Minunatele Scorpiute (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Drgele mele
noi tocmai ce am aterizat de la munte. Da, iara am fost. 1 aug e sarbatoarea nationala si a fost liber

Maine va povestesc si binenteles pozele.
Va doresc somn usor si o noapte linistita.
V-am pupat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,

poftiti la si .

Ma simt mult mai bine,pot sta pe scaun fara sa ma mai doara.

Astrele spun:
4 august

Daca o persoana la care tii foarte mult te-a dezamagit de curand, incearca sa nu fii prea critica cu ea. In acest moment, ea are nevoie de compasiunea ta, asa ca incearca sa discuti cu aceasta si sa afli ce a determinat-o sa faca acele lucruri care te-au deranjat. Ea se simte vinovata fata de tine, asa ca nu are rost sa ii mai faci si tu morala, ci sa o ajuti sa repare greseala pe care a facut-o.

* Dragoste: Ai impresia ca partenerul nu este suficient de atent cu tine si nu iti acorda afectiunea de care ai nevoie. Te deranjeaza superificialitatea lui si consideri ca ar trebui sa isi asume mai multe responsabilitati.

* Cariera: Superiorii s-ar putea sa fie nemultumiti de felul in care ai procedat intr-o anumita situatie si sa iti ceara unele explicatii. Nu vor accepta raspunsurile superficiale, asa ca pregateste-te din timp cu argumente serioase, daca vrei sa ii convingi ca ai luat deciziile corecte.


Mira ma bucur de cate ori aud ca ati iesit,e super si sincer ma bucur pentru voi.






Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Buna dimineata dragelor.
Tot am vrut sa va scriu dar cum nu vroiam numai asa pe graba.....n-am mai apucat deloc.
Noi am fost iar plecati. Vineri a fost ziua nationala deci liber. Am plecat vineri dimineata la socrii s-a tinut acolo mare "fest" de 1 august. Ne-am aducnat aprope toata familia. Ne-am distrat pe masura mai ales cei mici. Pe la 4 s-a pus ploaia, ca de, altfel nu se putea. Apoi am plecat pe munte la cabana. David super fericit cand a vazut ca erau acolo si vecinii de cabana cu baiatul lor de 7 ani. am aprins artificii si am baut vin pana seara tarziu.
A doua zi o zi minunata, au venit si socrii, am cules fragute si afine, David cu vecinul pana seara la 10abia l-am adunat acasa, ei au aprins si focul de 1 aug amanat din cauza ploii.
Eu .....nu am facut nimic. Cateodata mi-e si greu sa ma gandesc cum e sa nu faci nimic. Dar acolo pe munte, departe de toti si de toate viata e mult mai simpla. altii au gatit pentru mine, copii fericiti si-au gasit singur preocupari, asa ca eu m-am lungit pe un sezlong si am privit in zare...m-am prajit bine pe fata si in cap cu toate ca fugeam cat puteam de soare.
Pozele pe seara,
Gabriela da am gasit pisica.....cred ca am povestit, nu??? sau numai cred.....cand ne-am intors din vacanta, ne-am oprit la niste prieteni. Normal ca am scos-o si pe ea din masina, e cuminte si nu pleca prea departe de noi. Doar ca se pusese ploia si s-a ascuns pe undeva. Sotul a cauta-o muuult si nu a gasit-o . dupa ce am facut baie copiilor si i-am culcat s-a dus din nou acolo, stiam ca va veni cel mai tarziu spre seara cand i se va face foame. si asa a fost. Ajuns acolo a strigat-o de 2 ori si a aparut. Uscata si somnoroasa.
Ana.....bine v-ati reintors acasa. Noroc ca mai itnru pe la timisorence ca sa-ti citesc aventurile de vacanta. Nu pot decat sa spun MINUNAT. Mi -sa facut si mie asa o pofta de duca.........
Nina, inca nu am reusit sa vad toate pozele voastre din vacanta dar se vede ca v-ati simtit minunat. Da, inca m ceva probleme cu internetul acasa. Nu stiu de ce. Mai nou mi se deschid mai toate paginile doar DC e offline. Pentru fiecare pagina sa mi-o deschida trebuie sa apas de 3 ori pe maus, plus ca nu mai vad nici un emoticon, doar o casuta cu x in ea. De groaza, de aceea nici nu mai imi vina sa intru de acasa dar sa mai si scriu.

