sabloane de flori si fluturi de desenat pe pereti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mai fetelor, ce puseseti voi la cale aici?

MamaLuiAlex, esti super tare, eu una iti multumesc pt acest sharing de informatii, le-am salvat si eu pt mai tarziu.
O intrebare pls: de unde ai cumparat banda adeziva cu The Cars si cam cat a costat? Au pus pe tot perimetrul camerei?

Kid, felicitari! Au iesit f bine "picturile"! Arata-le si la mamicile de capsunei, sunt sigura ca vei obtine feedback grozav.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug

Mai fetelor, ce puseseti voi la cale aici?

de unde ai cumparat banda adeziva cu The Cars si cam cat a costat? Au pus pe tot perimetrul camerei?



Nu pot sa-ti zic de unde..:)..ca-i reclama..:)..e un site cu jucarii pt. copii , on line...la momentul ala nu se gaseau, abia aparuse filmul..:)..acum am vazut si la hypermarketuri (la zona papetarie)..sau la cele de bricolat (la zona de tapet/perdele).



Ah.. am dat o poala de bani atunci pe ea..vreo 800.000 lei vechi pe 10 ml...nici acum nu-i f. ieftina..e in jur de 50-60 Ron, tot 10m liniari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Liviana Multumesc!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

MamaLuiAlex, care trebuie sa fie raportul cantitativ aracet-tempera pt o culoare?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Mai, ce mamici ingenioase pe-aici, sunt superbe desenele din camera copilasilor, bravo
Intre timp am reusit si noi sa definitivam camera , nu e cine stie ce dar avand in vedere ca e prima data cand ma incumet sa fac asa ceva...Ptr cine vrea sa vada ce-a iesit poze la semnatura.

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita38+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 2 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

violeta A iesit foarte frumoasa camera, felicitari!
Nastere usoara (vad ca mai ai foarte putin) si o fetita sanatoasa!!!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Wow, violeta, sunt si eu impresionata de opera ta, iar culorile sunt foarte calde, ideale pt o fetita. Ai folosit aceeasi metoda descrisa aici? Ce vopsele ai folosit pt perete ca backgraound respctiv pt folori, fuluturi etc? Fluturele de pe tavan cum e facut?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
PICATURI DE VARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Fetelor, sunteti grozave!!!
Multumesc mult pentru idei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lbelciug

MamaLuiAlex, care trebuie sa fie raportul cantitativ aracet-tempera pt o culoare?




Nu stiu..."ochiometric"..am pus 1 picatura aracet la un capacel de tempera (capacel de sticla pet)..si cateva picaturi de apa (2-3 picaturi)..la alte capacele mi-a scapat mai mult...

Violeta..f.f. frumos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, de ce nu folositi vopsea acrilica? Are un luciu mult mai fain si nici nu se ia. Mie tempera nu imi place.
In Ro gasiti sa dati peste ce ati pictat cu un strat protector, incolor? Ca in felul asta protejati opera de arta.
Eu am spalat peretii dupa ce mi-au scris copiii si nu am stricat nimic din ce am pictat.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput