Timisoara, Impreuna! (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Aida, l-am votat, sa-mi mai amintesti cand trec 24 de ore (sau 48, nu stiu), sa-l scoatem din spital saracul...
Ziua buna tuturor! Ma pregatesc sa sorb a doua cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Salutare Timisoara,

Maria, e grele si e multe si la noi, asa ca nu stiu cand ajungem pe acasa, daca ar fi sa fie dupa sot maine am fi pe avion, si dupa lungi discutii am convenit sa asteptam inca 3 ani jumate pana la primirea cateteniei, mie nu-mi ramane in continuare decat sa-l conving ca aici e mai bine pentru noi.
Aida, votat soricelu!
Doris, bucura-te de zilele libere nu te gandi ca trec. De la ce ai starea aia nasoala? Zi ca poate venit cu idei si sfaturi
Dana, spor si tie la treburi. Mergeti la casuta?

Va pup pe toate, ma apuc de treburi ca dupa masa merg la lucru.

Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Doris, eu am depus CV-ul in doua locuri, primul e magazinu de cosmetice si al doilea de compania de telefoane care au nevoie de vorbitor de limba romana. Pentru jobu la compania de telefoane mi-am cam luat gandu, m-ar fi sunat pana acum, pentru magazinu de cosmetice inca mai sper. Am fost ieri pe acolo, dar nu era omu' care se ocupa de angajari asa ca luni dimineata la 8 ma duc sa vorbesc cu ea si cine stie poate o iesi ceva.

Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare natiune banateana,

Dupa lupte seculare care-au durat doo saptamani,am revenit si noi ieri seara pe acasa prin Timisoara.
Am intrat scurt,in urma unei negocieri,sa va salutez pe toate cu drag si sa va zic ca suntem in parametre,chit ca ieri seara aveam senzatia ca am fost batuta 24 de ore cu leuca.
Revin io la povesti cu voi,dar pe luni incolo...ca acuma nu prea e loc.
Pupici la tatii fetilii si weekend fain in continuare!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Oooooooo, a revenit drumeatza & company



De-ai sti cat te-am asteptat, fomeie...

Luni bagi acilea raport exact cu poze si povesti din alea pe care numai tu le poti scrie...

Gagix, noi am umblat vandra azi, la Serbarile Timisoreana, contrar asteptarilor, liniste, fara aglomeratie, mici si gratare f. bune.

Apoi la Tropicana la Dumbravita,pentru desert si o cafea, apoi in parc in Dacia, sa se sature fata de dat in hinta.

Acum, sa va zic ultima bomba...

Ines a mea vrea sa calareasca cai...na, io ce ma fac?
Caut de nebuna Izvin, Padureni, cursuri, preturi...
Il putem numi sport, daca-i va place?
Adora caii...asta stiam!

Aveti pistol?

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Doris, fiu-miu vrea sa se dea cu parasuta , cand era mai mic si numa ce incepuse nebunia cu spider-man, vroia sa sa faca Spider-man , acum vrea astronaut
E frumos ce vrea Ines, normal ca il poti numi sport de ce nu??
Ana, bine ai revenit, asteptam povesti si multe poze!

Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Helloooo,remember me... ptr toate

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Fete dragi de Timisoara,de miercuri am disparut de acasa cu copilul meu,dupa ce am pus la cale cu niste vecine un intreg scenariu,am ajuns la o Frauenhaus (camin de femei cu probleme in familie) acolo e mai rau ca la Auswitz,nu avem voie sa luam contact cu nimeni,telefoanele sunt inchise in birou,internet ioc,acuma sunt la nasii lui Andi,am cerut invoire de ieri si am venit la ei,am trait experiente nu prea placute,sunt in continuare obosita si inca nu stiu nimic clar ce va urma,miercuri avem deja o infatisare la tribunal,abia acuma am aflat deoarece eu am fost deja plecata cand a venit citatia,de cand a plecat a fost numai circ in casa,socrul a rupt locul (cunoaste cineva expresia,mai am si glume in program) a urlat ca ma omoara,ia amenintat pe parintii mei ca vine si ii omoara pe toti,etc,nu pot sa scriu toate porcariile,helmut nu a stiut nimic,eu am ieri prima oara cu parintii mei,toate astea au dus la o schimbare mare,Helmut a deschis ochii in al 12-lea ceas,ia cerut tatalui lui sa paraseasca casa si face orice sa ne impacam,azi ne intalnim sa vb,nu eram pregatita ptr asa ceva,nu credeam ca se va mai putea schimba ceva,nu stiu daca ii mai pot acorda sansa asta ultima asa cum el o cere plangand acuma,de ce a trebuit sa ajungem aici.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza

Claudia, scumpa, in sfarsit...o veste de la tine...

Nu da inpoi, pentru nimic in lume...nu socrul este problema, ci voi doi...poate si socrii au partea lor de vina, dar intre tine si sotul tau sunt alte probleme, care nu va vor schimba viata de cuplu niciodata in mai bine.
Nu ceda tocmai acum...ai luptat cu curaj...pana aici unde esti acum.
Fii tare, si mergi pe drumul tau...eu nu vad cale de intoarcere in situatia vostra.
Poate va fi mai bine daca va impacati? cat timp? o sapt, o luna? apoi va redeveni acel om pentru care ai plecat acum...
Caracterul lui e unul asa cum e...nu si-l va putea schimba, chiar daca tu te vei intoarce.
Ba din contra, parca il vad cum dupa un timp, iti va reprosa ca ai plecat, si multe alte reprosuri, pentrucare te va pedepsi in ghilimele asa cum vrea el...
Roag-o pe nasa ta, sa-si faca cont pe dc, poate intra ea la noi si ne mai scrie despre tine...ce zici?

Te pupam apasat, si gandeste-te de mii de ori inainte sa te intorci...

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

neatza
ana uelcam inca odata! cat ne-ai lipsit, habar nu ai
asteptam pozici minunate si impresii la cald! bine ca ai venit cu forte proaspete, avem nevoie de aici de suturi in dorsal s-o luam din loc incolonate la rand Dana, Claudia, Dorisescu, Silvana...sa mai zic?! io-s pe la coada pe undeva
claudia cat ma bucur ca scrii doua vorbe, ne-am gandit mult la voi!! ai mare grija cum faci. chiar intorsatura de situatie, cum zici tu insa sa fie pe bune, nu teatru. ai grija iubita! chiar si asa, bine ca ai scapat de acolo! te imbratisez tare de tot si ma rog in continuare sa fie cum ti-e tie mai bine si copilasilor tai!
silvana, la cosmetice ar fi bestial! avem si noi o pila buna io bransa
doris capul sus, suntem langa tine
dana cand mergi la control? ma lasa neuronul..






pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput