LMA! Inimioare de iulie - august 2005 ! (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


De-ale lui Robert...

Azi dimineata stateam amandoi in balcon, jucandu-ne cu morishtile... profitam de vantul de afara ... Si... vine si bunicul sa stea si el cu noi... Face Robert catre el, foarte serios: " Du-te inapoi la fighia (sufragerie) ta! Ma'sh, ma'sh (adica marsh, ca la catei )!" . Adicatelea: "du-te in sufragerie, la tine in camera... ca eu ma joc acum cu mami, nu cu tine!" .






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:



Pentru fetele care vor sa-si reaminteasca poznele lui Robert... am deschis un subiect aici (la sectiunea forumului, intitulata "Poznasii sunt mereu in actiune"):

Mi se spune "argint viu"...

Sper ca nu va suparati pe mine ca le-am adunat... sa se mai amuze si altii ... Oricum, o sa scriu poznele lui si aici !!!


Va doresc o duminica placuta ... pe mai tarziu...





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Hai mey fetelor!!! Iar ati disparut ?!??
La mine plouuuaaa ... plouuuaaa ... plouuuaaa ... si iar, ploua !!! De vreo 2-3 zile... tuna si fulgera !!! Afara, mey ...
Mai dati si voi un semn de viata!!! Daca nu... chiar ca-mi iau jucariile si plec !!! De ce nu ?!?


Sa stiti ca... eu ... si iar, ... siii... ... paaaaaaaaaa !




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Neta fetele!Cam greu ne-am miscat la acest inceput de saptamana...La mine la munca e o nebunie...am de lucru o gramada,se cunoaste concediul,plus ca o colega a intrat si ea in vacanta si i-am preluat o parte din atributii...

URAM SI NOI LA MULTI ANI,SA FIE SANATOSI SI CU NOROC PENTRU COPLIASII ANIVERSATI IN WEK-END!!!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Si cum asatzi este 29,sunt o mamica fericita :

LA MULTI ANI,SA CRESTI MARE SI SANATOASA IUBITA MAMEI!!!SA DEA DUMNEZEU SA AI PARTE DE STROPUL DE NOROC NECESAR IN VIATA SI SA NU UITI CA MAMI SI SURIOARA TA STEFI VOR FI TOTDEAUNA LANGA TINE!!!TE IUBIM MULT,ZANA DULCE!!!

Nu-mi vine sa cred ca acum trei ani o aveam inca in burtica pentru cateva ore,iar acum este o fetita cocheta si care se pregateste de gradi...Doamne ce repede trece timpul!!!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Cryna multumim de capitol!Cat despre Robert...e un dulce!Cred ca te-ai gandit tare bine sa aduni poznele intr-un capitol special,cum sa ne deranjeze...
Ema am citit si ne-au bine dispus si intamplarile voastre hazlii!Sper sa aveti rezultate bune la analize si sa scapati cat mai repde de griji!Va tinem pumnii!!!
Marami pai...ia ganditi-va sa faceti rost de un ponieu

Nu am apucat sa pun inca pozele,daca se va ivi ceva timp sper sa reusesc intr-o zi-doua.Va pup si fug la treaba!!!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

emaaime dar ce probleme are Oana?

Anis ne vedem sambata la ziua lui Ingrid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




"LA MULTI ANI!"

ANDREEA CODRUTA - Nicoll Mada.



Sa cresti mare, frumoasa, sanatoasa, poznasa siii... SA IUBESTI SI SA FII IUBITA MUUULT !!!






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Despre cum ne iubim noi ...

Deci, metoda este cam asa: Robert in brate la mami, cu capul pe umarul lui mami... mami fiind ori in picioare ori culcata in pat... facandu-ne "mai-mai"... sau zicandu-ne "te iubesc" ...

1. Aseara, eu stateam in pat cam pe-o rana... pe-o parte adica ... Si vrea Robert sa ma iubeasca... siii... aluneca la vale, jos langa mine , in pat... Eiii... si ma cearta el: "De ce nu v'ei sa te 'ube'c (iubesc adica) mami?!? Hai, lasa-ma sa te 'ube'c!!!". Si ma pune sa ma intorc... la "iubit" .

2. Si noaptea, cand nu poate sa adorma, cere la "iubit" ... Intr-o seara, eu incercam sa adorm culcata pe burta... Siii... face Robert dintr-odata: "Mami, hai sa te u'be'c!". Si se opinteste in mine sa ma intoarca cu fata-n sus . Adica, sa iau pozitia de "iubit" ...






"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

La Multi Ani, Codruta multa sanatate si multe bucurii !

Am intrat sa las pozele promise, am pus ambele tururi... prea mult nu pot sa stau pe la calculator, sorry... sa fiti iubite!

Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput