Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Pai eu am acasa..o sa pun si eu diseara daca e...

Justme 17+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

quote:
citat din mesajul lui cristi_2003

mai fetelor

petse tot zice ca ar trebui sa ne straluceasca pielea, sa radiem, sa avem o maciuca de par bogat si stralucitor...

la voi e asa ceva? ca io am tot asteptat sa radiez da nu vad nimic special

16+ cu Traian Carol

the greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png



cristi, esti foarte tare!
nici eu nu ma prezint cu nimic deosebit in plus.
atata ca nu-mi mai pot purta blugii ca-mi cad rau de pe mine, la curele tre sa-mi mai fac gauri. Mi-as lua alte haine, dar nu cred ca e momentul, ca parca vad ca peste o luna-doua imi raman stramte. Asa ca in ultima vreme merg pe strada cu mainile bagate adanc in buzunare, sa mai ocupe din spatiu

Jasmi 11+
way to go
BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

la mine nu se vede burtica deloc

Jasmi 11+
way to go
BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Vreau si eu sa va vad burticle!! Unde le vad? Tin minte ca a deschis cineva un album on line, ma insel?? Vreau si eu useru-ul si parola. Multumesc anticipat!!
Eu nu am cu ce burtica sa ma laud... doar cu sunculite... asa ca mai tarziu cand creste buburuza.

Adina & Luka& bobita din burtica
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu imi fac poza diseara ca vreau sa am amintiri sa i le arat lui bebe cand o sa fie mai mare si o pun pe net - nu stiu de albumul comun...

io parca stiam ca am 14 saptamani - hihi, trece repede timpul

16+ cu Traian Carol

the greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!

M-am intors si eu din concediu!

Nu am apucat sa citesc nimic din uma, sper ca sunteti toate bine, la fel si puiutii.

Noi am stat 12 zile la mare, a fost super bine, am facut plaja, baie (doar cateva bai eu, ca in primele zile a fost cam rece apa), am dormit mult, ce mai, ne-am relaxat.
Pe drum mi-a fost insa cam rau, la dus am avut contractii iar la intors mi-a fost o greata de a trebuit sa oprim de vreo 5 ori ca sa nu vomit in masina.
Acolo m-am simtit bine cu exceptia unei zile si nopti cand m-a durut burta rau, era cat pe aci sa ma duc la spital, dar nu m-am dus fiindca nu stiam ce sa fac cu Ioana care nu ar fi ramas singura cu ta-su. In fine, nici acum nu stiu daca erau contractii sau dureri de stomac, cert e ca pana la urma au cedat la no-spa.

Azi ma duc si eu la eco, apoi la control, fac si TT. Am niste emotii ...


Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 12+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare burtici,

Am venit de la dr. de unde L_AM VAZUT PE "FLUTURAS"
De cand asteptam asta... si acum sa povestim... avem un medic nou, ca dr. Niculescu ne-a pasat acum, tot e bine decat il luna 9-a, il cheama Cristescu Ciprian, si mi-a raspuns la toate intrebarile. Mi-a dat nr. de tel. de acasa, de la spital si de mobil.. Mi-a dat sa fac un set de analize, si a fost foarte dragut.... Sper sa ne intelegem ok...
Eu am burtica.....dar pt ca am plecat cu cateva kg in plus in sarcina... cam 8-9.. ...

Selene pentru clinica Fortis: este mai sus un pic de Manastirea Casin, adica mai mergi spre agronomiei, dar nu mai stiu daca a doua sau a treia straduta pe partea cu Facultatea de Agronomie este. Se numeste strada Constantin Sandu Aldea, la numarul 86. E o vila. Eventual cauta pe net strada in hartile online pentru Bucuresti , ca eu asa am procedat ca sa-mi dau seama pe unde este.Mie nu mi-au cerut trimitere sau altceva, dar le-am spus ca eu vreau sa fac echo de 12 sapt, ca sa vad pliul nucal... si pe bb...
Sper ca ai inteles ceva din tot ce-am scris...



Poze ..

10+ Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Bine ai revenit Naty!

E tare bine in vacanta. Ne relaxam si noi si bebe.



Bee13+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

Buna ziua ,fetele!!
Ce faceti,cum sunteti?eu astazi se pare ca mai bine,cu exceptia ca am un somn in mine de numai pot!astazi am fost la dentist s-a uitat la mine in gura si zis doar ca perfect si ca ma astepata pe 7 noiembrie sa imi faca o curatire,mi-a recomandat o perie mai moale si o pasta de dinti speciala(inca nu m-am dus sa le cumpar)!

Carmen _ma bucur mult pt tine,vai abia astept si eu azi intr-o sapt am programarea !hai mai spune-mi cum arata acuma?cat este de mare? te pup si te felicit!

Dark_f dragutza mobila,imi place si mie!si eu tot la lemn m-am gandit,lasa ca e bine ca le-ai cumparat ai mai scapat de o grija!

Crsti_ eu ce am observat la mine e ca am unghiile mult mai tari si cresc mai repede,parul la fel il spal la 1 zi jumate doua+si asta creste mai repede!la fata ma vad mai deschisa!in rest ma balonez ca o broasca in gusa...groaznic cum bag ceva in gura hop si burta!cu toate ca nu m-am ingrasat nimic,dar na asta e!

Naty bine ai revenit!

Roxana?Veronica?ela?pe unde umblati?

Smaranditza cum esti?ti-ai revenit?asteptam vesti de la tine!

10+

edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edinutza spune:

A si am si eu o intrebare putin stupida,dar ma intereseaza,o adresez celor care stiti deja ce aveti in burtici si celor care au copii!
Este adevarata faza ca daca ai tzitzica stanga mai mare este fata s daca e dreapta baiat?sau daca dormi pe stanga e baiat si daca pe dreapta fata?nu radeti de mine am citit si eu aici pe site si ma gandeam sa vad daca e asa!asta la mine ar insemna sa am fetita !
va multumesc inainte pt raspuns!
Bee_stai linistita nu te stresa fara rost si cel mai bine e sa numai citim si noi de boli si de toate astea,ca in loc sa ne zideasca ne darama!
Tuchi_ma bucur pt rezultatele tale!!

10+

edi

Mergi la inceput