.....mai revin, nu mai stiu ce vroiam sa va spun.


Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Dodo,merci... si eu ma bucur de fiecare data cand povestesti de Bogdanelul tau ca face progrese si-i merge tot mai bine

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
citat din mesajul lui Anina_n
Pisicuta, cred ca esti plecata in concediu. Te asteptam cu poze multe si povesti, pe unde ati fost !



Dragele mele scorpiute, daca-mi cer o miiiiiie de scuze si fac miii de plecaciuni o sa reusiti sa ma iertati pentru ca v-am neglijat atata amar de vreme??? Este drept c-am fost si-n concediu (vezi poze in album), insa am si-o lene de vara, de abia mai pot s-o duc!

Sper ca voi sunteti bine si va multumesc din suflet ca v-ati mai gandit si la mine, pacatoasa!

Va pup pe toate si-o saptamana de vis va doresc tuturor!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Fetele ,sper ca sunteti bine,la fel si puiutii vostri.
Eu,nu stiu ce am, dar mi-e somn continuu.As dormi acasa,la birou,la rand la paine... oare-s bolnava?!....sau mi-e doar ocumplita lene?.
Din toate stiu sigur ca mi-e somn,somn,somn... si fffffff cald.

Va pupacesc si va doresc sa va fie frig

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Gabriella .....poate un bebe???

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna scorpiutelor,
noi ieri am fost la pescuit, toata lumea fericita, inclusiv ruxita care a primit o mulineta si se juca cu unditzica ei eu(cu tot antitalentul meu vis a vis de pescuit) am reusit sa prind(pentru prima data singura) un peste de vreo 3 kg, tati si alex au avut capturi frumushele...pe toti pestisorii i-am mangaiat si le-am dat drumul in apa, eram la pescuit sportiv
suntem bine cu totii, alex azi a fost la scoala iar pe ruxi am dus-o la gradinita sa-si revada colegii si pe d-na, s-a bucurat tare mult ca am dus-o acolo insa era cu ochii pe mine sa nu cumva sa pelc si sa o las singura acolo deci e clar...iar avem circoteca...cand o sa incepem...
mira, ma bucur ca v-ati distrat, odihnit si simtit super bine la munte...
gabriela de ce nu dormi...odihneste-te cat poti
nina cum a mai fost la zilele orashului?
dodo si pe tine si pe bogdanici
ana ce mai faceti voi?
toate scorpiutele

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata, minunatelor!

Hai ca sar eu prima cu tona de , capucino, laptic, ceiut si-o asortata, ca sa va mearga toate din plin, si ca sa-mi mai spal si eu din pacate!

Deci, Dodolica, draga mamii, ashe ge bine ai stiut tu sa ti termoplonjonul in mare, c-a fost numa' buna de scaldat!...O minunatie!! Mii de multumiri pentru gestul minunat , um munte de si muuu...uulti !

Anina, voi cum sunteti??? Ce face printesa ta???

Moni, Ruxita-i bine??? Dar Alex??? Am vazut ca sunteti pericol public daca ajungeti cu bata-n balta la pescuit...Norocul pestilor ca ati iesit doar la facut sport, caci altfel, vai de pieslicica lor! Apropos: sti cum i se spune, mai nou, unui pescar cand pleaca la balta??? Nuuuu, asta cu "fir intins" a expirat! Acuma se spune: "sa ti-o traga la fund!" pardon!

Esme, ce face minunea mica si frumoasa??? Creste, papa, zambeste???

No, hai ca ma apuc de lucru si poate mai revin azi...

minunatele!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata minunatelor si scuze de absenta....ieri m-am tot chinuit sa fac albumul cu pozele din excursie...asa ca acuma e gata.Daca vreti si aveti placere,puteti vedea pozele in albumul
Concediu Iulie 2008

Pupici si revin!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput