Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (296)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bumbi de servici si Bucuresti stiam, am crezut ca iar v.ati mutat

maine vin grecii, sper sa nu-i vad si il voi lasa pe Angelo sa.i vada doar pt o ora....din cauza lor nu mai are copilul meu program de masa...ma bucur totusi ca de ieri a inceput sa manance si supica...cred ca incepe sa-i treaca si raceala, ieri dr. l-a gasit Ok cu gatul, plamanii si urechile Simptomele sant doar nas curgator si febra, oricum a dormit foarte bine toata noaptea iar azi este mult mai bine

Astery, la clinica au spus sa il scol la 7.00 pe Angelo in ziua in care trebuie sa faca EKG-ul.Daca nu reusesc sa.i faca in somnul de dupa-masa, se renunta, aici nu-i anesteziaza.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bumbi ce faci fata? vai ce dor mi-e de tine, de conversatiile noastre. chiar ti-am scris si pe mail, asa aveam nevoie de o opinie, dar esti ocupata, nu ai net.....da-mi macar nr. de tel. pe PM.
e nebunie cu tantarii aici, noroc ca mai stropesc ei cu solutii, avem plase la geamuri si pastile in priza.
Cosmi spor la facut papica.
Toanca imi pare rau ca nu e cum te-ai asteptat. Multi riscam din cauza salariului pe care-l ofera, dar pe urma....munca, stresul, compania....ne fac sa regretam.

cu picaturile am rezolvat-o, doar ca nu vrea sa doarma si am atat treaba....de pus gemul in borcane si de strans jucariile din casa. e ca la balamuc la noi. se vede ca e acasa si nu la gradi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Hello, hello!
Maraki, tu despre ce vorbesti? EEG, adica electroencefalograma? Eu ziceam ca la RMN se face anestezie copiilor. EKG nu i-am facut niciodata lui Razvan. Astept sa ma lamuresti. Da, foarte interesant ce spun medicii acolo, probabil ca stiu ei ceva, eu asa cred. Sa stii ca daca erai in Ro iti busheau astia un diagnostic de TSA de mureai pe loc... In fine, o sa fie bine. Ma bucur ca papa supica Angelo.

Bumbita, pupam mamica si baietii frumosi! Cum rezisti mai fara ei? Oooofff, succes la gradi.

Noi maine luam vacanta, este ultima zi de cresa.
Am niste planuri "marete" pt. vacanta lui Razvan: sa-i facem pasaport, sa-i fac tratamentul cu Cefort (pe branula, ofcourse) pt. stafilococul din gat, sa mergem la mare vreo saptamana, cu tati... bai, mai erau si altele, da' le-am uitat...

N-am citit din urma, dar inteleg ca pe Alain l-a muscat o capusa. da, este periculos daca nu se face tratament imediat. In fine, Silvie stie ce are de facut.

Ioana de Bistrita, dai un miel de Pasti Silviei! Pe sotul ei il cheama Jean-Paul, hahahahaaaaa. Da io nu stiu, este roman sau frantuz baiatul asta?? Pupa tizul pe obrajori.

Toanca, fugi de acolo cat mai repede, cauta un alt serviciu. bafta multa si sa fie bine data viitoare.

Razvan este constipat acum, noroc cu supozitoarele cu glicerina...

Ok, mi-am papat salata de ton, ma duc incet si cu talent spre pat .
Pupam toate lumile!
Pe curand.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery nu am cautat pe net sa vad ce inseamna, daca au spus ca trebue sa fie linistit si ca-i pune pe cap fel de fel, inseamna ca este electroencefalograma. Ce inseamna EKG ? si ai mai scris ceva dar nu stiu ce inseamna....eu oricum m.am gandit la electro....pt ca stiam ca a facut si Razvan si ai explicat cum este.....deci eu nu am cu ce sa te lamuresc, tu pe mine da

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Maraki eu stiu ca EKG e ala pt. inima. iti pune fel de fel de chestii pe corp, sa vada cum e inima.
si la cap am vazut ca se pune, parca Iarina de Ali a avut o poza cu ele, dar alea nu stiu cum se numesc.
Pt. RMN te baga intr-un tub, parca. de aceea pe unii ii anestezeaza, mai ales pe copii. trebuie sa stai nemiscat, dr. vad tot ce e in interior, pe un ecran.
ma bucur ca papa supica Angelos, vei vedea ca incepe si el sa pape mai bine. socrii au fost plecati in Grecia? deja se intorc?
Astery lasa ca trece repede o luna si pe urma isi reia activitatea Razvan.

Marco numai acum a adormit, asa ca fug la treburi.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Silvia nu te necaji asa tare. Pericol pentura face boreleoza este foarte mic mai ales daca ati scos capusa mai redere de 24 ore, plus ca daca ar fi sa ia bacteria muscatura s-ar mari ar avea caracteristicileel alea specifice rosie , mare si rotunda..si plus ia si antibiotic preventiv. Pentru linistea ta dupa ce termina antibioticul fa-i analiza de boreleoza. Iar meningita dupa cate stiu eu e muuult mai periculoasa la adult decat la copii. Noi stam intr-o zona aici de risc mareee, umblam mult pe afara dar slava domnului pana acum nu am vazut inca nici urma de animal. Si pe viitor dati-va cu spray AUTAN impotriva capuselor. Dar aveti grija protectia e de numai 4 ore.
Bumbita ce ma bucur ca "te vad"!! chiar si asa fulger
Giova imi pare rau de Marco cu conjunctivita, probabil e el mai sensibil. I-a dat ceva cu antibiotic??
Bee offf saraca de tine. Nu aveti inca concediu?? sau nu poti sa-l lasi pe Razvan cateva zile pe undeva sa-ti mai incarci si tu bateriile. Selin a mea inca nu are caninii si nici randul 2 de masele. Ma tem sa nu faca urat cand ies daca ii dau asa tarziu.
.....si eu am o fata care nu mananca. Cum spui tu e bien dar ar fi muuult mai bine daca ar manca ceva. M-am speriat 2 saptamanai in vacanta de fiecare data cu ea la masa. Nu vrea frate decat dulciuri, biscuiti si din cand in cand fructe. Cand ii fac lapte nu-l bea, daca nu-i fac urla ca vrea.
Acum sunt tot pe la lac, la strand mai toata ziua. In sfarsit e si la noi cald. Luni au fost toata ziua la lac, la 7 au picat ca mustele, la 7.30 dormeau toti 3.

....eu sunt cam ocupata la servici de cand m-am intors din vacanta. _suntem in formatie foarte redusa pana se intoarce si restul populatiei din concedii.

V-am pupat

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ana de France La multi ani sa fi sanatoasa ......eu intaziata ca deobicei
Maraki ma bucur ca Angelo e mai bine, las ca va trece si febra, daca mananca e semn bun.

V-am pupat

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

asa...am adormit si pe papan care s a facut un nazdravan ...aseara se juca cu gabi si i a dat o palme ...gabi l a luat de maini si nu l lasa sa l mai loveasca...ce a facut???????????.......l a scuipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Cristina, m-am distrat cu mielul, si da, ai dreptate: sotul Silviei e Jean-Paul si are origini frantzuze.....(Jean-Pierre e viitorul sot al unei prietene....de aici greseala mea....plus ca Jean-Pierre-ul meu nu accepta sa-l chemi decat pe numele complet)
Pup gashca, fug la Directia Muncii!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

ce liniste pe aici

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput