Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

OANA, off de ce oare n-or fi vrand bebeii astia ai vostri sa se intoarca? Ai grija cu tensiunea!
DANA, bafta la doctor, poate scoatem majoretele, cine stie ,nu?
CRISTINA, bafta si tie la dr, poate astazi stabiliti si data.
Si o intrebare ptr mamici:daca sanii secreta prea mult lapte e musai sa ii golesti de surplus?

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita35+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Mesaj de la SURSULA pentru majoretele pepenicioase:



Intra in operatie la ora 13.



Bebe Tudor, sa vii pe lume sanatos iar parintii tai sa se bucure de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankuta_1982 spune:

Scoatem majoretele pt Sursula!


ankuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

bine v-am gasit la un nou capitol!

exact peste o saptamana, probabil pe la ora asta o sa fiu deja mamica!!!!

Cristina sa stii ca astept sa-mi comunici ce stabilesti cu doctoresa.
eu maine am un ultim control, luni am intalnire cu anestezistul si marti va fi marele eveniment :)

SURSULA iti tinem pumnii!

_

37+ cu ANA SOFIA

AMR 7 ZILE

Proiectul 2008 in derulare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Bravooo bebe Tudooor! Te asteptam cu drag!

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

CRISTINA sa fii sanatoasa si iubita!!!
CRISTINA26vad ca si tu mergi azi la dr, bafta si tie, poate s-a intors bebe
MINAtot nici un semn?..nici la mine..
ANKUTZA intra pe mailul comun de pe yahoo si ia de acolo ce numar de tel vrei de la fete daca vrei sa ne anunti...BUJO cam greu de intrat ca are grija FILIPOCU sa nu o lase prea des.Bafta maine!!!

pt CAMY si DARIUS

De NARCIS mai stim ceva? s-au acomodat fetele acasa?

39 si

CLARA ANDREEA


AMR6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Sursula tinem pumnii sa fie bine.


Dana, Mina si pt voi:


Am uitat sa va zic am vb ieri cu astia de unde am luat canapelele si cica pe 4 august le livreaza de la depozit la ei si pana pe 6 august maxim le avem acasa.
Si am verificat azi pe net si se pare ca ieri a ajuns scrisoarea cu actele la astia cu alocatia acuma asteptam raspunsul is curioasa cat dureaza.
Iar vineri merge Flo iarasi sa depuna pt acte speram ca nu se mai trezesc aia ca lipseste cine stie ce hartie. Uff am emotii sper sa rezolve odata si sa scapam de stresul asta.

-----------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si Amira Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

nastere usoara Sursula

eu am citit din urma da mare lucru n-m retinut.

Diarux si mie mi-a fost temama de inducere si pana la urma am scapat, poate nu va fi nevoie nici la tine. eu depasisem si termenul si peste cateva zile pleca si dr in concediu, si culmea norocului (de fapt era lucrarea lui Dumnezeu), cand s-a declansat travaliu la mine era si dr de garda.nici eu n-as opta ptr ceza decat in cazuri de urgenta.

noua ne-a cazut buricul la 3 zile in spital, si acasa l-am mai tratat o perioada cu alcool si baneocin pudra, nu mai stiu cine intreba.

Oana imi pare rau ca nici bb tau nu s-a intors, tinem pumnii poate, poate si ai grija cu tensiunea, odihneste-te.



GABRIELA de rasfatata mica IRINA PAULA (02.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Salut fetele!!

Am prins un moment de respiro, ca doarme matza. Azi a venit pediatra la noi, in vizita, ca azi facem 2 saptamani. Totul e ok, mai putin faptul ca aparent Miruna s-a nascut cu predispozitie de luxatie de sold, asa ca pana la 3 luni va trebui sa poarte niste chilotei speciali, ca sa stea cu picioarele departate. Sper sa gasesc de cumparat, altfel va trebui sa improvizam. Voi ati auzit de astfel de chilotei?

SURSULA, ANKUTA NASTERI USOARE SI BEBEI SANATOSI!! BAFTA!!




Ma in continuare la Dumnezeu sa aiba grija de Camy si Darius, sa se faca bine amandoi!! Doamne ajuta!!

Fetelor, voi cu cat ati cumparat cantarul? Ca eu am gasit numa cu 4 milioane, si mi s-a parut enorm de mult...noi nu avem atatia bani...Stiti voi de undeva de unde se ia mai ieftin? Daca da, please , ca is curioasa si eu cat papa fata.

E normal ca Miruna mea sa se agite atata in somn? Da din manute si picioruse, deschide ochii, si invarte, apoi iar doarme nemiscata...

Azi e ziua cea mare, ii facem baitza in vanita, ca pana acuma ne-am facut curaj

Gabriela tu ziceai ca fetita ta sta treaza in timpul zilei? Ca si a mea face la fel...ii ia tare mult sa adoarma, noi o plimbam prin casa, o tinem la aer pe balcon, ii vorbim, ne jucam cu ea si o obosim. Eu prefer sa nu-i dai chiar imediat de mancare, o las 2 minute sa planga, sa oboseasca, si sa doarma mai mult.

Gata, ma duc sa fac un dus daca tot e liniste pe front.
, sper sa mai intru!


Dia mami de Miruna 15.07.2008

poze
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankuta_1982 spune:

dia eu despre chiloteii aceia speciali nu stiu dar eu si soramea avand aceasi afectiune ca bb tau pe noi ne-au tinut in aparat ghipsat cu picioare departate tot pana la trei luni!

ankuta

Mergi la inceput