Mamici norocoase de sept-oct 2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

quote:
citat din mesajul lui nushulica

deci sa va zic meniul dar sa nu ma bateti ieri am facut(si mai am inca) tocanita de ardei copti cu smantana , ciuperci si ficatei de pui la gratar iar azi fasole cu ciolan afumat ca nu mai puteam de pofta si am mancat cu castraveti murati(de astia noi pusi acum 2 saptamani)

desert nici nu va inchipuitilapte cu mamaliga ca la mamaia la tara!

ies ca ma trezesc acush cu cateva rosii in cap

iepu pai recidiveaza mama ca si eu ma duc saptamana viitoare astept fonduri!



28+ DAVID-MIHAI



Deci...diseara ma duc la berarie germana si pap ciolan...

Valentina 29 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

vaaaii Nushu m-ai omorat,nu ti-e mila de mine?

32+bbelina
AMR 8 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

am mancat si eu pepene ca m-ati zapacit...apropo in voi cat pepene "intra" la o masa? ca eu inainte bagam si jumate de pepene o data dar acum pot o felie jumate maxim nici macar 2

fetelor nu ma bateti dar voi m-ati intrebat de papica si eu v-am zis



28+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

nushu eu am ciorba de fasole cu afumatura, tot pe acolo
ce suna bine e tocana de ardei cu smantana. ardei copti cu smantana nu am papat niciodata. e mancare moldoveneasca ?

34+

AMR 41 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

M-am luptata cu camasa...., am reusit sa o calc...daca aud vre-un comentariu de la sot...., chiar am calcat si pt mine o bluza Nu ma mai incape mai nimic...asa ca am o rochie..o pun pe post de bluza cu colanti scurti...fusta de blugi (special de gravida dar marimea S) s-a dus....
Cumparam un cadou pentru un cuplu care da petrecere in seara asta, se muta in Canada forever, tre sa fiu eficienta ca altfel....ma stie si naiba cu sotzu care uraste shoppingul (cred ca d-aia ma lasa el sa fac ce vreau cu cardul pe LR)

30s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare burtici!
Am revenit....am lipsit motivat!Am stat in spital!
V-am zis ca imi gasise dr tensiunea mare si mi-a zis sa merg la maternitate sa ma monitorizeze.Marti toata ziua si miercuri pana la amiaza tensiunea mea a ramas tot mare cu tot tratamentul.Dr n-a vrut sa ma lase acasa, a zis ca e riscvul prea mare pt mine si pt bebe si mi-a zis ca-mi schimba tratb si dak e mai bine joi ma externeaza.
Nu va zic...miercuri am facut depresie..nu ma puteam opri din plans..tel imi suna mereu si eu boceam la toata lumea!!Jale mare a fost!!!
Cu noul tratament am ajuns la o valoare acceptabila si m-a externat cu conditia sa imi monitorizez eu acasa tensiunea si sa iau trat si s-o sun in caz de probleme!
Cum am ajuns acasa tensiunea mea a fost ok, n-am mai luat nici o pastila...am fost azi la cardiolog si mi-a facut ekg si ii apare un suflu sistolic, care poate fi de la sarcina in rest totul ok!!Sapt viitoare merg sa fac si o ecografie cardiaca(ce-o fi si asta?!)si mai vedem.
Pe 1 aug am iar programare la gineco ca de acum merg saptamanal!!
Ce sperietura am tras...dar Lucas "nu mai poate de bine" asa mi-a zis dr!

34+LUCAS
AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

bitza ne-a fost dor de tine
uff nu ma asteptam sa povestesti asa ceva, credeam ca esti in mutari si abucur ca ti-a dat drumul acasa, spitalul deprima uneori
ai grija de tine si stai linistita


34+

AMR 41 zile !!!

puiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

cuscra sunt convinsa ca arati ff bineCe ati cumparat pana la urma,sau acuma urmeaza?
bitza imi pare rau ca ati stat in spital,principalul e ca sunteti bine amandoi

32+bbelina
AMR 8 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

bitza sorry ca ai fost in spital
ma duc sa imi incalzesc apa, ca asa e la bloc..nu e apa calda
va puppppp, seara buna


30s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Aaaaa...conditiile in maternitate erau sub orice critica
Macar la sectorul de travaliu si salile de nasteri sunt modernizate ca aici unde am stat eu era JALE!FAceau infirmierele curat dar nu era varuit si wc-urile erau de pe vremea lui Papura Voda ce sa mai zic?!Oribil!
Personalul, in schimb e super ok...isi faceau treaba fara sa astepte nik..nici nu am dat nimic si nici fetele din salon nu dadeau...deci fara spaga...n-as fi crezut!!
Am DPN nou-21 august, dar eu merg tot pe cel vechi 3 sept ca eu asa am socotit ca stiu exact data conceptiei!
Pupici tuturor!!!
Am citit vestile bune despre Anca si Carla si ma bucur din suflet!!
Nu va mai certati...please...ca-mi creste tensiunea!!!
pooooooop!!

34+LUCAS
AMR 6 saptamani!!!

Mergi la inceput