Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am fost in parcul de linga primaria de la Obor in dimineata asta cu copiii. M-am dus si ne-am uitat la mirese, la porumbei, la fantani, s-a dat Andrei in toate leaganele, i-am luat lui Andrei toate prostiutele (morisca, baloane, masinuta, ciocan :)) ) ca era un mos asezat strategic linga terenul de joaca , cu o taraba cu prostioare, si n-am avut scapare. Cine vrea, vede si www.dropshots.com/gabitzam3#date/2008-07-26/11:29:35" target="_blank">poze.

Raducu a trecut si el de 5kg, l-am cantarit de dimineata. Am rezistat pina acum sa nu-l cantaresc mai devreme de o data pe saptamana. In poze am bagat si eu de seama ca a facut facute si gusulica

Nu in ultimul rand vreau sa-i urez Inei la multi ani fericiti si o viata plina de bucurii impreuna cu Iasminuta si tati de Iasminuta, sa le mearga totul din plin si toata lumea sanatoasa ( si grasa )

Si avem si noi poza cu urs Ar trebui sa facem o galerie de poze de mugurasi si mladite cu ursi


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

quote:
citat din mesajul lui cleo78

www.youtube.com/watch?v=CV49-FNAoOU" target="_blank">buna dimineatsa, va iubesc
in fiecare zi tot cu tine ma trezesc

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii



asta e cantecul pe care i-l cantam eu fasolicii mele cand era in burtica

[quote]citat din mesajul lui Reallaura

Ah, Cleo, si Mircea a primit un urs mare, dar mi-e teama sa-i las singuri sa nu-l sufoce ursul. ca e cat el. Ia uite cata
URSUL

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

si noi avem unu' la fel da' pink...da' eu cred ca e soarece

diseara partyyyy!

pupi u all!

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

povestea nasterii - http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124063

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Am pus si noi, pentru cine doreste si are timp, niste poze noi


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

la multi ani frumosi si buni, ina!

si vroiam sa mai intreb...voi ati facut ceva ca sa treaca mai repede crstele de lapte? eu stiam de la puericultura ca trec de la sine da' o fi fost veche cartea de curs ca avem 5 saptamani si tot nu au trecut...

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

povestea nasterii - http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124063

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

quote:
citat din mesajul lui gabitzam

Am fost in parcul de linga primaria de la Obor in dimineata asta cu copiii. M-am dus si ne-am uitat la mirese, la porumbei, la fantani, s-a dat Andrei in toate leaganele, i-am luat lui Andrei toate prostiutele (morisca, baloane, masinuta, ciocan :)) ) ca era un mos asezat strategic linga terenul de joaca , cu o taraba cu prostioare, si n-am avut scapare. Cine vrea, vede si www.dropshots.com/gabitzam3#date/2008-07-26/11:29:35" target="_blank">poze.

Raducu a trecut si el de 5kg, l-am cantarit de dimineata. Am rezistat pina acum sa nu-l cantaresc mai devreme de o data pe saptamana. In poze am bagat si eu de seama ca a facut facute si gusulica

Nu in ultimul rand vreau sa-i urez Inei la multi ani fericiti si o viata plina de bucurii impreuna cu Iasminuta si tati de Iasminuta, sa le mearga totul din plin si toata lumea sanatoasa ( si grasa )

Si avem si noi poza cu urs Ar trebui sa facem o galerie de poze de mugurasi si mladite cu ursi


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)




am vazut pozele. Azi la ora 11 30 am mers si io in Obor la cumparaturi. Nu e treaba curata, io zic ca ne urmareshti!!! . Acum, sa zici care din cei 2 feciori e vinovatul

despre ofertele de 'incuscrire', e atat de magulitor... tati a decis ca asteapta cel putin 5 oferte, sa faca o evaluare & analiza de piatsa !! Ca parca o sa fie cum vrem noi...

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

quote:
citat din mesajul lui MissParker

Am pus si noi, pentru cine doreste si are timp, niste poze noi


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii




vazut pozele de MissP+ Gabitzam. Frumoshi si Folcoshi!
Intrebare catre mamici de folcoshi: cum reusiti sa spalati gatul copiilor? ca piticania mea nu ii place DELOC sa ii ridic capul sa ii vaz cutele, si a mai tyranspirat, s-a iritat... e chinul de pe lume la baie cu asta. Si dupa aia nici ca o mai linishtesc...



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ha, Cleo, ar fi fost chiar culmea sa ne intalnim iar Si m-a batut la un moment dat asa un gand sa intru in magazin, dar m-am razgandit. Ce ti-ai luat din Bucur? Eu eram curioasa de haine de bebici. Lui Andrei aproape nu-i mai sunt bune hainutele si tre' sa trecem la nivelul urmator.

Miss, vazut poze cu David, super tari!

Maitreyi, eu la Andrei pentru crustele acelea de pe cap am folosit o crema pe baza de acid salicilic si vaselina alba preparata direct la farmacie, dar nu mai tin minte concentratia, parca 2%. Ii dadeam cu o jumatate de ora inainte de baita. Ramanea cam unsuros nitel pe cap, dar i-au trecut destul de repede.
Cred ca este de la Mustela o crema pentru asta de asemenea.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

miss vazut si eu pozici cu david !!!e tare aia cu piciorusu...

Mamicuta de fluturas Amelia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Fetelor, voi pe caldura mare le dati si apita cu lingurita la bebei, nu? Adica apa minerala din aia fara acid...


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Felicia, eu in afara de tzitzi nu i-am dat nimic altceva, nici apa, nici ceai. Dupa cat de mult umple pampersu' eu zic ca e bine hidratat si cu atat.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput