Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

ziua buna fetele
Catalina LA MULTI ANI!!! sa fi sanatoasa si iubita si fie ca cea mai adanca dorinta a ta sa se implineasca
Maria k felicitari..ah toata seara m-am gandit la tine asa ne-ai tinut pe jar sa cresteti mari si sanatosi pana la termen
miky-ea asteptam si vestile tale
von-helen azi facem galerie totul va fi bine si gandurile tale negre vor fi spulberata ai sa vezi
Mirtha referitor la lucrurile lui bb Pavel sunt inchise intr-un dulap si acolo vor ramane, carutul si multe altele le-am dat depomana...daca as folosi ceva de la el am impresia ca ai desacraliza locul nu pot, macar lucrurile lui sale mai am
pt bb Dimitrie vom luat altele , dar prima data sa se nasca el si sa fie totul ok
Corina ne gandim la tine speram ca tantile contractile au plecat de la tine
Darling am vazut pozicile...ce mama fericita si mumoasa cu bb mic
la noi a dat soarele si evident ma simt mai bine traiasca soarele
23+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

MARIAK FELICITARIIIIIII......acum ce speram sa fie....fetitza sau baiat?

RAMO, ELILOV, LOREN, MAV, MONICA, DIANA, SIMONA.....toate fetele

LA MULTI ANI CATA!!!!!!!!

...Vine unla mami...


...Primele episoade!!!...




LAURA 23+ Deniel Alexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1402 spune:

La noi problema va fi de spatiu - avem 3 camere Pentru inceput il vom lua pe BB la noi in dormitor, deja trebuie sa schimb mobila ca sa fac loc pentru patut. Radu ne-a avertizat de pe acuma ca nu ii va ceda camera lui si sa se mute in sufragerie. Chiar daca BB va fi tot baietel este prea mare diferenta de varsta ca sa ii punem peste 2-3 ani in aceeasi camera. Noi sa fim sanatosi ca o sa vedem mai tarziu cum ne descurcam.

Simona, mamica lui Radu (3 dec 1997),
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Da Loren , la patut suntem acum. Si eu tot pt. dezvoltarea lui bebita optasem din lemn.
Foarte greu cu atitea alegeri . Nici nu as crezut ca implica atita analiza si paranaliza. Ori sunt eu nenea despica firul in patru , ori asa e cind esti esti prima oara mamica. Nu stiu.
Bine ca am reusit sa pun mina si manipulez un carut de 11 - 14 kg ca m-am lamurit cum sta treaba cu greutatea. Daca nu reuseam si ma repezeam intr-o oferta de carut cu trei rori era vai de mainile mele . Cred ca imi faceam niste nervi de luam la bataie pe cineva la atita efort , impinge , trage , roteste , salta , coboara etc....

Mirtha 26+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

mirtha dezvolta cu puericultura...cu ce se mananca
alexa
simo ne bucuram ca sa acomodat cat de cat Raducu...gata de acum incolo devine si el al doile abarbat in casa
23+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1402 spune:

Am schimbat si semnatura!!! A mai trecut o saptamana!!!

Simona, mamica lui Radu (3 dec 1997),
22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Iubita sper ca nu am fost nesarata cu intrebarea ref. la carut si obiecte . Dupa ce ti-am vazut raspunsul am realizat ca am pus o intrebare care denota destul de multa insensibilitate.
Nu e felul meu sa fiu o brutala insensibila.
Sunt doar o utilitarista instinctuala si uneori o iau impulsiv pe linia asta !
Iarta - ma daca ti-am provocat rau !

quote:
citat din mesajul lui elilov3

ziua buna fetele
Catalina LA MULTI ANI!!! sa fi sanatoasa si iubita si fie ca cea mai adanca dorinta a ta sa se implineasca
Maria k felicitari..ah toata seara m-am gandit la tine asa ne-ai tinut pe jar sa cresteti mari si sanatosi pana la termen
miky-ea asteptam si vestile tale
von-helen azi facem galerie totul va fi bine si gandurile tale negre vor fi spulberata ai sa vezi
Mirtha referitor la lucrurile lui bb Pavel sunt inchise intr-un dulap si acolo vor ramane, carutul si multe altele le-am dat depomana...daca as folosi ceva de la el am impresia ca ai desacraliza locul nu pot, macar lucrurile lui sale mai am
pt bb Dimitrie vom luat altele , dar prima data sa se nasca el si sa fie totul ok
Corina ne gandim la tine speram ca tantile contractile au plecat de la tine
Darling am vazut pozicile...ce mama fericita si mumoasa cu bb mic
la noi a dat soarele si evident ma simt mai bine traiasca soarele
23+Dimitrie



Mirtha 26+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Mirtha, eu sunt de parere ca trebuie sa fii informat in orice problema care tine de sarcina.
Si aceasta problema cu calculul indemnizatiei, este bine de stiut, pentru ca este doar un calcul pur matematic care este foarte simplu. Macar cu aproximatie sa stii, la cat sa te astepti, sa nu ai surprize.
Aceasta indemnizatie variza intr-adevar de al luna la luna, dar macar stii cu 95% sigur la cat sa te astepti.
In rest sa fie bine si sa fim optimiste.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

maria k....FELICITARI PENTRU BEBE...MA BUCUR PT TINE....si eu am plans cand i=-am auzit prima data inimioara....
catalina....LA MULTI ANI!!! TU STII CAND vei pregatita sa iesi. o sa fie bine!!!! cu multa rabdare si cu perseverenta poti sa muti si muntii din loc!!!!!iti doresc tot binele din lume si sa ai parte cat mai curand de un bebe in viata ta!!!


23+ DAVID ANDREI
http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Catalina, La multi ani cu sanatate si toate cele bune, din suflet!
Pur si simplu, nu stiu ce sa-ti urez altceva....


Simona, dar eu sunt convinsa ca voi primi ajutor de nadejde din partea lui Sebi! De altfel, el stie f bine sa se spele, imbrace/dezbrace/manance singur.... Stie (si mi-a dovedit-o de cateva ori) sa-si pregateasca micul dejun preferat (in fiecare zi acelasi: paine+unt+miere+lapte; dar mai mananca un dejun si la gradi)... Se incalta singur... ca are numai incaltari "cu arici"... Singura problema cu mersul la gradi este ca nu-l pot lasa singur pe strada si... cu bolile... desi intr-adevar, in al 2lea an de gradi a fost mai putin bolnav decat in primul.... Dar cand imi amintesc ce greu mi-a fost in primul trimestru de sarcina... cand mi-a venit cu varicela... si am stat amandoi 3 sapt. inchisi in casa...
...aaaa.... si el de abia asteapta sa-l "ingrijeasca" pe fratiorul lui! Asa ca, si eu stau destul de bine la capitolul "frate mai mare".

Lorena... sincer, eu as fi pastrat bona!

26+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput