LMA Piticlonti de iulie-august 2004 (259)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

continuare:Fiecare invitat a spus o poezie ptr. copii in capela.cineva a spus o poveste scurta.Ric cascind:si acum eu trebuie sa adorm?
Pastorul:noi toti venim si ne intoarcem de la Dumnezeu.asa cum a plecat opa ,plecam cu totii.Ric:Opa n-a plecat nicaieri ptr. ca eu stiu unde doarme....la faza asta s-a enervat Ricardo:Tu spui numai minciuni de cind am venit numai m-a pacalesti...e ca si cum eu as spune ca mama a fost in burta mea cind toata omenirea stie ca eu am fost in burta ei.
Una peste alta...a fost superb...daca imi mai amintesc mai scriu din cugetari.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Revenind la oile noastre titulatura e inspirata de la Serban.Intr-o zi vorbeam cu el pe mess...iar el se juca pe un joc.si ca de obicei...Ce-ai mancat azi puiut?Domle,cu mancatu tau...m-a omoara astia aici...mai am numa sapte vieti.la care am raspuns...lasa ca eu am vreo cinci si tot traiesc.Serban...Da tu ce joc joci?Eu:jocul vietii.Serban...hai ca o dai in SF-uri de-acum.punct.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ricardo este demential, rad cu lacrimim



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

La multi ani fericiti,,Daria...sa apara repede Fat-Frumos..sa fi-i iubita si fericita.
Alexandru,la multi ani ,sa cresti mare cit un bloc...asa i-a urat Ricu lui Mario de ziua lui.
Carmen...multa sanatate in continuare Taticului.Si ai dreptate...citeodata chiar am vrea sa mai uitam una alta.Concediu placut.
Roxana...chiar nu e nici o problema..daca vrei ceva de aici..imediat m-a execut...femeile gravide au prioritate pina si in tramvai...dapoi intre prieteni ...ce sa mai vorbim!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Ema, Ric e bestial ... Mai vrem ...

Caro si fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
citat din mesajul lui ema
la multi ani ,sa cresti mare cit un bloc...asa i-a urat Ricu lui Mario de ziua lui.



asta este faza zilei fara nici o indoiala
dragutelor, saru mana inca o data dar precis gasesc eu ceva pe aci. nu pot risca sa ma prinda marti dimineata fara frun cadou si e deja joi. las ca va tin la curent cu rezolvarea situatiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
LA MULTI ANI ALEX,SA CRESTI MARE SANATOS SI VOIOS!!!!
Daria multi,multi ani,buni,plini de iubire si fericire si multa sanatate!!!
Ema cugetarile lui Ricu sunt bestialetrebuie musai sa le notezi undeva sa i le arati cand va fi mare.
Lia il pupacim pe Danutz inteleptul ..stiu ca erau in famacii niste plasturi pentru herpes dar acu nu stiu daca se folosesc si la copii.
Ina si io zic ca pan la 6 ani este ceva normal sa mai faca pp in pat cateodata,mai ales la baieti....
Andreap super,mai aveti un pic si plecati in vacantza,sa faci multe poze la disneyland,sa aveti vreme frumoasa si sa va distrati la maxim.
Carmencita pai la hala ai parcat si tu masina,ntz,ntz,ntz..vezi ca ziceau astia in fiecare dimineatza parca pe radio hit,unde sunt saltaretii de masini...la mine-i soare-n cartier,muncesc astia de parca trebuie sa vina basa-n vizita..
Meii nici io nu poci vedea pozele lui Pako..mai incerc..
Caro io mai folosesc o crema pentr bb cu ulei de catina,pentru poponetzuri cu bubitze,este foarte buna.
Sa raportez ca in urma ordinii de la jucarii am strans doua sacose mari...noroc ca muncitorii din zona au cupii mici asa ca nu le-am dat la gunoi...azi fac la haine,deja am un sac mare...de saptamana viitoare imi ofer serviciile,cine mai vrea cine mai pofteste?
hai pupicei
edit ca am reusit sa vaz pozele,mamaa ce frumoasa-i Alba ca zapada si Liviu ce mare a crescut,foarte frumoase pozele,personajele si peisajele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

mai am una:
Pastorul:mama ta ti-a vorbit despre God?Ric:da.tot timpul,cind fac ceva rau isi da cu palma peste frunte si spune:Oh,mein God!Dar la ea in romania este fratele lui God,al cheama Dumnezeu..l-am vazut desenat intr-un castel.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vreau si io cupil vorbaret si funny Dau la schimb tacerea si seriozitatea intruchipata
Ema, delicios Ric !
Ioana, ce harnica esti ... io m-am oprit la idee, k de facut n-am facut nimik ref ordine si curatenie si cam tot ce tine de asa ceva prin casa

(mey, am primit un cos cu 31 de trandafiri rosii, nu stiu de la cine k nu iezte biletzel)



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
citat din mesajul lui mamagiuliei
(mey, am primit un cos cu 31 de trandafiri rosii, nu stiu de la cine k nu iezte biletzel)



tantanaaaaaa. o fi baietu ala misto de la strand
Ema hahahaha asta chiar ca e de banc "oh my god"

Mergi la inceput