Mamici de pepenasi de iulie - august 2008 (117)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Gata ca nu mai apare nimeni la orizont,fug in pat sa ma joc cu bebelina poate se3 trezeste si zice:"Azi vreau sa o vad pe mami!"DOamne ajuta-ne!
39

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

'mneatza

Ce zi festiva cu multi sarbatoriti e azi!

Morcoveatza- La multi ani si muuuuulta fericire

Flo, Vicky, Biri- Pepenashii vostri au implinit deja o lunita!! Sa va traiasca mari, sanatosi si voiosi (ca frumosi stim cu totii ca sunt)

Ana- cum te-ai distrat cu fetele?

Ruxandra- sa-ti fie de bine berea! Nu se uitau babele crucis la tine?

Mirunica doarme linistita acum. E ok daca inca nu i-a cazut buricutul? Azi face 9 zile.

Doamne ajuta sa fie bine bebe Darius.

Pupicei tuturor

Ralu
39+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Fetelor, am pus si eu ceva pozici cu Mirunica pe contul de pepenasi.

Pupicei

Ralu
39+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata,

Daniela La muuulti ani! Sa ai parte numai de lucruri frumoase alaturi de familia ta!

Ana pai asa fac mai..e un soi de protest secret al bebelusilor. :) Cum spunea si Anka, au multe gesturi secrete bebeii astia:)) Cum te-ai distrat? Pozeee?

Ralu e o scumpa Mirunica. Iar poza cu berea e mortala.:) Auzi? Nu schimbi si tu semnatura?

Mina hai ca tin pumnii si poate astazi isi zice Andreea ta ca vrea sa vina la mami!

Carmenela felicitari pt steluta dar mai ales pt ca ai scapat de soACRA!

Pupam fetele si ne auzim mai tarziu!

La multe lunite bebelusilor sarbatoriti! Sa fiti sanatosi, puiutilor!

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrey2008 spune:

RALU si eu nasc tot la Bega.Ce conditii sunt?Ce preturi?
CARMENELA felicitari ca ai scapat de soacra,a mea de acum tre sa vina ca e plecata la munca in spania si vine in fiecare an in luna august acasa,macar bine ca nu sta cu noi,dar oricum are un stil de cred ca o satoata ziua.
Merg sa ma mai uit la poze cu bebei,sunt asa simpatici toti.

Ioana35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Ioana- e nashpa rau daca nu ai loc in rezervele lor de lux (eu nu am avut norocul acesta). Am stat 6 persoane intr-o camera (gravide amestecate cu proaspete mamici), nu aveau patuturi speciale de bebelusi si acestia stateau cu noi in pat cand ii aveam cu noi. De mancare nu stiu ce sa iti spun pt. ca nu am mancat nimic de la ei. Partea buna e ca nu e foarte cald.
Medicii sunt super ok, neonatologii sunt foarte foarte buni. Nu iti arata nimic nimeni daca nu mergi peste ei(eu am avut probleme ca refuza sanul Miruna si am chemat pana la urma 3 asistente si 1 doctor sa imi spuna ce nu fac bine- nu ca ar fi ajutat, dar pana la urma au venit).
Nu vreau sa te dezamagesc- poti fi sigura ca din punct de vedere medical va fi foarte bine, dar conditiile lasa de dorit. Dar sunt totusi doar 3- 4 zile care trec foarte repede.

Daca te mai pot ajuta cu ceva info zi-mi pe pm (sa nu innebunim fetele de cap).

Pupicei

Ralu
39+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Sun- Yes ma'am! Schimbat semnatura Multumim de aprecieri

Ralu
mamica iubitei Miruna Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Asa te vreau! Serios acum, e scumpa foc Mirunica! Am o vaga impresie ca seamana cu amandoi...m-am tot benoclat in poze. Ar fi printre putinele fetite care nu-s copia lui tati!

Plecam la biserica!

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Buna dimineata!!!

Daniela( Morcoveatza), LA MULTI ANI!!! Sa fii fericita si implinita alaturi de bebe Nicholas si sot!!!

Carmenela, ce soacra " misto " ai!!! Credeam ca ai " disparut " de pe forum din alte motive....Ce mai face Lupa???

Ralu, ce scumpica e Mirunica!!! Imi place atta de mult poza in care zambeste sau mai bine zis, rade!!!1 E o haioasa si jumate!!!

Mina, tinem pumnii , poate, poate o vrea bebelina sa vina sapt asta!!!

La noi azi e zi de primit musafiri...






Cristina 36+ ,cu Mihai Daniel

AMR 22 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Neatza!!

MORCOVEATZA sa fii sanatoasa si iubita!!!!

Eu m-am trezit mai bine azi, am sentimentul ca bebita si-a schimbat pozitia si s-a catarat in coastele mele in loc sa coboare...aseara soacra-mea venind in vizita s-a speriat ca nasc noaptea si nu a mai plecat acasa, a dormit aici...cateodata ma invinuiesc ca nu-mi place femeia asta..dar na, toti oamenii cu piticii lor!!!

Ma duc sa ma uit la poze...sa mi se faca pofta sa-mi tin bebelina in brate ca tare m-a mai speriat aseara!!!

ANA s-o fi invatat Maria cu fetele, si nu i-a placut lipsa ta...


38 si

CLARA ANDREEA


AMR8 zile

Mergi la inceput