Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (296)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata!
Silvia, eu m-am speriat rau cand am citit. Stiu ca remarca mea nu e de natura sa te linisteasca si imi pare rau dar eu stiu ca esti o mamica foarte responsabila si vei fi foarte vigilenta si vei urmari atent evolutia lui Alain. E foarte bine ca ai depistat in timp atat de scurt problema si ati actionat in consecinta. Eu am o colega care a patit-o de la o capusa dar din pacate a aflat cauza abia dupa vreun an de tratamente inutile si doar la Tg. Mures a diagnosticat-o si tratat-o corect. Cand iti povesteste ti se face parul maciuca si cea mai mare durere ai ei este ca zonele "albe" care s-au vazut la RMN nu se refac, deci neuronii distrusi raman distrusi!
E bine ca sunteti intr-o tara civilizata cu medici responsabili si mai ales ca Jean-Pierre este si el cadru medical. Va fi totul bine, nu dispera! Imi pare rau ca trebuie sa ia atata antibiotic micutul dar mai bine sa preveniti! Pupici multi si ne gandim la voi!
Giova, saracul Marco! Cred ca e chinul de pe lume cu picaturile! Sa treaca repede si definitiv
Brandusa, ma bucur sa te citesc! Mi-e mila de tine pt noptile nedormite dar va fi bine repejor si cine o sa fie mai faloasa ca tine!!?
Maraki, eu cred ca medicii se refereau la faptul ca ar trebui ca Angelo sa intre mai putin in contact cu tehnica moderna. Eu de ex sunt convinsa ca al meu copil se uita prea mult la TV si din cauza asta este si mai agresiv si incapatanat si lent in vorbire. Dar primul lucru cand se trezeste vrea Toni (Tom&Jerry) si Donad (Donald) si Minima (Minimax)si daca nu ii fac pe plac urla de ne stie tot cartierul, iar eu ii fac pe plac pt ca nu vreau sa plec la munca si puiul mic sa fie suparat pe mine. La noi e mai aiurea si pt ca nu stiu cat il lasa tanti in timpul petrecut cu ea la tv.......
Bianca, bine ca a reactionat Dani bine la vaccin!
Va pup pe toate fetele!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca sper sa gasiti cazare, daca nu...dormiti in masina. sau luati macar un cort cu voi.
Ioana cu tv-ul si la noi e problema. la gradi cica nu-i lasa decat 30 min./zi, dar mai sta si acasa. el cand se trezeste il vrea pe Scooby doo so Shagy (mai nou stie cum se numesc personajele si ma innebuneste cu ele). cand se termina astea, urmeaza tom si Jerry, cand il vede pe Jelli intreaba de Tom si invers.

sper sa-l conving sa vina la imbracat, ca sa mergem afara.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

...a mea vrea Pipi langstrump.Avem o gramada de casete vidieo cu toata seria primite de la alti copii deja mari. Vine la mine cu elasticele de par si-mi spune "mama pipi strump machen" , sai-i fac cozi. am intrebat-o intr-o zi daca ea e piticot, cica "nuuuuu, pipistupf"
...eu sunt bucuroasa saptamana viitoare vine mama aseara am chemat-o. sotul are ceva mai mult de lucru s-au adunat si o gramada de alte treburi care trebuies rezolvate, asa ca vine ea pentru 3-4 saptamani.
Maine seara sau vineri dimineata plecam iar pe munte. aici 1 aug e ziua nationala asa ca avem liber. Am vorbit si cu cumnatii, vin si ei,Se anunta 30 gr sper as fie frumos si cald si sus pe munte.......giova de data asta sigur voi face poze, am aparat nou

v-am pupat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am uitat sa va zic... azi e a 5-a cand nu se uita Dani la desene . Cere jetix si spunem ca nu mai sunt desene si ciudat ca nu face scandal si nici nu urla.
Ioana si Dani e mai agresiv de cand se uita la desene. De asta i-am interzis sa se mai uite.
Pe copilul meu il doare rau piciorul, plange si sta intins in pat,
Nelu nu ii prea ii intra in voie .
Giova...la o adica venim acasa ca nu e mare lucru daca ajungem noaptea.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Neata fetele.
Silvia, imi pare rau de patania cu capusa, dar cu tratament adecvat eu cred ca o sa fie bine
Giova, imi pare rau si de Marco si lui sa-i treaca cat mai repede
Eu nu am chef de nimic.
Nu mai am rabdare la servici.
Astept concediu ca pe aer; in plus, mi s-a pus rau piticu sa plec de aici, dar inca nu stiu unde

