Andreiut nazdravanut

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Seara buna! cu mare pofta!!!!! Simpatic foc, nazdravanul tau! Cred ca e o atmosfera la voi in casa...de milioane!!! Cu un asa pitic... nici nu m-as mira! Va si la cat mai multe.... astfel de momente!

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrdtfxp3ua.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis frumos devenit realitate!!!
"Omenirea datoreaza copiilor tot ce are mai bun de daruit..."
Ioana, mami de Maria-Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui yoannamarie

Seara buna! cu mare pofta!!!!! Simpatic foc, nazdravanul tau! Cred ca e o atmosfera la voi in casa...de milioane!!! Cu un asa pitic... nici nu m-as mira! Va si la cat mai multe.... astfel de momente!

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrdtfxp3ua.png" target="_blank">Maria-Elena, un vis frumos devenit realitate!!!
"Omenirea datoreaza copiilor tot ce are mai bun de daruit..."
Ioana, mami de Maria-Elena


Da, multumim, avem des momente de distractie, si ne bucuram amandoi, la fiecare perla scoasa, sau fiecare gest mai aparte.

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Astazi am cumparat niste masline gata taiate, sa fac pizza.Lui i-au placut mereu maslinele, dar in ultimul timp n-am mai cumparat. Le vede Andrei pe masa si se repede la punguta, ia o bucata si spune:

- Mmm, ce bune sunt!
Il intreb:
- Ce sunt astea?
- Bomboane!
- Nuuu, sunt masline, ii zic eu.
La care el:
- Bomboane de masline, mamy!

Ce sa mai zic?

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

foarte simpatic pustiul tau! la cat mai multe perlute!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Ieri, cand am pus cutitul mare la locul lui, cu Andrei langa mine, m-am intepat nitel, dar fara a-mi provoca rana... si l-am atentionat pe Andrei:
- Ia uite, mamy n-a fost atenta si-a facut buba de la cutit, trebuie sa fii foarte atent si sa nu pui mana pe cutit.
Vazand degetul putin rosu:
-Aualeu, mamy a facut buba! Da-mi o lingura!
Se apuca si ia o lingura din spalator, si-o aplica iute si sigur pe deget...
- Gata, a trecut buba!

Na, c-a mai invatat ceva de la cresa.

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui licurici

Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Acum cateva zile, il schimbasem de pijama, dimineata, si i-am pus, bineinteles, chilotel, ca doar e baiat mare.
Siii, dupa un timp, stand el in fotoliu, se uita la desene animate, il vad ca se ridica brusc si incepe sa ma certe:

- Mey, mamy, mey, ti-am spus sa-mi pui scutecel, nu chilotel! Ia uite! Am facut pipi pe mine... of, of, of, da' nu m-asculti tu pe mine...

Beey, si nu-mi venea sa cred, chiar facuse sau doar asa, se juca... dar nu, a trebuit sa-l schimb. Noroc ca era numa' pipi.

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui licurici

Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Mancam de dimineata lapte cu cereale (de-alea cu fructe confiate). Si-l invit intr=o doara si pe Andrei, ca poate, poate...
- Uite, mamy, aici ai ananas. Vrei?
- Da' nuuuu (c-asa zice el cand ma contrazice), asta e triunghi! Nu-l mancam!

E-adevarat, ce aveam eu in lingurita avea forma de triunghi. Cred ca se face matematician.

TELEDON PT. MIHAITA
0.900.900.320 - PT. 10 EURO
0.900.900.325 - PT. 5 EURO


Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui licurici

Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Acum vre-o 2 saptamani ne pregateam sa mergem la plimbare...
Toate bune si frumoase, ca trageam de el sa se grabeasca sa-l imbrac mai repede
- Hai Andrei, hai ca acush se face ora de intors acasa si nu mai mergem la nici-o plimbare !
- Da, mamy, repede, mergem sa cautam plimbarea ,ca dupa aia n-o mai gasim pe plimbare , ca se ascunde, sau oboseste si face nany.... si n-o mai gasim!

Radeam de una singura prin casa in timp ce-l imbracam...

Aseara, cand l-am luat de la cresa, n-am mai urmat drumul obisnuit. Cand sa facem la dreapta, Andrei a inceput realmente sa bazaie si ma tragea de mana sa mergem inainte.... bine hai, ca el...
Urmatoarea strada, iar era sa nu facem la dreapta, iar bazaieli... si printre lacrimi imi spune ca daca nu mergem asa, nu mai gasim plimbarea ! O pierdem si n-o mai gasim niciodata!
Si pune-te, neica, pe plans...


Beeey, dar greu mai pricep adultii astia... ca la el era ceva serios, doar!

Si iar radeam de una singura pe strada....

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui licurici

Poznele lui Andrei Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei Muzica mea

Andreea mamica fericita de Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


Aaaa, mi-am adus aminte ca tre' sa va povestesc ce boacana a "cacut" fi-miu azi...

Pregateam masa de pranz, piure de cartofi pentru el cu smantana, ca nu mai aveam unt. Buuun... iau doua linguri de smantana, le amestec cu cartofii si zdrobesc de zor. Paharul cu smantana era pe masa, eu cu spatele, ca piureul il faceam pe aragaz.
Si vine Andrei pe la spatele meu, neauzit, si aud un "fleosc!" A apucat iute paharul ca sa nu-l opresc eu, si in graba si l-a trantit realmente pe fata si bluza... restul pe mocheta. Eu... cand vad alb pe jos... apoi ridic privirea sa-l cert, ca el amutise si incremenise si dau de figura lui plina de smantana...

Radeam ca nebuna, trec cu el la chiuveta-n baie sa-l sterg, spal, schimb de bluza plina de smantana si in continuare... in hohote!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



O perlutza de-acum cateva zile....

Nu stiu de unde a inceput sa le incurce, dar Andrei spune la eugenie limonada... desi i-am explicat clar ce-i una si ce-i alta, una-doua il auzi:

-Mami, vreau o limonada! Doar una! Te rooog!
-Adica eugenie.
-Da! Eugenie!

Apoi....
-Mami, mie-mi place limonada!
-Eugenia.
-Da, eugenia.... si pe tine te plac!

Am facut ochii maaari, uimita... de unde pana unde?

E adevarat ca eugeniile sunt moartea lui...

Mergi la inceput