Coduri Reksio (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Am reusit sa trec si de faza cu triunghiurile dar nu stiu codul MU.Va rog mult sa ma ajutati.Nu am cartea .A aruncat-o mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui teotudora

Am reusit sa trec si de faza cu triunghiurile dar nu stiu codul MU.Va rog mult sa ma ajutati.Nu am cartea .A aruncat-o mama.
Chestiunea e ca nici eu nu-mi amintesc codul...singura chestie pe care ti-o pot recomanda e sa potrivesti triunghiurile, pana auzi: ''Salut, aici este computerul sistemului MU, introdu parola de securitate''. Dai click pe computer...si apoi ai o parola de bagat, care e simpla..si usor de gasit. Cauta in carnet, unde e un desen cu trei grupe a cate 2 cartite...:)...Aceea e parola calculatorului din MU

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

am auzit salut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RiPaR spune:

Deci frati mei la Reksio si magiceni .... miam luat matura si mam dus la 1 magicean 1 soarece .. care e prins intro capcana de soareci si nu stiu cum sal scot si ce trebuie sa fac .. Raspuns cat mai repede ...
Respect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

La Reksio si magiceni pentru a-l elibra pe Spilmatster vrajitorul soarece de care intrebai trebuie sa pui sfoara pe scripetele pentru infasurarea sforii pe urma pui cazanul pe franghie si pui atmuri si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RiPaR spune:

am trecut de aia acm mam blokat chiar la ultimu nivel adik : fuge cainele ala magicean nush unde intrun portal si eu tre sa il eliberez pe epure sa ma duca la el .. si epurile e inchis si cheia e pe o masa inalta.....
.. si nu ajung la ea ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

ieu am reusit in alt fel am cutat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Codul mu est sagiata la stanga sgiata jos sagiata la dreapta 3 bare la stanga 3 bare la dreapta si 3 in mijlc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui RiPaR

am trecut de aia acm mam blokat chiar la ultimu nivel adik : fuge cainele ala magicean nush unde intrun portal si eu tre sa il eliberez pe epure sa ma duca la el .. si epurile e inchis si cheia e pe o masa inalta.....
.. si nu ajung la ea ..
Fii atent. Trebuie sa aranjezi sertarele alea sub forma unei scari...si sa uzi o ciuperca cu ceai. Ceainicul il gasesti in incaperea unde ceasul arata ora 9. Folosesti ceainicul o data pe ciuperca din aceasta incapere, apoi mergi si in celelalte doua incaperi sa uzi ciuperca. La sfarsit, apare o ciuperca mare cu o omida pe ea.
Sertarele...ei bine, trebuie sa umbli in toate incaperile si sa formezi o scara, din ele. Adica, spre exemplu: Mergi in prima incapere, unde e ora 3, si tragi de un sertar. Apoi te intorci in camera cu ora 9 si vezi unde vine sertarul respectiv. Ar fi tot un du-te-vino, pana iti iese scara din sertare in incaperea unde ceasul arata ora 9.
Ajungi la omida, si trebuie sa raspunzi la trei ghicitori. Fii foarte atent la enuntul ghicitorilor. Apoi vei obtine 10 bucati de ciuperca, folosesti una din bucati si iei cheia.

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaeuu spune:

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui madiutza22

va roooog, ajutati-ma!!! la reksio si masina timpului am ajuns in secolul 21 cand reksio trebuie sa gaseasca casa cu acoperis rosu si sa ii zica cv batranei din fata ei. din pacate nu stiu cum fac sa trec de acele vulpi (sunt 2 dar nu in labirint) pentru ca de fiecare data cand ma indepartez ma prin si ma duc inapoi in labirint. am gasit acolo o patina cu rotile si afara este un poster cu reksio si kretes. l-am luat si pe acela si mai departe chiar nu stiu ce sa fac. va rog sa ma ajutati!

E vorba cumva de vulpile alea doua de afara, din fata "bazei" Ordinului Pernelor Bagacioase, alea care pazesc scuterul?...A, apoi e floare la ureche:))
Zici ca ai luat patina si posterul, da?...Ai vazut casuta aia din metal, aia de sus?...Fii atent/a ca trebuie s-ajungi acolo. Inauntru sunt Co-cosul si Cornel, numai ca sunt batrani. Reksio si Kretes ii vor ruga sa-i ajute, iar din moment ce ai acele obiecte, ei vor lipi imaginea de pe poster pe patina...deci cand vei iesi la suprafata, vulpile vor urmari posterul, iar mai departe, trebuie sa iei scuterul.


dar ctm ajung la casa aceea cu acopris rosu fara sa ma vada vulpile

Mergi la inceput