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi de-afara, a mancat acum e la tv sper sa adoarma. Imi fac curaj, ca trebuie sa-i pun iar picaturi, sincer mie mi-e groaza.
Toanca ai facut o alegere proasta? esti satula de vrei sa pleci? nu e cum te asteptai?
Misto bancul trimis, si e numai bun, cu picaturile alea.
Mira si mie imi place Pipi- calze lunghe (asa il stiu din italiana). in Ro nu am vazut dvd-ul, pipi, picioare lungi o fi traducerea? habar n-am.
fain ca vine mama ta, daca aveti nevoie de ajutor si e mult de munca, musai. in plus, Diana e in Franta, nu? ai tai sunt in Ro, asa ca te pot ajuta pe tine acum.
Bianca e fain ca voi sunteti aproape de munte. mi-ar placea si mie un Predeal/Busteni orice, dar e departe si au niste preturi de-ti vine rau.
Oricum eu sunt mancata pe Monte Carlo. deocamdata raman la faza de vise, cu toate ca i-am batut un apropo lui Clau, macar 3 zile cand sarbatorim 2 ani de la casatorie. dar in alea 3 zile platesti cat pt. o sapt. in Antalya, asa ca......sweet dreams.

fug sa pun picaturi in ochi, of.....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Giova, bafta la pus picaturi.
Da, sunt satula pana peste cap de toti. Si sunt si suparata pe ei...
Se poate spune ca am facut o alegere proasta.
Maine facem si noi 4 ani de casnicie

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Matei inca nu a prins ''virusul'' cu desene animate.
Nu-l atrag si cateodata il mai intreb daca vrea sa se uite la desene si imi spune NU.....hotarat.
Asa ca nu insist

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:



rusine, rusine, rusine...si iar rusine..

dupa atata timp....sper ca nu ne-ati uitat, dragele mele.

imi era foaaaaaaaaaaaaaaaaaarte doooor de voi si de pitici/pitice...
la noi MULTEEEEE schimbari

mutat oras, casa, servici, concediu.....copii bolnavi( enterocolite ), lipsa net acasa....
nici nu stiu cu ce sa incep.

important este ca acum este bine si va fii si mai bine din septembrie.

eu la servici nu prea am net , adica sunt restrictionata....naiba stie, imi tot apare un semnal de alerta, asta este....imi asum riscul unei notificari.

imi place mult ce fac aici, la banca...e f interesant, palpitant, raspundere mare...treaba serioasa, ce sa mai.


cu bucurestiul m-am acomodat f bine, dar tot nu-mi place. apartamentul e mare si frumos si asteapta sa-l mobilam.

copii frumosi si nazdravani. am gfost la mare 5 zile . o sa pun cateva poza in drop acum sa-i vedeti. sebi vorbeste intruna...of ca ce mi-ar placea sa intru regulat ( in fiecare zi sa va povestesc imediat ce zice/face ceva). acum nu-mi aduc bine aminte. acum e la craiova , cu ai mei, iar edi este cu ai lui dani. vorbim de zeci de ori la telefon, imi raspunde el la mobil si imi spuen ce face, ii povestesc ce i-am mai cumparat pentru camera lui " la casa mare".

l-am inscris la o gardi particulara care se deschide din septembrie si care este la cinci case de blocul nostru. va stra pana la ora 18 ( pt cele interesate - 9 mili jumate )

edi este tot nebotezat...rusinea noastra....ii vom face insa un botez "de pomina" pe 23 august la moeciu in brasov cu ai nostri, cu nasii...cu totii.

incerc sa vad daca pot si eu sa citesc cat de cat din urma...si daca pot, revin cat pot de repede/curand

va pup cu maaaaaaaaare drag si dor, va doresc numai bine la spiridusi, sa fie feriti de gripe, enterocolite, tantari (giova am auzit ca la tm e nebunie cu tantarii), sa aveti parte de concedii frumoase si de clipe minunate alaturi de ei.


www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

eu cu pregatit papa pe ziua de azi...ciorba de pui si pilaf

papan nu se uita la tv nici 5 minute poate daca l prinde vreo reclama ceva

Mergi la inceput