gravida avem asa ca e simplu sa mai facem unu.Eu i-am zis sa mai fca el daca vrea ca eu probabil ca nu voi mai face.Insa nu se stie niciodata, stiti vorba aia: nu spune niciodata niciodata!!!
Nausica am auzit ca vii la Timisoara sa ia parte de un drum placut si de un weekend minunat pe malurile Begai!!

Diana
35+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Nausica, eu zic ca e bine sa profiti nitzel de BB1, deja doi ani nu profiti destul, cand e si el marisor vii cu un alt bebe acasa, el se va simti putin dat la o parte! Dar eu zic ca e o distanta ok intre bebei! Nici prea mica, nici prea mare! Plus ca organismul nostru trebuie sa se refaca, la asta te-ai gandit?

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 51 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

sa stiti ca m-as cam baga la BB2 peste vreo 2 ani, dar nu tot in perioada asta, o sa-mi calculez/dau in bobi, citesc in stele numai sa nu mai fie vara ca mi se pare tare greu

32s+ Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nausica Alexei are acum doi ani si din experienta mea iti spun ca daca BB2 venea mai devreme ma vedeam in postura de a-l priva pe Alexei de o mare parte din atentia mea. Evident ca el are nevoie si acum de mine dar deja e altceva, ne intelegem, comunicam, nu mai are aceleasi frustrari ca acum 6 luni sau 1 an. Personal, mi-ar fi fost mult mai greu sa fiu insarcinata cand el era mai mic. Sunt convinsa ca mi-ar fi fost si mai greu sa am inca unul foarte mic langa el. Evident ca tine de fiecare in parte dar pentru noi o diferenta mai mica de doi ani nu era chiar foarte bine. In plus mie perioada dintre 1 si 2 ani mi se pare minunata si plina de experiente noi atat pentru mama cat si pentru copil. Si inca ceva, ma crezi sau nu lucrurile nu s-au schimbat fundamental de la prima sarcina. Defapt nimic nu a avansat spectaculos, singurul "new entry" ca sa zic asa sunt celulele stem care pe atunci erau la limita dintre adevar si poveste, adica pentru avangardisti.

Miruna 33+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

quote:
citat din mesajul lui Nausica

multumim de capitol nou! nu va suparati, dar dau paste aici la ce va intrebam prin stupul trecut. chiar va rog sa va dati cu parerea:

"fetelor, vreau si eu o parere:

voi ce ziceti? sa mai fac o eco pina atunci, sau nu?

evident ca mi-e tare dor s-o vad pe Nedelcu, dar ma gindesc si la posibilitatea ca doctorul sa se fi inselat cind a vazut-o fetita la 20 saptamini. n-ar fi bine s-o mai vad o data inainte de a ma apuca de cumparat rochite?

adica, intelegeti variantele: 1. fetita cu numele de Nedelcu. 2. baietel cu carucior roz si imbracat in rochitza."

eu am facut ultima eco la 20 sapt si doctorul meu mi-a zis s-o fac pe urmatoarea la 32 sapt. doar ca la doctorul la care m-am dus pina acum nu mai vreau sa ma duc, iar la Iosup am reusit sa ma programez de-abia in saptamina 34.

Nausica28+ si bebe Nedelcu
poze



Parerea mea e ca nu e tarziu sa faci ecografia in saptamana 34, mai ales ca ele se fac in intervalul 31-34 saptamani, asa cum cea de morfologie fetala se face intre 20-24 sapt. Eu personal o voi face la 33 sapt.
Totodata, ma gandesc ca poate mai insisti telefonic la cab. dr. Iosup, poate exista vreo renuntare sau reprogramare.




Andreea
30+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
citat din mesajul lui dyanira

Am vazut ca v-ati inscris tare entuziasmate la BB 2 peste vreo 2 ani!Felicitari!
Eu cred ca sunt printre putinele de aici care nu vrea sa se mai inscrie pentru BB2.Mie nu mi-a fost deloc usor cu sarcina asta, am avut destule probleme si inainte asa ca o sa ma multumesc cu ingerasul asta, dar daca ar fi sa existe BB2 surpriza eu as vrea tot baiat.Tati deja s-a inscris pt BB2 imi spune acum cateva zile: haine de gravida avem asa ca e simplu sa mai facem unu.Eu i-am zis sa mai fca el daca vrea ca eu probabil ca nu voi mai face.Insa nu se stie niciodata, stiti vorba aia: nu spune niciodata niciodata!!!
Nausica am auzit ca vii la Timisoara sa ia parte de un drum placut si de un weekend minunat pe malurile Begai!!




Eu am auzit de la mamici ca asa repede se reseteaza mintea dupa nastere, uiti toate neplacerile, si durerile nasterii si tot. Unele femei zic imediat, la cateva zile, cand facem bb2?
Asa este, mamici?!
Asa ca, Dya, exact cum ai zis si tu, never say never!

32+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 51 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

harnicutzelor!
claudina, inca mai merg la scirbici, am abia 25S. o sa mai alternez cu co, cm si de la 1 oct intru in "sarcina".
musette, felicitari! ce putin mai este:)
babytza, sa aveti o zi minunata miine! petrecere faceti?
bitza, claudina aveti grija cu tensiunea
nushulica, bine ai revenit sanatoasa!:)
alexaM, wow ce putin mai ai!
fetelor, oare cine o sa anunte despre fiecare cind o sa para bblushii?
intru si eu in clubul celor fara probleme. sunt chiar fericita ca pina acum n-am schimbat nik din programul familiei, plimbari, iesiri la greu. asa am obisnuit-o si pe alexa de mica, 2 reprize de plimbari pe zi, daca vremea ne permite:)
CD, ce mai prietena!:(
multe din voi v-ati facut planuri pt bb2, bravo!!!
nausica, sa aveti drum bun! super tare faza cu odiseea spatiala
ratonelu, felicitari pt semnatura! bafta la dr!
miruna, yes bb3!!! si eu il amenint pe al meu peste vreo 2-3 ani, ca nu-mi place la munca:))) da' numa' sa ne lase soacra mostenire viloiu' in care sta:)
vorbiti de diferenta in bblushi, am o prietena care are 2 copii la diferenta de 1,4 ani. se inteleg suuuper, daca i-ati vedea cum se iubesc, mai ales cea mare sta ca un gardian dupa fratiorul ei:)
noi am hotarit la 4 ani, sa ne linistim cu scutece, biberoane, nesomn etc si apoi sa o luam de la capat:)


alexa simami

Mergi la inceput