Mamici norocoase de sept-oct 2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

babytza felicitari, sa fie un cap plin de vesti bune!!!
bitza imi pare rau ca a trebuit sa stai internata, dar macar esti bine acum, iar daca luca e bine...
eu va invit la snitele de pui cu cartofi nature si muraturi de casa
ai mei au plecat afara, iar eu cica am ramasa sa fac treaba prin casa

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Babytza multumim de capitol nou, ai reusit!!
Raportez una bucata colet de pe Laredoute sosit astazi, de bucurie nici n-am mai apucat sa intru pe forum. Pentru fetele care intrebau, este comanda din 2 iulie - am avut 2 in aceeasi zi dar a sosit numai cea mare.
Andy galro, Laureta, Kid, Alina, tzitziri, Iepurila, Corrina multumesc pentru aprecierile la adresa camerei bebelinei . Inca nu e terminata dar sunt multumita, mai ales ca am asteptat 7 ani sa avem casuta noastra cu camera speciala pentru bebe.
Kid cand ne pui poze cu camera printesei mari? Multumesc mult de urari, si noi am vrut sa luam si dulapiorul in trepte dar nu mai avem loc, e destul de mica camera. Perdele n-am apucat inca sa caut, multam de pont, vazusem unele dragute in ikea dar nu le mai aveau pe stoc.
Andy g bafta la doctor si felicitari pt schimbarea semnaturii!!
mary bafta la dr!
tzitziri ma bucur ca ti-a sosit coletul, sa le stapaniti sanatosi si asteptam poze cand poti!
zambetmic bine ai revenit!
Monica mamica sa se simta mai bine, imi pare rau ca te-ai imbolnavit si sa stii ca eu chiar ma intrebam unde esti ca stiam ca esti in concediu si ma miram ca nu intri. Imi pare rau ca nu am apucat sa si scriu lucrul asta, oricum iti doresc multa sanatate! Pt greata cum a zis si Felicic, exista Emetin din plante, cu ghimbir, poate la tine functioneaza.
Eva multumim de vestile bune despre Anca! Cred ca deja i-ai transmis ca ii suntem alaturi si ii tinem pumnii sa duca sarcina cit mai aproape de 40S.
Mimihoo bine ai revenit pe la noi, multumesc de urari si de aprecieri, sa treaca durerea. Nu l-ai intrebat pe dr daca poti lua si no-spa?
Felicic , stiu prin ce treci ca si noi ne chinuim contabila saraca cu intarziatul actelor.
Corrina felicitari pentru bebe grasun si ma bucur ca nu ai probleme cu tensiunea, sigur ai patit ca July, tensiune de cabinet sau mai bine zis de sperietura.


Chiar asa, eu ma tot intreb de cateva zile pe unde umbla unele fete de aici dar nu apuc sa scriu despre asta, asta nu inseamna ca nu le duc lipsa. Sa stiti ca cel putin in cazul meu, daca nu va strig pe forum nu inseamna ca nu ma intreb unde sunteti sau chiar ma ingrijorez, dar nu am mereu timp sa scriu tot ce-mi trece prin capsorul meu aiurit de gravida. De exemplu acum ma intreb cum a fost la concertul la care a fost July, daca ea e ok, ma tot intreb pe unde umbla Nerantula, Bitza, Mimihoo, Ilia, Boo, dar nu numai ele, sunt multe fete care imi sunt dragi si lipsesc dar nu mi le pot aminti pe toate.

Ma bag si eu la






32+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

CD, Andy.p, multumesc!
Freshanana, eu sunt exilata in dormitor in pat, azi terminam si cu gazul si centrala...acum fac ultimele legaturi!!
In bucatarie e adevarat santier...sotul a demolat debaraua si pune alea pt rigips...ei, dar tot mai bine e acasa!!

34+LUCAS
AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Bitza ma bucur ca ai trecut peste ce a fost rau si acum esti bine. Stai cumintica si nu te agita !!!!

Eu ma gandeam si la Clau ca nici pe ea nu am mai vazut-o....Sa speram ca toate absentele sunt bine si se distreaza departe de net....

Valentina 29 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Pana am scris eu kilometrul de mesaj ai aparut - Bitza imi pare rau ca ai stat in spital dar ma bucur ca ti-a scazut pana la urma tensiunea si ca Lucas e bine. Stai linistita in pat ca terminati repede si cu santierul si sa vezi ce bine o sa fie atunci acasa!

De Clau a zis Felicic ca nu are net pana la sfarsitul saptamanii dar ca e bine ca si de ea mi-e tare dor.

Nusha, Alina ma terminati cu mancarurile voastre !
32+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Mami de Alexaeu ma inscriu la snitele si piure.As vrea si eu muraturi dar n-am voie!!
Andreea-and, am admirat si eu pozele camerei bebelinei si lucrusoarele..super totul, la fel am admirat si pe ale lui Khristin!
Ale mele sunt inca impachetate toate!Despachetez eu dupa ce terminam cu santierul
Babytza. Clau e ocupata cu mutatul si zicea ca nuare net la noua locuinta..sper sa nu ma insel!!

34+LUCAS
AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Bitza, bine ai revenit acasa! Imi pare rau ca ai fost in spital, important este ca e bine totul acum! Incearca sa tii in frau tensiunea! Tu mananci f gras sau sarat? Ai grija de tine! Si gandeste-te ce frumos va arata casutza voastra si camera lui Lucas! Asta te va linisti!

Nusha, m-ai dat gata, mai bine nu mai intrebam. Si ca sa fie totul frumos si tacamul complet, mai vorbesc si Alina si Bitza de cartofi, piureuri si snitzele, fff tare! Fetelor, voi atentati la titlul Nushei?

Boo, pe unde tot umbli?

31+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 57 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

eu va astept la masa:)
bitza, da' spune tu sincer, ai desfacut vreun cadou din cele de la fostul tau sef?

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Fetelor ce am uitat sa va intreb. Cum stati cu greutatea?
Doctoritza mea zicea ca bebe este foarte bine devoltat dar eu sunt slabanoaga.
Pai ieri cand m am cantarit aveam 66.7 kg deci 12.7 aproape 13 kile luate si mai am pina la sfarsit.
Mi a schibat elevitul cu Supradyn.
La voi cum este?






Laureta bb2 31+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Bitza bine ai revenit. Nu fi suparici ca ai stat in spital e cel mai bine sa te monitorizeze pentru linistea ta



Laureta bb2 31+ si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput