Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

just mercic de raspuns....esti draguta...asa voi face dqar vroiam sa fiu sigura ca se compenseqaza sau ca se dau gratuit caci sistemul nostru medical ma dispera...

bine ati venit venera si steluta....speram ca va vetyi integra repede in grupuletul nostru...

cat despre controalele gineco clasice....cand am fost prima data la doctorita de aici m-a controlat intai manual si apoi eco...nu e nici o ciudatenie...mai rau e cu valvele pe care nici eu nu le suport...si apropo...si eu ca si alina merg la 2 medici in paralel....o doctorita aici....si marinescu la bucuresti....cu care vreau sa si nasc....

11+

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stellutza spune:

Va multumesc pentru primire, sunt cu 15% mai linistita, si va multumesc.
DPN 10.02.2009

Nu pot spune ca am un medic deocamdata pentru ca voi merge pe 5 Aug pentru a doua oara la aceiasi doctorita, insa daca ma sperie nu ma mai duc. Mi-a recomandat niste analize de sange pe care le-am facut si voi lua rezultatu maine si mi-a spus la prima ecografie ( la 5 saptamnani si 3 zile ) ca bebelusul meu este foarte mic.. in rest mi-am cumparat 'Ghid pentru o sarcina usoara '- de Larousse pe care incep sa il devorez din seara asta .

Cam de cand se vede burtica crescand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Fetelor, burtica mea a stagnat si vreau si eu sa-l simt pe bebe, azi am implinit 16 sapt. de la UM si credeam ca o sa inceapa si la mine falfaielile poate-i prea devreme...dar burtica...de ce nu mai creste oare am inebunit de tot
Hai ca va las, vorbesc ca o senila...nu vreau sa va plictisesc cu nebuniile mele.

PUP burtici
16sDoamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

quote:
citat din mesajul lui tuchi123

Fetelor, burtica mea a stagnat si vreau si eu sa-l simt pe bebe, azi am implinit 16 sapt. de la UM si credeam ca o sa inceapa si la mine falfaielile poate-i prea devreme...dar burtica...de ce nu mai creste oare am inebunit de tot
Hai ca va las, vorbesc ca o senila...nu vreau sa va plictisesc cu nebuniile mele.

PUP burtici
16sDoamne ajuta



si eu am exact aceleasi chestii de spus ca si tuchi - de ce nu mai creste burti? de ce nu simt ca misca bebe?

16+ cu Traian Carol

the greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Va multumesc mult dragutelor pt.aprecieri,dar asta a fost ieri pt ca astazi din ce in ce ma simt gravida rau adica etc stiti voi mai bine!doar ca ma cam doare sub burta usor pana la jum piciorului drept asa o amorteala cumva!

Stellutza bine ai venit!!!stai linistita ca si eu am tot 24 de ani,nu te panica ca aici la noi ai sa aflii poate mai mult ca si de la medicul tau !!+ca starile tale sunt normale,toate suntem unice!te pupic si iti doresc o sarcina binecuvantata!!!

Micola_la mine nu tine faza cu banana din pacate chiar asta am mancat de vreo 3 ore si la 10 min am dat-o afara!!poate si la alte fete merge,incercati!!oricum e bine de tine daca nu ai probleme de genul asta!

Venereta bine ai venit!!!!iti doresc o sarcina usoara!

Cami bine ai revenit!

Irina C_imi pare f rau pt tine ,mai e un pic si trec toate astea si ai sa vezi ca o sa fim mai puternice!ai grija de tine!

na va las ca imi vine prietena peste o jum de ora!!!sper sa ma mai veseleasca un pic si sa uit de starea asta!!!
Pupici la toate!!

de 11

edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

quote:
citat din mesajul lui tuchi123

Fetelor, burtica mea a stagnat si vreau si eu sa-l simt pe bebe, azi am implinit 16 sapt. de la UM si credeam ca o sa inceapa si la mine falfaielile poate-i prea devreme...dar burtica...de ce nu mai creste oare am inebunit de tot
Hai ca va las, vorbesc ca o senila...nu vreau sa va plictisesc cu nebuniile mele.

PUP burtici
16sDoamne ajuta



Ti se pare tie ca a stagnat..si eu l-am innebunit pe sot cu asta.."A mai crescut, a mai crescut?" ca eu nu -mi dau seama. Dar cei care nu ma vad des isi dau seama! So..calm down

Justme 17+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Just, de la ce farmacie ai luat Elevit compensat 100%? Eu am fost la medicul de familie azi, mi-a dat reteta (si cu alte medicamente) si am intrebat la vreo 6 farmacii daca dau Elevit compensat 100%. Rasspunsul a fost la TOATE (inclusiv Sensi, HelpNet etc) ca trebuie sa platesc 50% pt ca asa e pe noua lista intrata in vigoare de vreo 2 luni.
Sarcina trecuta l-am avut intr-adevar gratuit, lunar.
Eu mai iau zilnic Berocca(compensat 100%) care altfel e foarte scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

quote:
citat din mesajul lui rein

Just, de la ce farmacie ai luat Elevit compensat 100%? Eu am fost la medicul de familie azi, mi-a dat reteta (si cu alte medicamente) si am intrebat la vreo 6 farmacii daca dau Elevit compensat 100%. Rasspunsul a fost la TOATE (inclusiv Sensi, HelpNet etc) ca trebuie sa platesc 50% pt ca asa e pe noua lista intrata in vigoare de vreo 2 luni.
Sarcina trecuta l-am avut intr-adevar gratuit, lunar.
Eu mai iau zilnic Berocca(compensat 100%) care altfel e foarte scump.

rein





Si eu,mi-am cumparat elevitul necompensat(400 mii),pt ca dr-ita de fam (la care tocmai m-am inscris),mi-a spus,ca nu se mai da compensat.Drept urmare,fiind inscrisa la clinica Romar,am trimis si eu un e-mail,adresei de pe site...si le-am spus clar,ca de la farmacie am alfat in mod sigur,ca se compenseaza.Acum astept sa vad raspunsul lor..sunt f curioasa de ce-mi vor raspunde.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna fetelor!!Dar cat ati mai scris...din pacate nu am timp sa recuperez tot.Sper ca sunteti bine cu toate!

Mie mi-este inca greata dar pot manca.am fost si la medicul de familie si am facut lista de controale interne din carnetul de gravi si totul a iesit ok.In rest nu prea pot dormi,mi-am cumparat si eu acum perna de gravi sa vad poate asa voi reusi sa dorm mai bine.Eu nu am dormit pe burta de cand am aflat ca sunt gravi.Si mie mi se pare cateodata ca burtika stagneaza ,il stresz si eu pe sot ca voi cu intrebarea"a mai crescut sau tot asa este?"Sper sa nu ma uitati ca nu scriu acum des.La noi a tot plouat acum iar a fost insuportabil de cald,sper sa se racoreasca din nou ca odata cu caldura au reparut starile mele de ameteala si de rau.Sarcini usoare va doresc!!

Cris30


17+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

http://tickers.baby-gaga.com/p/boa004pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Bun..io-s acasa.M-a tot durut azi spatele,burta...am luat un no-spa nik,am mai luat apoi unu..nik..apoi inainte sa plec la job am luat scobutil..doar,doar m-o lasa si ma pot duce la munca..Norocul meu ca a venit al meu sa ma duca sa nu mai merg cu tramvaiul..Nu ma simteam bine,da am zis sa merg,ca poate-mi trece pe drum..Am ajuns la munca dar cum nu ma simteam bine mi-am sunat iubitul sa vina sa ma ia si dr sa o intreb daca e la cabinet ca vin la ea.M-a controlat colul e ok..si m-a pus pe no-spa si scobutil injectabil 5 zile..si stat la pat.
va pupic.


POZE
Minunica mea
16+

Mergi la inceput