Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Sa nu ti-l urci in cap cu testul de la Medlife.
Daca tot esti decisa sa nu faci amnio , nu are rost sa iti tensinezi relatia cu el. Afara de cayul in care va insista o amnio doar asa ca sa mai cistige experienta in procedura asta care la noi oricum e relativ noua.

Iar daca e netul...hehe , ma bucur ca ati dat anunt. Sa aveti bafta !

quote:
citat din mesajul lui andreyutza

Mirtha, iubita, 10.500.000 NET, nu brut. deci bani in mana ca sa fim intelese. pai deja am dat anunt. cautam alta fata. in ceea ce priveste amnio, nici nu ma gandesc. cum am spus, la medlife mi-au iesit bune analizele. la doc meu au iesit aiurea pt ca nu au fost facute cum trebuie. cu doc inca n-am vb, am programare pe 4 aug la el. sunt curioasa ce-o sa-mi spuna. mama zicea ca ar merita sa merg cu analizele de la medlife la el si sa-i demonstrez ca analizele sunt bune.

A aparut minunea in viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
18+



Mirtha 26+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

andreyutza vb Mirthei dupa cum te invarti parca suna a amnio...neprofesionisti trag la tine bag de seama..oricum cel mai relevanta e echo morfo de trim II aia sa iasa bine ca apoi cadeti la un acord cu dr...sanatate
cat despre vanzatoare ma alatur fetelor out si n-am cuvinte...auzi la ea de nesimtita eu primesc banii aia si imi bat capul cu toti nebunii la liceu si am ore si dimineat si dupa amiaza..si conditii mizere...si numai vb...out daca nu ii place... te pomenesti ca o fi ea patroana si tu femeia de serviciu ?//?????????
loren@ hai ca dau eu cu apa sa fuga gandurile...si apoi si eu in primul trim am avut herpes pe buze deci....revin cu Dumnezeu inainte
24+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

fetelor de ieir dupa-amiaza am niste palpitatii de zici ca-mi sare inima din piept. o fi de la cafeluta bauta in ultimele zile? dar era fara cofeina, sau cel putin eu asa am cerut-o. nu prea ma pricep pt ca eu nu beau cafea niciodata dar acum nu stiu ce m-a apucat cu pofta asta.
si mai sunt totusi ingrijorata ca nu-l simt pe bebe asa cum cred eu c-ar trebui. il simt foarteeee usor si destul de rar. al meu sotz zice sa ma linistesc ca atunci cand o sa inceapa sa dea o sa-l rog sa se opreasca dar cand se va intampla asta oare??? voi cand l-ati simtit bine pe bebe?

A aparut minunea in viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

andreyutza pai bb misca cand vrea muschiul lui dupa sapt 22 il vei simti mult mai bine de ex acuma ma bate de zor..bum, bum
cat despre palpitatii te pomeni ca ai si tu tensiune, daca nu sti dute si vezi cat o ai...si apoi vezi tu ce tratamen sa ei daca e nevoie...la mine a trecut cu magneb6 multe din bubele mele....
bebecris felicitari de rez bune ...cat despre echo de trim III l-am intrebat pe Pelinescu si a zis ca e optional nu e obligatoriu....obligatoriu doar daca la cel de trim II a aparut ceva suspect...acuma na doctori si doctori, pareri si pareri, atitudini si atitudini...dam cu banu
24+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreyutza spune:

Mirtha, loren@, elilov pai asa am zis si eu. parca ea ar fi patroana asa se comporta. cred ca se bazeaza pe faptul ca are datorie la noi si trebuie s-o tinem in orice conditii. ca acum o luna am impumutat-o cu niste bani, de noi aia milosii. in sf nu vreau sa mai vb de subiectul asta sa nu se supere celelalte fete. nu are legatura cu forumul nostru. dar simteam nevoia sa vb cu cineva. va multumesc ca 'm-ati ascultat'.
Mirtha,elilov, va dati seama ca n-o sa-i spun doc de analizele de la medlife ca sigur se oftica. daca o sa spuna ceva de amnio o sa refuz si gata. e decizia mea, nu ma poate obliga. dupa morfo pe care am s-o fac la dr. Iosup pe 12 aug o sa vad daca intr-adevar e o problema. sper sa nu fie.

A aparut minunea in viata noastra!!! Criss
http://bd.lilypie.com/nI8Fp3.png
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

ola gagici....
Numai vesti bune vad....ce ma bucur....

...Vine unla mami...


...Primele episoade!!!...




LAURA 23+ Deniel Alexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Fetelor dar cu ce afecteaza herpesul de la gura pe bebe?
Mie chiar mi-au aparut cam multe herpesuri la gura. Asta special prin luna a 5 a. Imi trece unul aparea altul.De ma dispera. Oricum aveam niste dureri asa de stomac si cu arsuri.Si m-am gandit ca de la astea imi apareau atatea herpesuri.
Afecteaza bebele?

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamisha spune:

andreyutza, intrebai cand se simte bebe...eu am simtit-o pe Sonia mea in sapt 17, dar primele senzatii sunt slabe, le poti rata daca nu esti foarte linistita si atenta la asta...acum, face tumbe prin burta, este foarte activa dimineata si seara...

imediat dupa ce am simtit-o prima data, ma stresam destul de mult daca trecea o zi fara sa am vreun semn de la ea...mi-aduc aminte ca citeam ce scriau fetele cu aceeasi varsta a sarcinii si vedeam ca nu eram singura care se stresa...dar, pe masura ce trece timpul, prezenta bebe-ului devine din ce in ce mai constanta si te vei linisti ...

Diana


23+ Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Nu afecteaza...l-am intrebat la prima sarcina pe T...Bia nu a avut nimik..numai herpesul genital e periculos in caz de nastere naturala..eu asa stiu!

Bianca Andreea
poze top
Larisa Elena25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns futuremother spune:



23+ si mamica

Mergi la inceput