sabloane de flori si fluturi de desenat pe pereti

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Mama-lui-Alex, am primit, multumesc frumos. M-am chinuit sa-l deschid ca nu prea mergea net-ul si abia acum mi-am adus de el. Multumesc frumos.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Am si eu niste desene super din desenele animate...da nu stiu cum sa pun documentul aici...
Cine il vrea..pot trimite pe e-mail...
V-am citit..si ma incanta tare mult ideea, ma ales ca acum nu ne permitem sa zugravim camera copiilor, deci as putea sa trentesc niste desene.
Felicitari fetelor.
Am o iintrebare..desenele astea cu Tempera merg doar daca peretii sunt cu lavabila?

Sorana 30+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Ce idei bune!!!

Ralu- mamica de fetita superba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Yap..eu sunt hotarata sa ma apuc..abea astept sa punem parchetul in camera...si dupaia sa ma apuc de desenat...
Doar ca nu stiu daca merge peste var..sau trebuie sa dau o mana de lavabila?

Sorana 30+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[Despre Codrin]
Poate va place poza mea...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese cu stil si farmec&page=3" target="_blank">sunt...lo1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

fetelor va multumesc si eu pentru idei

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

vaaai! ce minunatii aveti acolo! vreau si iooooo!

dar ca sa trec la treaba intreb si eu daca suprafata trebuie sa fie cu lavabila neaparat ? mama vrea sa ii amenajeze camera copilului, chiar si la ea acasa, dar acolo e var obisnuit...

In general gasiti planse de desene cu diferite tematici pe site-urile de jocuri de copii, gen www.bbc.co.uk/cbeebies/characters/" target="_blank">bbc, menite de atfel sa fie colorate de catre copiii nostri . Daca aveti imprimanta ati putea tipari paginile la format mare, ca si cum ati lua un clipart in word, si ma gandesc ca va fi imprastiat pe mai multe pagini...care puse cap la cap, vor iesi un ditai desenul

abia astept sa imi procur materiale, sa ma apuc de treaba, si de nu mi-o place, la anul oricum vrem sa renovam camera DE TOT...ce mare paguba!
Va multumesc mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moruna spune:

buna!ca sa reusiti sa faceti desenele mai mari decat o coala de a4 scoateti la imprimanta desenul pe care il doriti(de preferat doar conturul);il impartiti in patratele cu latura de 1 cm.veti imparti suprafata pe care vreti sa desenati in patrate(de exemplu cu latura de 5 cm daca vreti sa mariti de 5 ori)urmariti conturul desenului din patratele si copiati respectand ordinea patratelelor.colorati si liniile trasate cu creioanul se sterg cu radiera la sfarsit.este ceva de munca dar cu un pic de rabdare si indemanare va iese.avantajul este ca puteti face desene de marimea pe care o doriti si nu doar de marimea unei coli.eu am luat desene de aici pentru a le copia http://www.coloriez.com/images/coloriages/index.php
spor la treaba si sper sa va fie de folos ce v-am scris!


mami de andrei 08 MAI 2008
cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
http://community.webshots.com/user/moruna25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

super idee ne dati aici! abia astept sa renovez camera topilasului si sa ma apuc si eu de desenat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

mai fetelor, e mortala ideea eu imi doream de mult timp sa fac ceva cu camera fetei, pt. a arata mai vesela si primitoare; acum e incarcata cu jucarii, parca te sufoci; asa ca vom renunta la unele, iar pe peretii vopsiti in galben, ne-om stradui sa pictam ceva ma atrage ideea mai multor personaje din diferite desene animate, oare trebuie sa fie legatura intre ele? asta pt. ca nu ma cred in stare de a face o gradina cu flori, sau o mare plina de animalutze, etc-etc.

ciuf, am admirat indelung pozele cu camerele copiilor, felicitari!!! se vede ca e vopsea acrilica, are un luciu ff atragator. asa-i ca si baza e tot acril? sau ce e, lavabil?

Mami lui Alex, multumim de detalii, le-am salvat pt. cand ma apuc de treaba

tare ma bucur ca am dat de voi, v-am citit cu placere

pozici Stefania si Luca-Mihai

mama si sotie fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucames

mai fetelor, e mortala ideea eu imi doream de mult timp sa fac ceva cu camera fetei, pt. a arata mai vesela si primitoare; acum e incarcata cu jucarii, parca te sufoci; asa ca vom renunta la unele, iar pe peretii vopsiti in galben, ne-om stradui sa pictam ceva ma atrage ideea mai multor personaje din diferite desene animate, oare trebuie sa fie legatura intre ele? asta pt. ca nu ma cred in stare de a face o gradina cu flori, sau o mare plina de animalutze, etc-etc.


pozici Stefania si Luca-Mihai

mama si sotie fericita




Poti sa desenezi ce iti place, parerea mea e ca nu trebuie sa aiba neaparat legatura intre ele. Eu am facut ce desene animate mi-au placut, iar acum si cateva desene de sezon, un mos craciun, un bradut, un om de zapada, clopotei, de Paste probabil voi face si iepurasi cu oua pana nu o sa mai am nici un loc liber pe nici un perete


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput